Tuesday, March 2, 2021

Impact of the COVID-19 pandemic on the environment, Gendered impact of the COVID-19 pandemic, COVID-19 pandemic by country and territory

Dopad pandemie COVID-19 na životní prostředí:

Celosvětové narušení způsobené pandemií COVID-19 mělo za následek řadu dopadů na životní prostředí a klima. Globální omezení moderní lidské činnosti, jako je výrazný pokles plánovaného cestování, bylo vytvořeno jako antropauza a způsobilo v mnoha regionech velký pokles znečištění ovzduší a vody. V Číně vedly výluky a další opatření k 25 procentní snížení emisí uhlíku a 50procentní snížení emisí oxidů dusíku, které podle odhadů jednoho vědce o pozemských systémech mohlo během dvou měsíců zachránit nejméně 77 000 životů. Mezi další pozitivní účinky na životní prostředí patří investice řízené systémem správy směrem k přechodu na udržitelnou energii a další cíle související s ochranou životního prostředí, jako je sedmiletý návrh rozpočtu Evropské unie ve výši 1 bilionu EUR a plán obnovy ve výši 750 miliard EUR „Next Generation EU", který usiluje o rezervaci 25% výdajů EU na výdaje šetrné ke klimatu.

Rodový dopad pandemie COVID-19:

Koronavirová nemoc 2019 ovlivňuje muže a ženy odlišně, a to jak z hlediska výsledku infekce, tak z hlediska účinku této choroby na společnost. Úmrtnost na COVID-19 je významně vyšší u mužů. O něco více mužů než žen má COVID v poměru 1: 0,9.

Pandemie COVID-19 podle země a teritoria:

Tento článek poskytuje obecný přehled a dokumentuje stav míst postižených těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2), virus, který způsobuje onemocnění koronaviry 2019 (COVID-19) a je odpovědný za pandemii COVID-19. . První případy COVID-19 u lidí byly identifikovány ve Wu-chanu, hlavním městě provincie Chu-pej v Číně, v prosinci 2019. Nejnovější zemí nebo územím, které oznámily svůj první potvrzený případ, byly Mikronésské federativní státy dne 8. ledna 2021.

Pandemie COVID-19 podle země a teritoria:

Tento článek poskytuje obecný přehled a dokumentuje stav míst postižených těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2), virus, který způsobuje onemocnění koronaviry 2019 (COVID-19) a je odpovědný za pandemii COVID-19. . První případy COVID-19 u lidí byly identifikovány ve Wu-chanu, hlavním městě provincie Chu-pej v Číně, v prosinci 2019. Nejnovější zemí nebo územím, které oznámily svůj první potvrzený případ, byly Mikronésské federativní státy dne 8. ledna 2021.

Pandemické případy COVID-19:

Tato stránka obsahuje počet případů koronavirové choroby 2019 (COVID-19) hlášených každou zemí a územím Světové zdravotnické organizaci a zveřejněných v jejích každodenních „situačních zprávách". Dne 17. srpna 2020 se WHO rozhodla poskytnout soubor denních údajů ve formátu CSV. Další mezinárodní statistiky ve formě tabulek a map najdete v pandemii COVID-19 podle zemí a území. Ke dni 2. března 2021, 114 miliony případů byly celosvětově potvrzeny.

Dezinformace COVID-19:

Pandemie COVID-19 vyústila v dezinformační a konspirační teorie o rozsahu pandemie a původu, prevenci, diagnostice a léčbě nemoci. Falešné informace, včetně úmyslné dezinformace, byly šířeny prostřednictvím sociálních médií, textových zpráv a hromadných sdělovacích prostředků. Novináři byli zatčeni za údajné šíření falešných zpráv o pandemii. Falešné informace šířily také celebrity, politici a další významné osobnosti veřejného života. Studie Cornell University zjistila, že americký prezident Donald Trump byl „pravděpodobně největším hnacím motorem" infodemie dezinformací COVID-19 v anglických médiích. Významné bylo také šíření dezinformací COVID-19 ze strany vlád.

Úmrtí na pandemii COVID-19:

Tato stránka obsahuje měsíční kumulativní počet úmrtí na pandemii koronavirové choroby 2019 (COVID-19) hlášených každou zemí a územím Světové zdravotnické organizaci (WHO) a zveřejněných v denních zprávách o situaci WHO. Nejnovější denní kumulativní aktualizaci případů, úmrtí a úmrtnosti viz pandemická úmrtnost podle COVID-19 podle zemí. Pro ještě více mezinárodních statistik ve formě tabulek a map viz pandemie COVID-19 podle zemí a území.

Pandemie COVID-19 v Antarktidě:

Pandemie COVID-19 v Antarktidě je součástí celosvětové pandemie koronavirové choroby 2019 způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2. Vzhledem ke své odlehlosti a řídké populaci byla Antarktida posledním kontinentem, který potvrdil případy COVID-19 a byla jednou posledních oblastí světa přímo zasažených pandemií. První případy byly hlášeny v prosinci 2020, téměř rok poté, co byly v Číně zjištěny první případy COVID-19. Je potvrzeno, že bylo infikováno nejméně 36 lidí. Ještě předtím, než byly hlášeny první případy na kontinentu, byla nepřímo ovlivněna lidská činnost v Antarktidě.

Pandemie COVID-19 v Asii:

Pandemie COVID-19 začala v Asii ve Wuhan, Hubei v Číně a rozšířila se po celém kontinentu. Ke dni 30. dubna 2020 byl v každé asijské zemi s výjimkou Severní Koreje a Turkmenistánu hlášen nejméně jeden případ COVID-19.

