Sunday, March 14, 2021

3rd Royal Surrey Militia, 2nd Royal Lancashire Militia (The Duke of Lancaster's Own Rifles), 7th Royal Lancashire Militia (Rifles)

3. královská Surrey milice:

3. Royal Surrey Militia , později 4. prapor, East Surrey Regiment byl pomocný pluk zvednutý 1853 v Surrey v domovských krajích Anglie. Úlohou pluku bylo sloužit v domácí obraně, ale během druhé búrské války viděl aktivní službu a během první světové války vycvičil tisíce posil, jeden z jejích nových důstojníků vyhrál Viktoriin kříž. Po stinné poválečné existenci byl prapor formálně rozpuštěn v roce 1953.

2. Royal Lancashire Militia (The Duke of Lancaster's Own Rifles):

2. královská milice v Lancashire byla pomocným plukem vychovávaným v hrabství Lancashire v severozápadní Anglii během francouzské revoluční války. Později se stala součástí krále. Přestože byly její prapory primárně určeny pro domácí obranu, sloužily v Irsku a během druhé búrské války byly aktivní. Po přeměně na zvláštní rezervu (SR) v rámci Haldanských reforem byl jeden z jejích praporů jen mezi hrstkou jednotek SR, aby viděly boj během první světové války, bojující v mnoha akcích na západní frontě od počátku roku 1915 až do příměří v roce 1918. Po temné poválečné existenci byla jednotka v roce 1953 konečně rozpuštěna.

7. Royal Lancashire Militia (Rifles):

7. Royal Lancashire Militia (Rifles) byl pomocný pluk vychovávaný v hrabství Lancashire v severozápadní Anglii těsně před krymskou válkou. Později se stala součástí Lancashire Fusiliers. Ačkoli byly primárně určeny pro domácí obranu, její prapory byly aktivní během druhé búrské války. Po přeměně na zvláštní rezervu (SR) za haldanských reforem dodala během první světové války posily bojovým praporům. Po temné poválečné existenci byla jednotka v roce 1953 konečně rozpuštěna.

6. Royal Lancashire Militia:

6. královská milice v Lancashire byla pomocným plukem vychovávaným v hrabství Lancashire v severozápadní Anglii těsně před krymskou válkou. Později se stala součástí manchesterského pluku. Ačkoli byly primárně určeny pro domácí obranu, její prapory byly aktivní během druhé búrské války. Po přeměně na zvláštní rezervu (SR) za haldanských reforem dodala během první světové války posily bojovým praporům. Po temné poválečné existenci byla jednotka v roce 1953 konečně rozpuštěna.

Gloucestershire dobrovolnické dělostřelectvo:

266 Battery Royal Artillery je jednotka královského dělostřelectva rezervy britské armády. Poprvé byla vytvořena v Bristolu v roce 1859 a sloužila během první světové války jako polní dělostřelectvo a druhé světové války jako protiletadlové (AA) dělostřelectvo.

Glamorgan Yeomanry:

Glamorgan Yeomanry byl Yeomanry regiment britské armády původně zvýšen na konci osmnáctého století v důsledku obav z hrozby invaze Francouzi. To bylo re-zvýšen v druhé búrské válce a viděl službu v obou světová válka já a druhá světová válka. Počet řádků udržuje jednotka C Troop, baterie 211, 104. pluk královského dělostřelectva.

4. (Glasgow, 1. severní) Lanarkshire Rifle Volunteer Corps:

4. Lanarkshire Rifle Volunteer Corps byl skotský dobrovolnický útvar britské armády. Původně vyrostl v Glasgow v roce 1859, později se stal praporem Kameronců. Během první světové války sloužil v Gallipoli, v Egyptě a Palestině a na západní frontě. Přestavěn na protiletadlový pluk těsně před druhou světovou válkou, sloužil po celou dobu války a pokračoval v roli protivzdušné obrany v poválečných letech až do roku 1950.

4. pěší brigáda (Velká Británie):

4. pěší brigáda byla pěší brigáda britské armády, která sloužila v první i druhé světové válce. Během obou světových válek byla součástí 2. pěší divize.

4. pěší brigáda (Velká Británie):

4. pěší brigáda byla pěší brigáda britské armády, která sloužila v první i druhé světové válce. Během obou světových válek byla součástí 2. pěší divize.

1. dobrovolnické dělostřelectvo v Durhamu:

1. dobrovolnické dělostřelectvo Durham bylo jednotkou britských dobrovolnických sil a územní armády v letech 1860 až 1956. Během první světové války byla jedinou jednotkou pobřežní obrany, která zasáhla nepřítele, a také cvičila obléhací střelce pro službu na západní frontě.

1. dobrovolníci Flintshire Rifle:

1. Flintshire Rifle Volunteers , později 5. (Flintshire) prapor, Royal Welch Fusiliers , byla velšská jednotka pomocných sil britské armády. Nejprve vyrostl v roce 1860, bojoval jako pěchota v Gallipoli), v Egyptě a Palestině během první světové války. Přeměněn na protitankovou roli, bojoval v bitvě o Francii, Západní poušť a Itálii ve druhé světové válce. Pokračovalo to v poválečné územní armádě, dokud se v roce 1956 nespojilo se sousední jednotkou.

Dobrovolníci dělostřelectva na východě:

2. East Riding Artillery Volunteers byla jednotka na částečný úvazek britského královského dělostřelectva se sídlem v Hullu a podél ústí Humber. Jeho nástupnické jednotky poskytovaly polní dělostřelectvo na západní frontě během první světové války a dělostřelectvo protivzdušné obrany během druhé světové války a po ní. Později byla součástí Humberova dělostřelectva se sídlem v Hullu.