Pandemie COVID-19 v Číně:

Pandemie COVID-19 v pevninské Číně je součástí celosvětové pandemie onemocnění koronaviry 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Čína v pevnině byla první zemí, která identifikovala nemoc a její patogen, první zemí, která v reakci na propuknutí epidemie zavedla drastická opatření, a jednou z prvních zemí, které propukly epidemii pod kontrolu. Vypuknutí se poprvé projevilo jako shluk záhadných případů pneumonie, které se většinou týkaly trhu s mořskými plody Huanan, ve Wuhanu, hlavním městě provincie Chu-pej. Vypuknutí bylo místní správě poprvé oznámeno 27. prosince 2019 a zveřejněno 31. prosince. 8. ledna 2020 byl čínskými vědci identifikován jako příčina zápalu plic nový koronavirus (SARS-CoV-2).

Pandemie COVID-19 v Egyptě:

Pandemie COVID-19 v Egyptě je součástí celosvětové pandemie koronavirové choroby 2019 způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2. Bylo potvrzeno, že virus dorazil do Egypta dne 14. února 2020.

Pandemie COVID-19 v Henanu:

Pandemie COVID-19 dorazila do čínské provincie Henan dne 21. ledna 2020.

Pandemie COVID-19 v Hubei:

Pandemie COVID-19 v Hubei se poprvé projevila shlukem záhadné pneumonie ve Wu-chanu, hlavním městě provincie Chu-pej v Číně. Wuhanská nemocnice informovala místní středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a zdravotní komise dne 27. prosince 2019. 31. prosince Wuhan CDC připustila, že po neověřených dokumentech došlo ke shluku případů neznámého zápalu plic souvisejících s velkoobchodním trhem Huanan Seafood. se objevil na internetu. Možné propuknutí nemoci brzy přitáhlo celonárodní pozornost, včetně pozornosti Národní zdravotní komise (NHC) v Pekingu, která následujícího dne vyslala odborníky do Wu-chanu. 8. ledna byl jako příčina pneumonie identifikován nový koronavirus. Sekvence viru byla brzy zveřejněna v databázi s otevřeným přístupem. Opatření přijatá Čínou jsou kontroverzní. Byli oceněni Světovou zdravotnickou organizací (WHO) za zlepšení oproti reakcím SARS-CoV-2, ale mnozí v mezinárodním společenství je znevažovali za to, že pomalu veřejně zveřejňovali klíčová fakta nebo klamali o vypuknutí a za agresivní cenzuru informací týkajících vypuknutí a nespokojenost veřejnosti s občany online.

Pandemie COVID-19 v Indii:

Pandemie COVID-19 v Indii je součástí celosvětové pandemie koronavirové choroby 2019 způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronaviru 2. První případ COVID-19 v Indii, který pochází z Číny, byl hlášen 30. ledna 2020. Indie v současné době má největší počet potvrzených případů v Asii a má druhý nejvyšší počet potvrzených případů na světě po USA s více než 10,3 miliony hlášených případů infekce COVID-19 a více než 154 000 úmrtí k 2. únoru 2021 Případy za den vyvrcholily v polovině září v Indii, kdy bylo hlášeno více než 90 000 případů za den, a od té doby klesly pod 20 000 k lednu 2021.

Pandemie COVID-19 ve Vnitřním Mongolsku:

Tento článek dokumentuje situaci pandemie COVID-19 ve Vnitřním Mongolsku, v Čínské lidové republice.

Pandemie COVID-19 v Izraeli:

Pandemie COVID-19 v Izraeli je součástí celosvětové pandemie koronavirové nemoci 2019 způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronaviru 2. První případ v Izraeli byl potvrzen 21. února 2020, kdy byla občanka pozitivně testována na koronavirovou chorobu 2019 na Lékařské centrum Šeba po návratu z karantény na lodi Diamond Princess v Japonsku. V důsledku toho bylo zavedeno 14denní pravidlo izolace domova pro každého, kdo navštívil Jižní Koreu nebo Japonsko, a byl uložen zákaz nerezidentům a neobčanům, kteří byli v Jižní Koreji 14 dní před jejich příjezdem.

Pandemie COVID-19 v Itálii:

Pandemie COVID-19 v Itálii je součástí pandemie koronavirové choroby 2019 způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2. Poprvé se virus rozšířil do Itálie dne 31. ledna 2020, kdy dva čínští turisté v Římě měli pozitivní test virus. O týden později byl italský muž repatriovaný zpět do Itálie z města Wuhan v Číně, hospitalizován a potvrzen jako třetí případ v Itálii. Shluky případů byly později zjištěny v Lombardii a Veneto dne 21. února, přičemž první úmrtí bylo 22. února. Na začátku března se virus rozšířil do všech oblastí Itálie. Dne 6. března 2020 zveřejnila Italská vysoká škola anestezie, analgezie, resuscitace a intenzivní péče (SIAARTI) doporučení lékařské etiky týkající se protokolů třídění, které je třeba uplatnit.

Pandemie COVID-19 na Pobřeží slonoviny:

Pandemie COVID-19 na Pobřeží slonoviny je součástí celosvětové pandemie koronavirové choroby 2019 způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2. Bylo potvrzeno, že virus dosáhl Pobřeží slonoviny v březnu 2020.

Pandemie COVID-19 v Číně:

Pandemie COVID-19 v pevninské Číně je součástí celosvětové pandemie onemocnění koronaviry 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Čína v pevnině byla první zemí, která identifikovala nemoc a její patogen, první zemí, která v reakci na propuknutí epidemie zavedla drastická opatření, a jednou z prvních zemí, které propukly epidemii pod kontrolu. Vypuknutí se poprvé projevilo jako shluk záhadných případů pneumonie, které se většinou týkaly trhu s mořskými plody Huanan, ve Wuhanu, hlavním městě provincie Chu-pej. Vypuknutí bylo místní správě poprvé oznámeno 27. prosince 2019 a zveřejněno 31. prosince. 8. ledna 2020 byl čínskými vědci identifikován jako příčina zápalu plic nový koronavirus (SARS-CoV-2).

Pandemie COVID-19 v Montrealu:

Pandemie COVID-19 v Montrealu je pokračující virovou pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Montreal je nejvíce postiženou oblastí v Kanadě. Míra úmrtí u COVID-19 byla čtyřikrát vyšší v městské oblasti Montrealu než v Torontu. Na konci května byla úmrtnost ve městě také vyšší než ve většině amerických měst, včetně Chicaga a Los Angeles. V posledních dvou dubnových týdnech zaznamenala oblast Montrealu 1 000 úmrtí týdně ze všech příčin, což představuje nárůst o 196 procent nad průměr z předchozích let. Větší nárůst zaznamenaly pouze Madrid, Londýn a Brusel. Montreal je druhé nejlidnatější město Kanady a osmé nejlidnatější město v Severní Americe.

Pandemie COVID-19 v Severní Americe:

První případy pandemie COVID-19 na koronavirovou chorobu 2019 v Severní Americe byly hlášeny ve Spojených státech v lednu 2020. Případy byly hlášeny ve všech severoamerických zemích poté, co Svatý Kryštof a Nevis potvrdili případ 25. března, a ve všech severních Americká území poté, co Bonaire 16. dubna potvrdil případ.

Pandemie COVID-19 v Urísu:

První případ pandemie COVID-19 byl potvrzen v indickém státě Urísa 16. března 2020. Stát potvrdil 2.37351 případů, z toho 734 aktivních případů, 3 34 647 uzdravení a 1 917 úmrtí k 2. březnu 2021.

Pandemie COVID-19 v Maharashtra:

První případ pandemie COVID-19 v indickém státě Maháráštra byl potvrzen dne 9. března 2020.

Pandemie COVID-19 v Sabahu:

Bylo potvrzeno, že pandemie COVID-19 zasáhla malajsijský Sabah v březnu 2020. K 27. lednu 2021 je potvrzeno 47 737 případů.

Pandemie COVID-19 v Šanghaji:

Pandemie COVID-19 dorazila do města Šanghaj 20. ledna 2020. K 14. listopadu 2020 se ve městě kumulativně vyskytlo 1 277 potvrzených případů, z toho 934 případů bylo dovezeno ze zahraničí. Z 96 aktivních hospitalizovaných případů končících o půlnoci bylo 94 ve stabilním stavu a 1 v kritickém stavu; 1174 se kumulativně zotavilo a bylo propuštěno a 7 zemřelo.

Pandemie COVID-19 v S'-čchuanu:

Pandemie COVID-19 dorazila do provincie S'-čchuan, Čínské lidové republiky, 20. ledna 2020, první případ byl potvrzen následující den.

Pandemie COVID-19 v Jižní Karolíně:

Bylo potvrzeno, že pandemie COVID-19 dosáhla amerického státu Jižní Karolína v březnu 2020. Dne 2. dubna 2020 DHEC oznámila, že se virus rozšířil do všech 46 krajů ve státě. V průběhu měsíce června se sedmidenní klouzavý průměr nových případů COVID-19 v Jižní Karolíně zvýšil téměř pětinásobně, z 293 1. června na 1398 30. června a dále se zvyšoval během července a do srpna. Ke dni 29. prosince 2020 ministerstvo zdravotnictví a kontroly životního prostředí v Jižní Karolíně (DHEC) potvrdilo ve státě 277 563 případů, což má za následek 4 804 potvrzených úmrtí.

Pandemie COVID-19 v Tibetu:

Tento článek dokumentuje situaci pandemie COVID-19 v Tibetské autonomní oblasti, Čínské lidové republice.

Pandemie COVID-19 v Tunisku:

Pandemie COVID-19 v Tunisku je součástí probíhající pandemie koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Bylo potvrzeno, že nákaza se do Tuniska dostala dne 2. března 2020.

Pandemie COVID-19 ve Spojených státech:

Pandemie COVID-19 ve Spojených státech je součástí celosvětové pandemie koronavirové choroby 2019. Od ledna 2020 bylo hlášeno více než 28 600 000 potvrzených případů, což má za následek více než 514 000 úmrtí, nejvíce ze všech zemí a deváté nejvyšší na capita. USA mají téměř čtvrtinu světových případů a pětinu všech úmrtí. Na COVID-19 zemřelo více Američanů než během druhé světové války. COVID-19 se stal v roce 2020 třetí hlavní příčinou úmrtí v USA, hned za srdečními chorobami a rakovinou. Očekávaná délka života v USA klesla ze 78,8 let v roce 2019 na 77,8 let v první polovině roku 2020.

Pandemie COVID-19 ve Spojených státech:

Pandemie COVID-19 ve Spojených státech je součástí celosvětové pandemie koronavirové choroby 2019. Od ledna 2020 bylo hlášeno více než 28 600 000 potvrzených případů, což má za následek více než 514 000 úmrtí, nejvíce ze všech zemí a deváté nejvyšší na capita. USA mají téměř čtvrtinu světových případů a pětinu všech úmrtí. Na COVID-19 zemřelo více Američanů než během druhé světové války. COVID-19 se stal v roce 2020 třetí hlavní příčinou úmrtí v USA, hned za srdečními chorobami a rakovinou. Očekávaná délka života v USA klesla ze 78,8 let v roce 2019 na 77,8 let v první polovině roku 2020.

Pandemie COVID-19 v Sin-ťiangu:

Pandemie COVID-19 v ujgurské autonomní oblasti Xinjiang je součástí celosvětové pandemie koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronaviru 2 (SARS-CoV-2). Dne 23. ledna 2020 místní vláda potvrdila první dva případy v Urumči, hlavním městě Sin-ťiangu.

Pandemie COVID-19 v Číně:

Pandemie COVID-19 v pevninské Číně je součástí celosvětové pandemie onemocnění koronaviry 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Čína v pevnině byla první zemí, která identifikovala nemoc a její patogen, první zemí, která v reakci na propuknutí epidemie zavedla drastická opatření, a jednou z prvních zemí, které propukly epidemii pod kontrolu. Vypuknutí se poprvé projevilo jako shluk záhadných případů pneumonie, které se většinou týkaly trhu s mořskými plody Huanan, ve Wuhanu, hlavním městě provincie Chu-pej. Vypuknutí bylo místní správě poprvé oznámeno 27. prosince 2019 a zveřejněno 31. prosince. 8. ledna 2020 byl čínskými vědci identifikován jako příčina zápalu plic nový koronavirus (SARS-CoV-2).