Pušky trupu:

Pušky Hull , později 4. prapor, East Yorkshire Regiment , byly jednotkou britských dobrovolnických sil, které byly poprvé vzneseny v Kingstonu nad Hullem v roce 1859. Během první světové války sloužily na západní frontě a v Ypres Somme, Arras a během německé jarní ofenzívy, kdy byla prakticky zničena. Jeho prapor 2. linie obsadil po většinu války Bermudy. Během druhé světové války byl 4. prapor zajat v bitvě u Gazaly, ale jeho válečná duplikovaná jednotka bojovala přes Západní poušť, Tunisko a Sicílii a poté přistála v Normandii v den D. Prapor sloužil v poválečné teritoriální armádě do roku 1960 a jeho nástupci v dnešní rezervě armády pokračují v Hullu.

5. (Huntingdonshire) prapor, Northamptonshire Regiment:

Huntingdonshire Cyclist Battalion byl cyklistický pěší prapor britské armády. Tvořen v územních silách v únoru 1914, zůstal ve Velké Británii po celou první světovou válku. Po válce, v roce 1920, byl přeměněn na pěchotu a stal se 5. (Huntingdonshire) praporem, Northamptonshire Regiment v územní armádě. Prapor zažil rozsáhlou službu ve druhé světové válce, bojoval ve Francii v roce 1940, v Tunisku v letech 1942–43 a později na Sicílii a v Itálii v letech 1943–45 před ukončením války v květnu 1945 v Rakousku. To pokračovalo sloužit po druhé světové válce až do května 1961, kdy byl sloučen s 4. praporu, Northamptonshire Regiment tvořit 4. / 5. praporu, Northamptonshire Regiment.

Dobrovolníci prvního dělostřelectva:

1. Fife Artillery Volunteers , později Highland (Fifeshire) Heavy Battery , byla dobrovolnická jednotka poprvé přijatá ve Fifeshire ve Skotsku v roce 1860, která v první světové válce bojovala na západní frontě. Jeho nástupnické jednotky rozšířily nábor do Aberdeenshire a během druhé světové války znovu bojovaly v severozápadní Evropě.

Kensingtonský pluk (princezna Louise):

Kensingtonský pluk je jednotka britské armády, která vznikla v hnutí dobrovolnických střeleckých sborů z padesátých let 20. století. V roce 1908 se stal praporem londýnského pluku v územních silách. Jednalo se o pěší pluk v letech 1908 až 1940, jednotka těžké podpory palby v letech 1940 až 1945 a od roku 1945 je jednotkou Královského sboru signálů.

Králův vlastní královský regiment (Lancaster):

Králův vlastní královský regiment (Lancaster) byl liniový pěší pluk britské armády. Sloužil pod různými tituly a bojoval v mnoha válkách a konfliktech, včetně první i druhé světové války, od roku 1680 do roku 1959. V roce 1959 byl pluk sloučen s pohraničním plukem a vytvořil královský vlastní pohraniční pluk.

11. jízdní brigáda (britská indická armáda):

London Mounted Brigade byla zemanská brigáda britské armády, vytvořená jako součást územních sil v roce 1908.

8. (Lucknow) jízdní brigáda:

Lucknow jízdní brigáda byla jezdecká brigáda britské indické armády vytvořená v roce 1911 v důsledku Kitchenerových reforem. Byla mobilizována jako 8. (Lucknow) jezdecká brigáda po vypuknutí první světové války jako součást 1. indické jízdní divize a odešla do Francie. Sloužila na západní frontě s divizí, dokud nebyla rozdělena v březnu 1918.

7. prapor (Merionethshire a Montgomeryshire), Royal Welch Fusiliers:

7. prapor, Royal Welch Fusiliers , byl velšskou jednotkou britských územních sil. Poprvé vyrostl v roce 1897, bojoval v Gallipoli a v Palestině během první světové války a během tažení v severozápadní Evropě během druhé světové války. Duplicitní prapor byl převeden na roli parašutistů. Poválečný prapor byl přeměněn na protiletadlové dělostřelectvo, poté se vrátil do pěchoty v roce 1956 poté, co byl sloučen se sousední jednotkou.

3. (Meerut) jízdní brigáda:

4. jízdní brigáda (Meerut) byla jezdecká brigáda britské indické armády, která byla během první světové války součástí indické armády. Byla založena jako 14. (Meerut) jízdní brigáda v listopadu 1914, aby nahradila původní jízdní brigádu Meerut, která byla mobilizována jako 7. jízdní brigáda (Meerut) pro službu na západní frontě. To zůstalo v Indii po celou dobu války, než se zúčastní třetí anglo-afghánské války v roce 1919.

2. Royal Cheshire Militia:

2. Royal Cheshire Militia byl pěchotní prapor milice zvednutý v Macclesfieldu v Cheshire v Anglii v roce 1853. Později byl spojen s regulárním Cheshire Regiment jako jeho 4. (milice) prapor, jednotka sloužila ve druhé anglo-búrské válce před rozpuštěním v roce 1908.

2. Royal Cheshire Militia:

2. Royal Cheshire Militia byl pěchotní prapor milice zvednutý v Macclesfieldu v Cheshire v Anglii v roce 1853. Později byl spojen s regulárním Cheshire Regiment jako jeho 4. (milice) prapor, jednotka sloužila ve druhé anglo-búrské válce před rozpuštěním v roce 1908.