Pandemie COVID-19 ve Spojených státech:

Pandemie COVID-19 ve Spojených státech je součástí celosvětové pandemie koronavirové choroby 2019. Od ledna 2020 bylo hlášeno více než 28 600 000 potvrzených případů, což má za následek více než 514 000 úmrtí, nejvíce ze všech zemí a deváté nejvyšší na capita. USA mají téměř čtvrtinu světových případů a pětinu všech úmrtí. Na COVID-19 zemřelo více Američanů než během druhé světové války. COVID-19 se stal v roce 2020 třetí hlavní příčinou úmrtí v USA, hned za srdečními chorobami a rakovinou. Očekávaná délka života v USA klesla ze 78,8 let v roce 2019 na 77,8 let v první polovině roku 2020.

Pandemie COVID-19 ve Velké Británii:

Pandemie COVID-19 ve Spojeném království je součástí celosvětové pandemie koronavirové choroby 2019 způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2. Virus se do země dostal koncem ledna 2020. K 25. únoru 2021 bylo potvrzeno 4 154 562 případů a 122 070 úmrtí, čtvrtá nejvyšší míra úmrtnosti na sto tisíc obyvatel na světě a nejvyšší celkový počet v Evropě. Do 12. února 2021 bylo úmrtním listem uvedeno 135 694 úmrtí, v nichž byl úmrtní list zmíněn o COVID-19. Mezi závažností vypuknutí došlo v každém ze čtyř národů k určitým rozdílům. Zdraví ve Spojeném království je věcí přenesené do pravomoci, přičemž Anglie, Severní Irsko, Skotsko a Wales mají každý svůj vlastní systém veřejně financované zdravotní péče, oddělené vlády a parlamenty, spolu s menším soukromým sektorem a dobrovolným poskytováním.

Pandemie COVID-19 ve Spojených státech:

Pandemie COVID-19 ve Spojených státech je součástí celosvětové pandemie koronavirové choroby 2019. Od ledna 2020 bylo hlášeno více než 28 600 000 potvrzených případů, což má za následek více než 514 000 úmrtí, nejvíce ze všech zemí a deváté nejvyšší na capita. USA mají téměř čtvrtinu světových případů a pětinu všech úmrtí. Na COVID-19 zemřelo více Američanů než během druhé světové války. COVID-19 se stal v roce 2020 třetí hlavní příčinou úmrtí v USA, hned za srdečními chorobami a rakovinou. Očekávaná délka života v USA klesla ze 78,8 let v roce 2019 na 77,8 let v první polovině roku 2020.

Uzamčení COVID-19:

Kvůli pandemii COVID-19 byly v mnoha zemích a teritoriích po celém světě zavedeny zákazy vycházení, karantény a podobná omezení. Ty byly stanoveny, aby se zabránilo dalšímu šíření těžkého akutního respiračního syndromu koronaviru 2 (SARS-CoV-2), který způsobuje COVID-19. Do dubna 2020 byla přibližně polovina světové populace uzamčena, přičemž více než 3,9 miliardy lidí ve více než 90 zemích nebo teritoriích bylo požádáno nebo jim bylo nařízeno, aby jejich vlády zůstaly doma.

Dopad pandemie COVID-19 na sociální média:

V době sociální vzdálenosti a omezeného kontaktu s ostatními se sociální média stala důležitým místem interakce. Platformy sociálních médií mají spojovat lidi a pomáhají světu zůstat ve spojení, což do značné míry zvyšuje využití během pandemie. Vzhledem k tomu, že mnoho lidí je požádáno, aby zůstali doma, obrátili se na sociální média, aby udrželi své vztahy a získali čas na zábavu.

Aplikace COVID-19:

Aplikace COVID-19 jsou mobilní softwarové aplikace pro digitální sledování kontaktů během pandemie COVID-19, tj. Proces identifikace osob („kontaktů"), které mohly být v kontaktu s infikovanou osobou.

Aplikace COVID-19:

Aplikace COVID-19 jsou mobilní softwarové aplikace pro digitální sledování kontaktů během pandemie COVID-19, tj. Proces identifikace osob („kontaktů"), které mohly být v kontaktu s infikovanou osobou.

Nedostatky související s pandemií COVID-19:

Nedostatek lékařského materiálu a dalšího zboží způsobený pandemií COVID-19 se rychle stal hlavním problémem pandemie. Otázka nedostatku souvisejícího s pandemií byla studována v minulosti a byla dokumentována v nedávných událostech. Z lékařského hlediska se k nedostatku osobních ochranných prostředků, jako jsou lékařské masky, rukavice, obličejové štíty, vybavení, dezinfekční prostředky, přidává také potenciální nedostatek pokročilejších zařízení, jako jsou nemocniční lůžka, lůžka na jednotce intenzivní péče, kyslíková terapie , ventilátory a zařízení ECMO. Lidské zdroje, zejména pokud jde o zdravotnický personál, mohou být vyčerpány ohromnou mírou epidemie a související pracovní zátěží, spolu se ztrátami kontaminace, izolace, nemoci nebo úmrtnosti mezi zdravotnickými pracovníky. Území jsou odlišně vybavena, aby čelila pandemii. Byla přijata různá nouzová opatření ke zvýšení úrovně vybavení, jako jsou nákupy, zatímco došlo také k výzvám k daru, místním výrobcům 3D, personálnímu zabezpečení dobrovolníků, povinnému průvanu nebo zabavení zásob a továrních linek. Nabídky válek mezi různými zeměmi a státy o tyto položky jsou údajně hlavním problémem, protože zvýšení cen, objednávky zabavené místní vládou nebo zrušené prodejní společností budou přesměrovány na vyšší zájemce. V některých případech bylo zdravotníkům nařízeno, aby o těchto nedostatcích zdrojů nemluvili.