5. prapor (princ z Walesu), pluk Devonshire:

5. prapor, pluk Devonshire , byl útvarem britské armády na částečný úvazek rekrutovaným v hrabství Devon. Byla vytvořena v územních silách v roce 1908 sloučením dvou stávajících dobrovolnických praporů Devonshire Regiment. Prapor sloužil v Indii a během první světové války bojoval v Palestině a na západní frontě. Ve druhé světové válce poskytoval dvě protitankové dělostřelecké jednotky, které sloužily v Tunisku, Itálii a severozápadní Evropě. Oba byli sloučeni do jiných jednotek Devonshire v roce 1950.

1. dobrovolníci dělostřelectva Midlothian:

1. dobrovolnický sbor dělostřelectva Midlothian byl založen v roce 1859 jako reakce na hrozbu francouzské invaze. Původně sloužil jako posádka a těžké dělostřelectvo, ale v roce 1908 byl převeden do teritoriálních sil (TF) jako polní dělostřelectvo, kde sloužil během obou světových válek. V první světové válce bojovalo na západní frontě s 51. divizí (Highland). Ve druhé světové válce krátce viděl službu ve Francii po Dunkirku a byl u osmé armády v severní Africe a Itálii. Jeho válečný duplikovaný pluk sloužil s vyznamenáním v Barmě. Poválečný pluk pokračoval v existenci až do sloučení v roce 1967.

Cheshire Artillery Dobrovolníci:

Cheshire Artillery Volunteers byla brigáda dobrovolnických dělostřeleckých jednotek zvednutých v kraji Cheshire v polovině 19. století. Jejich nástupci sloužili jako polní dělostřelectvo v Palestině během první světové války a jako protiletadloví (AA) střelci na Středním východě ve druhé světové válce. V roli protivzdušné obrany v územní armádě pokračovali až do roku 1955.

1. Northamptonshire Rifle Volunteer Corps:

1. Northamptonshire Rifle Volunteers byla jednotka britské armády zvednutá od roku 1859 jako skupina původně samostatných střeleckých dobrovolnických sborů (RVC). Později se stali 4. dobrovolnickým praporem Northamptonshire Regiment a zúčastnili se bojů v Gallipoli a Palestině během první světové války. Mezi válkami přeměněni na reflektorovou jednotku sloužili na obranu Spojeného království a jako pěchotní pluk v osvobozeném Norsku během druhé světové války. Poválečné pokračovaly v roli protivzdušné obrany až do roku 1961, kdy se vrátily k pěchotě jako součást Královského anglického regimentu.

Pušky Isle of Wight:

8. prapor, pluk Hampshire, pušky Isle of Wight Rifles princezny Beatrice , známé neformálně jako „Rifle Isle of Wight", byl vytvořen na obranu ostrova Wight po invazním strachu z 19. století. Jednotka sloužila jako pěchota během první světové války a jako pobřežní obranné dělostřelectvo během druhé světové války. Poválečné to převede na roli protivzdušné obrany.

1. dobrovolníci dělostřelectva v Dorsetshire:

1. Dorsetshire Artillery Volunteers a jeho nástupci byli na částečný úvazek pobřežní obranné jednotky britské armády od roku 1859 do roku 1956. Ačkoli tyto jednotky neviděly žádnou akci, chránily Dorsetské pobřeží, včetně námořní základny Portland Harbor, v obou světových válkách a také dodával trénované střelce k obléhání baterií zapojených na západní frontě během první světové války. Jednotka pokračovala v územní armádě po druhé světové válce.

1. dobrovolníci dělostřelectva v Banffshire:

1st Banffshire Artillery Volunteers byla na částečný úvazek jednotka britské armády Royal Artillery založená v Banffshire ve Skotsku v roce 1859. Prostřednictvím různých reorganizací sloužila jako pomocné posádkové dělostřelectvo až do roku 1908.

4. Rajputs prince Alberta Victora:

Rajputs 4. prince Alberta Victora byl pěším praporem britské indické armády. Mohli vystopovat svůj původ do roku 1798, kdy byli 2. praporem, 16. pěchotou bengálských domorodců. V průběhu let se stali známými řadou různých titulů. 33. bengálská domorodá pěchota 1824–1861, 4. bengálský regiment bengálské domorodé pěchoty 1861–1890, 4. bengálská pěchota 1890–1897, 4. Rajputský pluk 1897–1901 a nakonec po Kitchenerových reformách indické armády 4. Rajputs. Na počest návštěvy prince a princezny z Walesu v Indii se zúčastnili přehlídky Rawalpindi 1905. Zúčastnili se první anglo-sikhské války, druhé anglo-afghánské války, třetí anglo-barmské války a první světové války. Po první světové válce indická vláda reformovala armádu znovu a přesunula se z pluků s jedním praporem do velkých pluků s více prapory. Rajputs 4. prince Alberta Viktora se stal 2. praporem, 7. Rajput Regiment. Poté, co Indie získala nezávislost, byly jedním z pluků přidělených indické armádě.

4. Rajputs prince Alberta Victora:

Rajputs 4. prince Alberta Victora byl pěším praporem britské indické armády. Mohli vystopovat svůj původ do roku 1798, kdy byli 2. praporem, 16. pěchotou bengálských domorodců. V průběhu let se stali známými řadou různých titulů. 33. bengálská domorodá pěchota 1824–1861, 4. bengálský regiment bengálské domorodé pěchoty 1861–1890, 4. bengálská pěchota 1890–1897, 4. Rajputský pluk 1897–1901 a nakonec po Kitchenerových reformách indické armády 4. Rajputs. Na počest návštěvy prince a princezny z Walesu v Indii se zúčastnili přehlídky Rawalpindi 1905. Zúčastnili se první anglo-sikhské války, druhé anglo-afghánské války, třetí anglo-barmské války a první světové války. Po první světové válce indická vláda reformovala armádu znovu a přesunula se z pluků s jedním praporem do velkých pluků s více prapory. Rajputs 4. prince Alberta Viktora se stal 2. praporem, 7. Rajput Regiment. Poté, co Indie získala nezávislost, byly jedním z pluků přidělených indické armádě.

Queen's Edinburgh Rifles:

Královnina puška z Edinburghu byla brigádou dobrovolníků v puškách, která vyrostla ve městě Edinburgh v roce 1859. Později vytvořila dva prapory královských Skotů, kteří bojovali za první světové války v Gallipoli, v Palestině a na západní frontě. Tyto dva prapory se spojily mezi světovými válkami a poté byly přeměněny na pluk protivzdušné obrany Královského dělostřelectva (RA). To sloužilo během druhé světové války v protiletadlovém velení a pokračovalo v poválečné teritoriální armádě (TA) až do roku 1961, kdy byli její nástupci přeměněni na Royal Engineers (RE).

4. královští vlastní husaři:

4. královští vlastní husaři byl jezdecký pluk v britské armádě, který byl poprvé vznesen v roce 1685. Do služby sloužil tři století, včetně první světové války a druhé světové války. Sloučila se s Royal Irish Hussars 8. krále a v roce 1958 vznikla královská Irish Irish Hussars.

4. královští vlastní husaři:

4. královští vlastní husaři byl jezdecký pluk v britské armádě, který byl poprvé vznesen v roce 1685. Do služby sloužil tři století, včetně první světové války a druhé světové války. Sloučila se s Royal Irish Hussars 8. krále a v roce 1958 vznikla královská Irish Irish Hussars.

4. královští vlastní husaři:

4. královští vlastní husaři byl jezdecký pluk v britské armádě, který byl poprvé vznesen v roce 1685. Do služby sloužil tři století, včetně první světové války a druhé světové války. Sloučila se s Royal Irish Hussars 8. krále a v roce 1958 vznikla královská Irish Irish Hussars.

4. královští vlastní husaři:

4. královští vlastní husaři byl jezdecký pluk v britské armádě, který byl poprvé vznesen v roce 1685. Do služby sloužil tři století, včetně první světové války a druhé světové války. Sloučila se s Royal Irish Hussars 8. krále a v roce 1958 vznikla královská Irish Irish Hussars.

4. (královna Augusta) Strážní granátníci:

4. gardový granátnický pluk byl pěší pluk královské pruské armády. Byla založena v roce 1860 v Koblenzi a do roku 1893 byla jedinou pruskou gardou mimo region kolem německého hlavního města Berlína.

4. královští vlastní husaři:

4. královští vlastní husaři byl jezdecký pluk v britské armádě, který byl poprvé vznesen v roce 1685. Do služby sloužil tři století, včetně první světové války a druhé světové války. Sloučila se s Royal Irish Hussars 8. krále a v roce 1958 vznikla královská Irish Irish Hussars.

4. divize (Kvéta):

4. divize (Kvéta) byla pěchotní divizí britské indické armády. To bylo vytvořeno generálem Kitchenerem, zatímco on byl vrchním velitelem v Indii. Během první světové války divize zůstala v Indii. Jeho složení bylo:

2. divize (Rawalpindi):

2. divize (Rawalpindi) byla divizí pravidelné armády britské indické armády. Vznikla v roce 1903 po Kitchenerových reformách indické armády. Během první světové války zůstal v Indii pro místní obranu, ale během tohoto období byl několikrát mobilizován k akci na severozápadní hranici. Divize byla mobilizována v roce 1919 pro službu během třetí afghánské války.

4. Royal Irish Dragoon Guards:

4. královská irská dragounská garda byla jezdeckým plukem v britské armádě, poprvé vychována v roce 1685 jako hrabě z Arranova pluku kyrysníků . To bylo přejmenováno na 4. přinutí stráže v roce 1788 a služby po dobu dvou století, včetně první světové války, než byl sloučen s 7. přinutí stráže, tvořit 4. / 7. Dragoon stráže v roce 1922.

4. (Secunderabad) jízdní brigáda:

4. jezdecká brigáda (Secunderabad) byla jezdecká brigáda britské indické armády, která byla během první světové války součástí indické armády. To bylo tvořeno jako Secunderabad jízdní brigády v únoru 1915 nahradit původní brigádu, která byla mobilizována jako 9. (Secunderabad) jízdní brigády pro službu na západní frontě. To zůstalo v Indii po celou dobu války.

2. dobrovolníci v puškách v Gloucestershire:

2. Gloucestershire Rifle Volunteers , byla dobrovolnická jednotka britské armády rekrutovaná v Gloucestershire od roku 1859. Poté, co se stala dobrovolnickým a později územním praporem Gloucestershire Regiment, bojovala během první světové války na západní frontě a v Itálii. Line prapor bojoval last-příkop obrannou akci na Piave a jeden z jeho počtu vyhrál Viktoriin kříž v závěrečných týdnech války. Prapor 2. linie byl zapojen do epické akce zadního vojska v Holnon Wood během německé jarní ofenzívy. Na počátku druhé světové války se prapor vyznamenal při obraně Ledringhem před evakuací z Dunkirku. Poté sloužil jako jednotka průzkumného sboru u 43. (Wessex) pěší divize během tažení v severozápadní Evropě. Vrátila se do Glosters v poválečné územní armádě, dokud se v roce 1967 nesloučila s dalšími jednotkami.