Mezinárodní kriket v letech 2019–2020:

Mezinárodní kriketová sezóna 2019–20 probíhala od září 2019 do dubna 2020. 29 testovacích zápasů, 78 jednodenních internacionálů (ODI) a 145 Twenty20 internacionál (T20I), stejně jako 23 ženských jednodenních internacionálů (WODI) a 61 ženských Twenty20 internacionál (WT20Is), bylo naplánováno hrát během tohoto období. Dále byla naplánována řada dalších zápasů T20I / WT20I, které se hrály v menších sériích s přidruženými národy. Sezóna začala tím, že Indie byla v žebříčku testovacích kriketů, Anglie v žebříčku ODI a Pákistán v žebříčku Twenty20. V žebříčku žen vedly australské ženy tabulky WODI i WT20I. Během této doby se konal světový pohár T20 žen IC20 v Austrálii v roce 2020, který začal 21. února 2020, přičemž Austrálie vyhrála turnaj popáté.

Curlingová sezóna 2019–2020:

Curlingová sezóna 2019–2020 začala v červnu 2019 a měla být ukončena v květnu 2020. Pandemie koronaviru vyhlášená v březnu 2020 však vyústila ve zrušení akcí a předčasné ukončení sezóny.

Epidemie horečky dengue 2019–2020:

Epidemie horečky dengue v letech 2019–2020 byla epidemií horečky dengue infekční choroby v několika zemích jihovýchodní Asie, včetně Filipín, Malajsie, Vietnamu a Bangladéše, Pákistánu, Thajska, Singapuru a Laosu. Šíření nemoci se zhoršilo poklesem úrovně očkování v určitých oblastech a rostoucí populací komárů, kteří jsou primárními nositeli této nemoci a jsou schopni se množit ve větším počtu tam, kde lidé posypali životní prostředí plastovými nádobami , které poskytují ideální živnou půdu pro komáry. Dotčené země se snažily epidemii potlačit zvýšeným očkováním a úsilím o kontrolu populace komárů.

Sezóna krasobruslení 2019–2020:

Sezóna krasobruslení 2019–20 začala 1. července 2019 a skončila 30. června 2020. Během této sezóny elitní bruslaři soutěžili na úrovni mistrovství ISU na mistrovství Evropy 2020, čtyřech kontinentech a světových juniorů; mistrovství světa bylo zrušeno kvůli pandemii COVID-19. Rovněž soutěžili na elitních akcích, jako jsou série Grand Prix a Junior Grand Prix, které vyvrcholily finále Grand Prix a seriálem ISU Challenger.

2019–20 v alžírském fotbalu:

Sezóna 2019–2020 bude 57. sezónou soutěžního fotbalu v Alžírsku. dne 17. září 2019 na mimořádném valném shromáždění alžírské fotbalové federace jednomyslně podporuje změnu soutěžního systému zvýšením počtu klubů ze 16 na 18, pokud jde o druhou divizi, na 32 klubů ze dvou skupin Střední východ a Střední západ od 16 klubů se od sezóny 2020–21 také stal počet profesionálních klubů 18 místo 32 klubů. dne 30. září na zákonné schůzi konané každý měsíc v Ouargle. Po diskusi a výměně názorů mezi členy se federální úřad rozhodl pro variantu upřednostňující sestup dvou (02) klubů Ligue Professionnelle 1 a vzestup čtyř (04) klubů League 2 na vyšší úroveň.

2019–20 v arménském fotbalu:

Následující článek je souhrnem fotbalové sezóny 2019–20 v Arménii , která je 28. sezónou soutěžního fotbalu v zemi a probíhá od srpna 2019 do července 2020.

2019–20 v australském fotbalu:

Sezóna 2019–2020 byla 51. sezónou soutěžního fotbalu v Austrálii.

2019–20 v belgickém fotbale:

Následující článek je souhrnem fotbalové sezóny 2019–20 v Belgii , která byla 117. sezónou soutěžního fotbalu v zemi a trvala od července 2019 do srpna 2020.

2019–20 v chorvatském fotbalu:

Následující článek představuje souhrn fotbalové sezóny 2019–20 v Chorvatsku , která byla 29. sezónou soutěžního fotbalu v zemi.

2019–20 v nizozemském fotbale:

Sezóna 2019–2020 je v Nizozemsku 130. sezónou soutěžního fotbalu.

2019–20 v egyptském fotbale:

Sezóna 2019–2020 je v Egyptě 102. sezónou soutěžního fotbalu.

2019–20 v anglickém fotbale:

Sezóna 2019–2020 byla 140. sezónou soutěžního fotbalu v Anglii.

2019–20 v anglickém ženském fotbalu:
2019–20 ve francouzském fotbale:

Následující článek je souhrnem fotbalové sezóny 2019–20 ve Francii , která byla 86. sezónou soutěžního fotbalu v zemi a probíhá od července 2019 do června 2020.

2019–20 v německém fotbalu:

Sezóna 2019–2020 byla v Německu 110. sezónou soutěžního fotbalu.

2019–20 v honduraském fotbalu:

Sezóna 2019–2020 je 72. sezónou soutěžního fotbalu v Hondurasu.

2019–20 v indickém fotbale:

Sezóna 2019–2020 byla 141. v indickém fotbalu.

2019–20 v italském fotbale:

Sezóna 2019–2020 byla v Itálii 118. sezónou soutěžního fotbalu. Dne 9. března 2020 italská vláda zastavila všechny sportovní akce v Itálii do 3. dubna 2020 kvůli pandemii koronavirů v Itálii. Dne 18. května bylo oznámeno, že italský fotbal bude pozastaven do 14. června. Dne 28. května bylo oznámeno, že Serie A a Serie B budou obnoveny počínaje 20. červnem. Serie C a Serie D se však neobnovily s vedoucími stolů vyhlášenými jako šampioni v Serii C a neoznámili žádné vítěze.