1. dobrovolníci Denbighshire Rifle:

1. Denbighshire Rifle Volunteers , později 4. (Denbighshire) prapor, Royal Welch Fusiliers , byla velšská jednotka pomocných sil britské armády. Poprvé byl vychován v roce 1860 a sloužil jako průkopnický prapor u 47. divize na západní frontě během první světové války a u 53. (velšské) divize v severozápadní Evropě během druhé světové války. Pokračovalo to v poválečné teritoriální armádě řadou fúzí, až se nakonec v roce 1999 sloučilo s dalším velšským praporem.

1. dobrovolníci Denbighshire Rifle:

1. Denbighshire Rifle Volunteers , později 4. (Denbighshire) prapor, Royal Welch Fusiliers , byla velšská jednotka pomocných sil britské armády. Poprvé byl vychován v roce 1860 a sloužil jako průkopnický prapor u 47. divize na západní frontě během první světové války a u 53. (velšské) divize v severozápadní Evropě během druhé světové války. Pokračovalo to v poválečné teritoriální armádě řadou fúzí, až se nakonec v roce 1999 sloučilo s dalším velšským praporem.

3. dobrovolníci dělostřelectva Middlesex:

The Metropolitan Artillery Volunteers byla jednotka britských dobrovolnických sil na částečný úvazek zformovaná v londýnské oblasti v roce 1861. Byla označena jako 3. Middlesex Artillery Volunteers a stala se 5. londýnskou brigádou Royal Field Artillery v územních silách. To poskytlo dvě aktivní servisní jednotky v první světové válce, které se zúčastnily akce na západní frontě. Těsně před druhou světovou válkou se točilo opět duplicitní pluk, přičemž každý měl podtitul „5. Londýna". Oba pluky viděly během války velmi různorodou službu. Pluk později poskytl výsadkovou dělostřeleckou jednotku v územní armádě padesátých let.

Buffy (Royal East Kent Regiment):

Buffy , dříve 3. regiment nohy , byl liniový pěší pluk britské armády tradičně vyrůstající v anglickém hrabství Kent a obsazený v Canterbury. To mělo historii sahající až do roku 1572 a byl jedním z nejstarších pluků v britské armádě, byl třetí v pořadí. Pluk poskytoval významnou službu po dobu téměř čtyř set let, kdy se hromadilo sto šestnáct bojových poct. V roce 1881, pod Childersovými reformami, to bylo známé jako Buffy a později, 3. června 1935, bylo přejmenováno na Buffy .

Buffy (Royal East Kent Regiment):

Buffy , dříve 3. regiment nohy , byl liniový pěší pluk britské armády tradičně vyrůstající v anglickém hrabství Kent a obsazený v Canterbury. To mělo historii sahající až do roku 1572 a byl jedním z nejstarších pluků v britské armádě, byl třetí v pořadí. Pluk poskytoval významnou službu po dobu téměř čtyř set let, kdy se hromadilo sto šestnáct bojových poct. V roce 1881, pod Childersovými reformami, to bylo známé jako Buffy a později, 3. června 1935, bylo přejmenováno na Buffy .

Králův vlastní královský regiment (Lancaster):

Králův vlastní královský regiment (Lancaster) byl liniový pěší pluk britské armády. Sloužil pod různými tituly a bojoval v mnoha válkách a konfliktech, včetně první i druhé světové války, od roku 1680 do roku 1959. V roce 1959 byl pluk sloučen s pohraničním plukem a vytvořil královský vlastní pohraniční pluk.

Králův vlastní královský regiment (Lancaster):

Králův vlastní královský regiment (Lancaster) byl liniový pěší pluk britské armády. Sloužil pod různými tituly a bojoval v mnoha válkách a konfliktech, včetně první i druhé světové války, od roku 1680 do roku 1959. V roce 1959 byl pluk sloučen s pohraničním plukem a vytvořil královský vlastní pohraniční pluk.

4. královští vlastní husaři:

4. královští vlastní husaři byl jezdecký pluk v britské armádě, který byl poprvé vznesen v roce 1685. Do služby sloužil tři století, včetně první světové války a druhé světové války. Sloučila se s Royal Irish Hussars 8. krále a v roce 1958 vznikla královská Irish Irish Hussars.

4. královští vlastní husaři:

4. královští vlastní husaři byl jezdecký pluk v britské armádě, který byl poprvé vznesen v roce 1685. Do služby sloužil tři století, včetně první světové války a druhé světové války. Sloučila se s Royal Irish Hussars 8. krále a v roce 1958 vznikla královská Irish Irish Hussars.

4. královští vlastní husaři:

4. královští vlastní husaři byl jezdecký pluk v britské armádě, který byl poprvé vznesen v roce 1685. Do služby sloužil tři století, včetně první světové války a druhé světové války. Sloučila se s Royal Irish Hussars 8. krále a v roce 1958 vznikla královská Irish Irish Hussars.

4. královští vlastní husaři:

4. královští vlastní husaři byl jezdecký pluk v britské armádě, který byl poprvé vznesen v roce 1685. Do služby sloužil tři století, včetně první světové války a druhé světové války. Sloučila se s Royal Irish Hussars 8. krále a v roce 1958 vznikla královská Irish Irish Hussars.