2019–20 v libanonském fotbalu:

Sezóna 2019–2020 byla v Libanonu 60. sezónou soutěžního fotbalu. Vzhledem k politickým a finančním problémům v zemi se LFA 21. ledna 2020 rozhodla pozastavit všechny fotbalové ligy až do odvolání a zrušila tři dříve odehrané dny zápasu. S pandemií COVID-19 v Asii, která také zastavila sportovní aktivity na celém světě, byla sezóna oficiálně zrušena 28. května 2020.

2019–20 v maledivském fotbale:

Přehled sezóny 2019–2020 fotbalu na Maledivách. Sezóna byla opuštěna 15. března 2020 kvůli pandemii COVID-19 na Maledivách. Bylo prohlášeno za neplatné dne 30. března 2020.

2019–20 v polském fotbalu:

Sezóna 2019–2020 byla v Polsku 95. sezónou soutěžního fotbalu.

2019–20 ve skotském fotbalu:

Sezóna 2019–2020 byla ve Skotsku 123. sezónou soutěžního fotbalu. Domácí sezóna začala 12. července 2019 prvním zápasem ve skotském Ligovém poháru 2019–20. Sezóna skotské profesionální fotbalové ligy 2019–20 začala 2. srpna 2019.

2019–20 ve španělském fotbale:

Sezóna 2019–2020 byla ve Španělsku 118. sezónou soutěžního fotbalu.

2019–20 ve švýcarském fotbalu:

Následuje souhrn sezóny 2019–20 soutěžního fotbalu ve Švýcarsku.

2019–20 v tureckém fotbalu:

Sezóna 2019–2020 byla v Turecku 115. sezónou soutěžního fotbalu.

2019–20 v ukrajinském fotbale:

Sezóna 2019–20 je 29. sezónou soutěžního fotbalového fotbalu na Ukrajině od rozpadu Sovětského svazu.

2019–20 v lyžování:
Zamoření kobylkami 2019–2021:

Napadení kobylky v letech 2019–21 je vypuknutím škůdců pouštních kobylek, které ohrožují zásobování potravinami v oblastech východní Afriky, na Arabském poloostrově a na indickém subkontinentu. Vypuknutí je nejhorší za 70 let v Keni a nejhorší za 25 let v Etiopii, Somálsku a Indii. Mor začal v červnu 2019 a pokračoval do roku 2020, ačkoli roje akátů zaznamenaly od května do října stálý pokles populace a geografického dosahu a od listopadu 2020 se vyskytují především v oblasti afrického a jemenského rohu.

Vypuknutí spalniček v Demokratické republice Kongo v letech 2019–2020:

V roce 2019 vypukla v Konžské demokratické republice (KDR) epidemie spalniček. Epidemie začala počátkem roku 2019 v jihovýchodním rohu KDR a poté se rozšířila do všech provincií. Do června 2019 údajně epidemie překročila počet obětí souběžné epidemie eboly. Do dubna 2020 nakazilo více než 341 000 lidí a vyžádalo si asi 6 400 úmrtí. To primárně ovlivnilo děti do pěti let, což představuje 74% infekcí a téměř 90% úmrtí.

Národní mistrovství v krasobruslení 2019–2020:

Národní krasobruslařské mistrovství sezóny 2019–20 se konalo převážně od prosince 2019 do ledna 2020. Konaly se jako koruny národních šampionů a sloužily jako součást výběrového procesu na mezinárodní akce, jako jsou krasobruslařské mistrovství ISU 2020. Medaile byly udělovány v disciplínách dvouhry mužů, dvouhry žen, párové bruslení a tanec na ledě. Několik zemí se rozhodlo uspořádat národní šampionáty společně se svými sousedy; výsledky byly následně rozděleny na národní pódia.

Sezóna NHL 2019–2020:

Sezóna NHL 2019–2020 byla 103. sezónou fungování National Hockey League. Pravidelná sezóna začala 2. října 2019, play-off původně plánované na duben a finále Stanley Cupu plánováno na červen. Sezóna byla pozastavena na neurčito 12. března 2020 kvůli pandemii COVID-19.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Evakuace související s pandemií COVID-19:

Tento článek uvádí hlavní evakuace provedené několika zeměmi v důsledku pandemie COVID-19.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Vypuknutí epidemie 2019–2020 (disambiguation):

Pandemie COVID-19 je pokračujícím vypuknutím koronaviru, které začalo v roce 2019.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Snookerová sezóna 2019–2020:

Snookerová sezóna 2019–20 byla sérií profesionálních snookerových turnajů hraných od 9. května 2019 do 22. srpna 2020. Sezóna byla původně plánována na 18 turnajů v pořadí. Celkově se v sezóně 2019–20 soutěžilo 42 akcí, včetně 17 turnajů v žebříčku.

Supercopa de España 2019–2020:

Supercopa de España 2019–2020 byl 36. ročník Supercopa de España, každoroční fotbalové soutěže pro kluby v systému španělské fotbalové ligy, které byly úspěšné ve svých hlavních soutěžích v předchozí sezóně.

Strukturální změny místní správy v Anglii v letech 2019–2023:

Ke strukturálním změnám v místní správě v Anglii došlo nebo proběhne v letech 2019, 2020 a 2021. Slavnostní okresy neuvidí žádné změny svých vnějších hranic, ale v některých případech bude jejich členění změněno.

Vypuknutí choroby plic v letech 2019–2020:

Vypuknutí závažného plicního onemocnění spojeného s vapováním počínaje rokem 2019 pokračuje mezi uživateli produktů konopných vapingů, téměř výhradně ve Spojených státech. První případy byly identifikovány v Illinois a Wisconsinu v dubnu 2019; k 21. lednu 2020 bylo americkými Centry pro kontrolu nemocí potvrzeno celkem 2 711 hospitalizovaných případů, včetně 60 úmrtí. Případy vyvrcholily v září 2019 a od té doby pomalu klesají.

Krize pšeničné mouky 2019–2020 v Pákistánu:

Krize pšeničné mouky v Pákistánu začala v listopadu 2019 a zhoršila se přibližně v polovině ledna 2020.

Sezóna Çaykur Rizespor 2019–2020:

Sezóna 2019–20 byla 67. rokem existence Çaykur Rizespor. Kromě domácí ligy se Çaykur Rizespor účastnil tureckého poháru.