1. dobrovolníci dělostřelectva Devonshire:

1. dobrovolníci dělostřelectva Devonshire a jeho nástupnické jednotky sloužili v rezervních silách britské armády od roku 1859 do roku 1961. Během první světové války vykonával posádkovou službu v Britské Indii, ale pokračoval v aktivní službě ve třetí anglo-afghánské válce. Přechodem na roli protivzdušné obrany před druhou světovou válkou se její jednotky účastnily norského tažení a evakuace Dunkirk, bitvy o Británii a poté tažení v severní Africe, Itálii a Barmě

1. dobrovolníci dělostřelectva Aberdeenshire:

1st Aberdeenshire Artillery Volunteers byla jednotka britské armády na částečný úvazek vychovávaná v Aberdeenshire a sousedních okresech ve Skotsku v roce 1860. Její nástupnické jednotky sloužily u 51. divize (Highland) během mnoha hlavních bitev na západní frontě během první světové války. Ve druhé světové válce jeden z jejích pluků unikl kapitulaci 51. divize (Highland) v roce 1940 a poté sloužil jako těžké dělostřelectvo v italské kampani. Druhý pluk sloužil u rekonstituované divize v Alameinu, na Sicílii, v Normandii a přes severozápadní Evropu až k Rýnskému přechodu a dále. Sloužil v územní armádě až do roku 1967.

6. prapor (Caernarvonshire a Anglesey), Royal Welch Fusiliers:

6. prapor, Royal Welch Fusiliers , byl velšská jednotka pomocných sil britské armády. Vznikla v roce 1908, z dobrovolnických jednotek, které sahají až do roku 1860, bojovala v Gallipoli), v Egyptě a Palestině během první světové války a během tažení v severozápadní Evropě během druhé světové války. Poválečná byla převedena na protiletadlovou dělostřeleckou roli, poté se v roce 1956 vrátila k pěchotě poté, co se sloučila se sousední jednotkou.

1. dobrovolníci Denbighshire Rifle:

1. Denbighshire Rifle Volunteers , později 4. (Denbighshire) prapor, Royal Welch Fusiliers , byla velšská jednotka pomocných sil britské armády. Poprvé byl vychován v roce 1860 a sloužil jako průkopnický prapor u 47. divize na západní frontě během první světové války a u 53. (velšské) divize v severozápadní Evropě během druhé světové války. Pokračovalo to v poválečné teritoriální armádě řadou fúzí, až se nakonec v roce 1999 sloučilo s dalším velšským praporem.

4. (Waikato) Mounted Rifles:

4. (Waikato) Mounted Rifles byla vytvořena 17. března 1911. Byly mobilizovány během první světové války a byly součástí pluku Auckland Mounted Rifles Regiment a sloužily v divadle na Středním východě z první světové války a poprvé se účastnily bitvy Jako součást větší novozélandské brigády na puškách pokračovali ve službě na Sinaji a v Palestině.

4. prapor, výsadkový pluk:

4. prapor, výsadkový pluk , je rezervní jednotkou britské armády a sídlí po celé Velké Británii. Původně prapor pokrýval severní Anglii se sídlem v Pudsey ve West Yorkshire. V návaznosti na přezkum Možnosti změny v roce 1993 se 4 PARA sloučily s 15. (skotským) praporem výsadkového pluku, který byl zmenšen a stal se 15 (skotskou) roty 4 PARA. V rámci dalších změn v roce 1999 se prapor také spojil s 10. (dobrovolnickým) praporem, který se poté stal 10. (londýnskou) společností.

Kensingtonský pluk (princezna Louise):

Kensingtonský pluk je jednotka britské armády, která vznikla v hnutí dobrovolnických střeleckých sborů z padesátých let 20. století. V roce 1908 se stal praporem londýnského pluku v územních silách. Jednalo se o pěší pluk v letech 1908 až 1940, jednotka těžké podpory palby v letech 1940 až 1945 a od roku 1945 je jednotkou Královského sboru signálů.

1. dobrovolníci dělostřelectva Argyll a Bute:

1. Argyll & Bute Artillery Volunteers byla jednotka královského dělostřelectva britské armády na částečný úvazek vytvořená ve Skotsku v roce 1860 v reakci na hrozbu francouzské invaze. V roce 1908 se stala jedinou jednotkou horského dělostřelectva v územních silách a během první světové války zahájila akci v Gallipoli a Soluně. Před druhou světovou válkou se stala první územní protitankovou jednotkou. Jedna z jejích nástupnických jednotek byla zajata v Saint-Valery-en-Caux během bitvy o Francii, ale ostatní bojovali v kampaních v severní Africe a na Sicílii a v severozápadní Evropě od dne D do dne VE, včetně Arnhemu a Přejezd Rýna. To pokračovalo v poválečné územní armádě až do roku 1955.

4. (vestfálští) kyrysníci "von Driesen":

4. (vestfálský) kyrysník „von Driesen" byl těžkým jezdeckým plukem královské pruské armády. Pluk byl zformován v roce 1717. Pluk bojoval ve slezských válkách, válce šesté koalice, rakousko-pruské válce, francouzsko-pruské válce a první světové válce. Pluk byl rozpuštěn v roce 1919.

4. (vestfálští) kyrysníci "von Driesen":

4. (vestfálský) kyrysník „von Driesen" byl těžkým jezdeckým plukem královské pruské armády. Pluk byl zformován v roce 1717. Pluk bojoval ve slezských válkách, válce šesté koalice, rakousko-pruské válce, francouzsko-pruské válce a první světové válce. Pluk byl rozpuštěn v roce 1919.