Sezóna 2019–20 Érd HC:

Sezóna 2019–2020 bude Érd HC 10. soutěžní a po sobě jdoucí sezónou v Nemzeti Bajnokság I a 46. rokem existence házenkářského klubu.

Rakouská basketbalová superliga 2019–2020:

Rakouská basketbalová superliga 2019–2020 byla zahajovací sezónou basketbalové superligy, nově založené nejvyšší ligy rakouského basketbalu. Jednalo se o 74. sezónu první úrovně basketbalu v Rakousku. Kapfenbergští býci vstoupili do sezóny jako obhájci národních šampionů, kteří zvítězili v sezóně ÖBL 2018–19.

Sezóna Újpest FC 2019–2020:

Sezóna 2019–2020 bude 139. soutěžní sezónou Újpest FC , 128. po sobě jdoucí sezónou v OTP Bank Liga a 127. ročníku fotbalového klubu.

2019–20 Úrvalsdeild karla (basketbal):

Úrvalsdeild karla 2019–2020 je 69. sezónou Úrvalsdeild karla, nejvyšší úrovně mužské basketbalové ligy na Islandu. Sezóna začala 3. října 2019. Dne 13. března 2020, kdy každému týmu zbývalo jedno utkání, byla sezóna kvůli pandemii koronavirů v zemi odložena o nejméně čtyři týdny. Dne 18. března byl zbytek sezóny zrušen. Fjölnir byl zařazen a Stjarnan byl jmenován divizním šampiónem za to, že v době zrušení měl nejlepší rekord, ale pro sezónu by nebyli jmenováni žádní národní šampioni.

2019–20 Úrvalsdeild kvenna (basketbal):

Kvarna Úrvalsdeild 2019–20 je 63. sezónou Úrvalsdeild kvenna, nejvyšší úrovně ženské basketbalové ligy na Islandu. Sezóna začala 2. října 2019. Dne 13. března 2020 byla sezóna odložena nejméně o čtyři týdny kvůli vypuknutí koronaviru v zemi. Dne 18. března byl zbytek sezóny zrušen. Grindavík byl zařazen a Valur byl jmenován divizním šampiónem za to, že měl v době zrušení nejlepší rekord, ale v sezóně nebudou jmenováni žádní národní šampioni.

Sezóna 2019–20 İstanbul Başakşehir FK:

Sezóna 2019–2020 byla šestou sezónou Istanbulu Başakşehir v Süper Lig a jejich 30. rokem existence. Sezóna byla naplánována na období od 1. července 2019 do 30. června 2020. Mimořádně byla prodloužena po 30. červnu kvůli pandemii COVID-19 v Turecku.

Sezóna ŠK Slovan Bratislava 2019–2020:

Sezóna 2019–2020 byla ŠK Slovan Bratislava 14. v řadě v elitě slovenského fotbalu.

Liga národů CONCACAF 2019–2020:

Liga národů CONCACAF 2019–2020 je úvodní sezónou Ligy národů CONCACAF, mezinárodní asociační fotbalové soutěže zahrnující mužské národní týmy 41 členských asociací CONCACAF. Kvalifikační turnaj Ligy národů také sloužil jako součást kvalifikačního procesu o Zlatý pohár CONCACAF 2019, který byl rozšířen z 12 na 16 týmů. Skupinová fáze turnaje také sloužila jako kvalifikace na Zlatý pohár CONCACAF 2021. Finálový turnaj, který rozhodne o inauguračních šampionech, se měl původně hrát v červnu 2020. Dne 3. dubna 2020 byl finální turnaj odložen na březen 2021 kvůli pandemii COVID-19. Dne 22. září 2020 CONCACAF oznámila, že závěrečný turnaj byl znovu odložen na červen 2021. Dne 24. února 2021 CONCACAF potvrdila data přeloženého finále Ligy národů CONCACAF, 3. až 6. června 2021, s místem a časy, které budou vydány v pár týdnů.

Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Feldhockey-Bundesliga 2019–21:

Bundesliga 2019–2020 je 78. sezónou Bundesligy, přední německé ligy v pozemním hokeji. Začalo to 7. září 2019 a bude uzavřeno finále šampionátu 24. května 2019 v Mannheimu. Kvůli pandemii COVID-19 byla liga pozastavena 13. března do 1. dubna 2020. Sezóna se vrátila 2. září 2020.

Protesty Hongkongu 2019–2020:

Hongkongské protesty na období 2019–2020 , známé také jako Hnutí proti zákonům o vydávání zákonů proti vydávání , byly spuštěny zavedením zákona o hongkonské vládě s dodatky k právu na útěk . Návrh zákona by umožnil vydání do jurisdikcí, s nimiž Hongkong neměl dohody o vydání, včetně kontinentální Číny a Tchaj-wanu. To vedlo k obavám, že by obyvatelé a návštěvníci Hongkongu byli vystaveni právnímu systému pevninské Číny, což by narušilo autonomii Hongkongu a porušovalo občanské svobody. Zahájila řetězec protestních akcí, které začaly zasedáním v ústředí vlády dne 15. března 2019, demonstrace, které se zúčastnily stovky tisíc, dne 9. června 2019, po níž následovalo shromáždění před komplexem Legislativní rady, aby se zastavil druhý čtení 12. června, které přerostlo v násilí, které upoutalo pozornost světa.

Liga výzev Mistrovství světa v kriketu 2019–22:

Challenge League ICC Cricket World Cup Challenge League 2019–22 je úvodní edice Challenge League ICC Cricket World Cup a kriketový turnaj, který je součástí kvalifikačního procesu kriketového mistrovství světa 2023. Challenge League nahradila Světovou kriketovou ligu (WCL), která byla dříve používána jako cesta k mistrovství světa v kriketu. První zápasy se konaly v září 2019, přičemž všechny zápasy měly status Seznam A.