Čtvrtý (album):

Čtvrté je čtvrté studiové album rockové skupiny Soft Machine, vydané v roce 1971. Album má v USA také název Four or 4 .

Čtvrtý:

Čtvrtý je pořadový tvar čísla čtyři.

2. Royal Cheshire Militia:

2. Royal Cheshire Militia byl pěchotní prapor milice zvednutý v Macclesfieldu v Cheshire v Anglii v roce 1853. Později byl spojen s regulárním Cheshire Regiment jako jeho 4. (milice) prapor, jednotka sloužila ve druhé anglo-búrské válce před rozpuštěním v roce 1908.

4. a palce:

4th & Inches je americká fotbalová sportovní hra od Accolade. Byl vydán pro Commodore 64 v roce 1987 a portován na Apple IIGS, MS-DOS, Amiga a Mac OS společností Sculptured Software v roce 1988. Navrhl ho spoluzakladatel Accolade, Bob Whitehead. V roce 1988 byl vydán datadisk Team Construction Disk .

4. protiletadlový dělostřelecký prapor:

4. protiletadlový dělostřelecký prapor byl protiletadlovou jednotkou námořní pěchoty Spojených států, která sloužila během druhé světové války. Její původní misí, která byla založena v roce 1940 jako 4. obranný prapor , byla letecká a pobřežní obrana pokročilých námořních základen. Byl to jeden z prvních pěti obranných praporů nasazených na podporu barevně označených válečných plánů, které požadovaly obranu Havaje a dalších odlehlých majetků Spojených států v Tichém oceánu. Těchto pět praporů dostalo přezdívku „Duhová pětka". Během války se prapor účastnil bojových operací během útoku na Pearl Harbor a na Vella Lavella. Prapor byl vyřazen z provozu 9. června 1945 před koncem války.

4. vesmírná varovná eskadra:

4. vesmírná varovná eskadra je aktivní rezervní velitelská jednotka letectva Spojených států, dříve umístěná na letecké základně Holloman Air Force Base v Novém Mexiku a nyní umístěná na letecké základně Buckley. Jednotka byla aktivována 3. srpna 2019. Předtím byla aktivována v květnu 1992 jako 4. vesmírná komunikační letka , kdy převzala misi a personál 4. satelitní komunikační letky, než byla inaktivována v březnu 1996. Primární mise letky bylo poskytnout podporu programu podpory obrany v případě nepřátelských akcí.

4. ocenění AACTA:

Čtvrté ocenění Australian Academy of Cinema and Television Arts Awards je řada ocenění, která zahrnuje 4. oběd AACTA Awards, 4. ceremoniál AACTA Awards a 4. AACTA International Awards. První dvě akce se uskuteční koncem ledna 2015 v The Star Event Center v Sydney v Novém Jižním Walesu. Ceny budou udělovány australskou Akademií kina a televizního umění (AACTA) a budou oslavovat to nejlepší z australského hraného filmu, televize , dokumentární a krátké filmové produkce roku 2014. Slavnostní předávání cen AACTA bude vysíláno v síti Network Ten již po třetí rok. Čtvrté ceny AACTA Awards jsou kontinuem cen Australian Film Institute Awards, které byly uděleny v roce 1958 a byly uděleny až do roku 2010, poté byly rebrandovány na ceny AACTA Awards, kdy AACTA v roce 2011 založil Australian Film Institute (AFI).

4. mezinárodní ocenění AACTA:

Čtvrté mezinárodní ocenění Australian Academy of Cinema and Television Arts International Awards bude udělovat nezisková organizace Australian Academy of Cinema and Television Arts (AACTA), jejímž cílem je identifikovat, ocenit, propagovat a oslavovat největší australské úspěchy ve filmu a televize. Ceny budou rozdány nejlepším filmům roku 2014 bez ohledu na zemi původu a jsou mezinárodním protějškem cen pro australské filmy. Vítězové budou vyhlášeni v Los Angeles v Kalifornii 31. ledna 2015 v rámci akce Australia Week. Slavnost bude hostit Nicole Kidman a Geoffrey Rush a bude vysílána v Austrálii v Aréně 1. února.

4. útočný obojživelný prapor:

4th Assault Amphibian Battalion je mechanizovaný prapor rezervy námořní pěchoty Spojených států. Jejich primárním zbraňovým systémem je obojživelné útočné vozidlo AAV-P7 / A1 a jsou součástí 4. námořní divize rezervy námořních sil. Jednotka sídlí v Tampě na Floridě, s podřízenými jednotkami na Floridě, Virginii a Texasu.

4. evropský olympijský kvalifikační turnaj AIBA 2004:

4. ročník evropského olympijského kvalifikačního turnaje AIBA 2004 se konal v ázerbájdžánském Baku od 27. dubna do 1. května 2004 během každoročního Chowdry boxerského poháru. Boxeři, kteří skončili v prvních dvou v každé váhové kategorii, získali šanci soutěžit na Letních olympijských hrách 2004. Pouze vítězem divize super těžké váhy bylo zaručeno místo.

4. APAN Star Awards:

4. ceremoniál APAN Star Awards se konal 28. listopadu 2015 na gymnáziu Wonju ve Wonju v provincii Gangwon a byl vysílán živě na MBC Every 1 a V Live. Slavnostním předáváním cen byli Lee Hwi-jae, Kim Sung-joo, Lee Hoon a T-ara's Park So-yeon. Výroční slavnostní předávání cen, které se poprvé konalo v roce 2012, oceňuje vynikající výsledky v jihokorejské televizi. Nominovaní byli vybráni z 98 korejských dramat, která byla vysílána na vysílacích sítích MBC, KBS a SBS a kabelových kanálech tvN, jtbc, OCN, MBN a TV Chosun od 1. října 2014 do 30. října 2015.