Liga výzev Mistrovství světa v kriketu 2019–22:

Challenge League ICC Cricket World Cup Challenge League 2019–22 je úvodní edice Challenge League ICC Cricket World Cup a kriketový turnaj, který je součástí kvalifikačního procesu kriketového mistrovství světa 2023. Challenge League nahradila Světovou kriketovou ligu (WCL), která byla dříve používána jako cesta k mistrovství světa v kriketu. První zápasy se konaly v září 2019, přičemž všechny zápasy měly status Seznam A.

Liga výzev Mistrovství světa v kriketu 2019–22:

Challenge League ICC Cricket World Cup Challenge League 2019–22 je úvodní edice Challenge League ICC Cricket World Cup a kriketový turnaj, který je součástí kvalifikačního procesu kriketového mistrovství světa 2023. Challenge League nahradila Světovou kriketovou ligu (WCL), která byla dříve používána jako cesta k mistrovství světa v kriketu. První zápasy se konaly v září 2019, přičemž všechny zápasy měly status Seznam A.

Mistrovství světa v kriketu 2019–23 Liga 2:

ICC Cricket World Cup League 2 2019–23 je první vydání ICC Cricket World Cup League 2, kriketového turnaje, který je součástí kvalifikačního procesu kriketového mistrovství světa 2023. V současné době probíhá od srpna 2019 do února 2023 a všechny zápasy se hrají jako One Day Internationals (ODI). Každá sada svítidel se bude účastnit tří sérií.

Mistrovství světa v kriketu 2019–23 Liga 2:

ICC Cricket World Cup League 2 2019–23 je první vydání ICC Cricket World Cup League 2, kriketového turnaje, který je součástí kvalifikačního procesu kriketového mistrovství světa 2023. V současné době probíhá od srpna 2019 do února 2023 a všechny zápasy se hrají jako One Day Internationals (ODI). Každá sada svítidel se bude účastnit tří sérií.

Mistrovství světa ICC 2019–21:

Mistrovství světa ICC 2019–21 je úvodní vydání mistrovství světa ICC v testovacím kriketu. Začalo to od 1. srpna 2019 prvním testem série Ashes 2019 a skončí to finále v Lord's v Anglii v červnu 2021.

Mistrovství světa ICC 2019–21:

Mistrovství světa ICC 2019–21 je úvodní vydání mistrovství světa ICC v testovacím kriketu. Začalo to od 1. srpna 2019 prvním testem série Ashes 2019 a skončí to finále v Lord's v Anglii v červnu 2021.

Libyjské místní volby 2019–21:

V březnu a dubnu 2019 se v Libyi konaly místní volby ve 20 obcích. Libyjská ústřední komise pro volby do obecních zastupitelstev měla za cíl celkem voleb v 68 obcích v roce 2019. S obtížemi při organizování voleb souvisejících s kampaní v západní Libyi na období 2019–20 volby nebyly v roce 2019 dokončeny; pokračovaly v roce 2020, přičemž do roku 2021 jsou plánovány volby do nejméně 30 dalších zastupitelstev.

2019–21 Regionalliga Bayern:

Regionalliga Bayern 2019–21 je osmá sezóna Regionalliga Bayern.

Doplňkové volby zákonodárného shromáždění Tamil Nadu 2016–21:

V časovém rámci 2016–2021 se v indickém Tamil Nadu konaly doplňovací volby z důvodu následujících událostí:

  • 25. května 2016 - Tirupparankundram AIADMK MLA SM Seenivel zemřel
  • 6. prosince 2016 - Radhakrishnan Nagar AIADMK MLA a CM Tamil Nadu J. Jayalalithaa zemřeli
  • 18. září 2017 - Diskvalifikace 18 disidentských MAD AIADMK podle řečníka
  • 2. srpna 2018 - Tirupparankundram AIADMK MLA AK Bose zemřel
  • 7. srpna 2018 - Tiruvarur DMK MLA, bývalý CM Tamil Nadu CM M. Karunanidhi zemřel
  • 20. února 2019 - Hosur AIADMK MLA P. Balakrishna Reddy usvědčen zvláštním soudem
  • 21. března 2019 - Sulur AIADMK MLA R Kanagaraj zemřel
Pandemie covid19:

Pandemie COVID-19 , známá také jako pandemie koronavirů , je pokračující pandemií koronavirové choroby 2019 (COVID-19) způsobené těžkým akutním respiračním syndromem koronavirus 2 (SARS-CoV-2). Poprvé byl identifikován v prosinci 2019 v čínském Wu-chanu. Světová zdravotnická organizace vyhlásila propuknutí ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu v lednu 2020 a pandemii v březnu 2020. Ke 2. březnu 2021 více než 114 bylo potvrzeno milion případů , z toho více než 2,53 milion úmrtí připisovaných COVID-19, což z něj činí jednu z nejsmrtelnějších pandemií v historii.

Zamoření kobylkami 2019–2021:

Napadení kobylky v letech 2019–21 je vypuknutím škůdců pouštních kobylek, které ohrožují zásobování potravinami v oblastech východní Afriky, na Arabském poloostrově a na indickém subkontinentu. Vypuknutí je nejhorší za 70 let v Keni a nejhorší za 25 let v Etiopii, Somálsku a Indii. Mor začal v červnu 2019 a pokračoval do roku 2020, ačkoli roje akátů zaznamenaly od května do října stálý pokles populace a geografického dosahu a od listopadu 2020 se vyskytují především v oblasti afrického a jemenského rohu.

Strukturální změny místní správy v Anglii v letech 2019–2023:

Ke strukturálním změnám v místní správě v Anglii došlo nebo proběhne v letech 2019, 2020 a 2021. Slavnostní okresy neuvidí žádné změny svých vnějších hranic, ale v některých případech bude jejich členění změněno.

No comments:

Post a Comment

5th Battalion, Royal Australian Regiment, 5th Battalion (Australia), 5th Battalion (Western Cavalry), CEF

5. prapor, Královský australský pluk: 5. prapor, Royal Australian Regiment, je pravidelný motorizovaný pěchotní prapor australské armá...