4. regionální zákonodárné shromáždění ARMM:

Čtvrté regionální zákonodárné shromáždění ARMM bylo setkání jednokomorového regionálního zákonodárného sboru autonomní oblasti v muslimském Mindanau.

2008 ASEAN Para Games:

V roce 2008 ASEAN Para Games , oficiálně známý jako 4. ASEAN Para Games , byla jihovýchodní asijská vícešportová událost se konala v Nakhon Ratchasima v Thajsku ve dnech 20. až 26. ledna 2008, měsíc po hrách v jihovýchodní Asii 2007. Bylo to poprvé, co Thajsko uspořádalo ASEAN Para Games.

4. ocenění AVN:

4. slavnostní předávání cen AVN , pořádané společností Adult Video News (AVN), se konalo 9. ledna 1987 v hotelu Grand Ballroom Tropicana Hotel v ráji v Nevadě. Během slavnostního ceremoniálu byly ceny AVN udělovány ve 32 kategoriích oceňujících vynikající výsledky ve světě filmů pro dospělé vydané na videokazetě mezi 1. lednem a 31. prosincem 1986. Přehlídku pořádali spoluvydavatelé Video Video News Paul Fishbein a Barry Rosenblatt.

4. Oscary:

4. ročník udílení Oscarů byl udělen filmům dokončeným a promítnutým Akademií filmových umění a věd, které byly uvedeny na film od 1. srpna 1930 do 31. července 1931. Na slavnostním ceremoniálu usnula devítiletá Jackie Cooperová, nominovaná za nejlepšího herce ve filmu Skippy , na rameno nominované za nejlepší herečku Marie Dresslerové. Když byl Dressler vyhlášen jako vítěz, musel být Cooper uvolněn na matčinu klín.

4. Oscary:

4. ročník udílení Oscarů byl udělen filmům dokončeným a promítnutým Akademií filmových umění a věd, které byly uvedeny na film od 1. srpna 1930 do 31. července 1931. Na slavnostním ceremoniálu usnula devítiletá Jackie Cooperová, nominovaná za nejlepšího herce ve filmu Skippy , na rameno nominované za nejlepší herečku Marie Dresslerové. Když byl Dressler vyhlášen jako vítěz, musel být Cooper uvolněn na matčinu klín.

6. prapor, Cheshire Regiment:

6. prapor, Cheshire Regiment , byl územní Force (TF) jednotka britské armády. Byla vytvořena v roce 1908 z dobrovolnických jednotek přijatých v Cheshire od roku 1859 a byla jednou z prvních jednotek TF, které v první světové válce přešly na západní frontu. boje na Sommě v Ypres, během německé jarní ofenzívy a v závěrečné ofenzívě spojeneckých stovek dní. Po válce byl sloučen do místního dělostřeleckého pluku.

5. prapor (princ z Walesu), pluk Devonshire:

5. prapor, pluk Devonshire , byl útvarem britské armády na částečný úvazek rekrutovaným v hrabství Devon. Byla vytvořena v územních silách v roce 1908 sloučením dvou stávajících dobrovolnických praporů Devonshire Regiment. Prapor sloužil v Indii a během první světové války bojoval v Palestině a na západní frontě. Ve druhé světové válce poskytoval dvě protitankové dělostřelecké jednotky, které sloužily v Tunisku, Itálii a severozápadní Evropě. Oba byli sloučeni do jiných jednotek Devonshire v roce 1950.

1. Durham Rifle Volunteers:

1. Durham Rifle Volunteers , později 5. prapor, Durham Light Infantry , byl na částečný úvazek jednotka britské armády od roku 1860 do roku 1950. Počínaje malým nezávislým sborem dobrovolnických sil přijatých v hrabství Durham a Teesside se stala součástí územních sil a sloužila jako pěchota při některých nejkrvavějších akcích první světové války. Později byla přeměněna na protiletadlové jednotky, které sloužily během Druhá světová válka v domácí obraně i v severozápadní Evropě. Jeho nástupnické jednotky pokračovaly v roli protivzdušné obrany v poválečné územní armádě až do roku 1975.

5. prapor, pluk York a Lancaster:

5. prapor, York a Lancaster Regiment , byl jednotkou britských územních sil zformovaných v roce 1908 z dobrovolnických jednotek původně vyrostlých v West Riding of Yorkshire v roce 1860. Sloužil v některých nejtrpčích bojích na západní frontě během první světové války, včetně Somme, Ypres a německé jarní ofenzívy. Před druhou světovou válkou byl přestavěn na protivzdušnou obranu, kde sloužil během Blitzu a v Barmě, kde používal protiletadlová děla pro „mlácení bunkrů". Poválečné pokračovalo ve službě u protiletadlového velení až do roku 1955.

Revoluční okres Adrianople:

Revoluční okres Adrianople byl organizačním seskupením bulharských makedonsko-adresářských revolučních výborů a jeho nástupců, Tajné makedonsko-adresanské revoluční organizace a Interní makedonsko-adresanské revoluční organizace. Nejznámějším vůdcem skupiny byl Mihail Gerdzhikov. Tato skupina rebelů působila v Adrianople Vilayet se sídlem v Edirne.

4. litevský předvojový pluk:

4. litevský předvojový pluk byl vojenskou jednotkou litevského velkovévodství. Celým jménem byl 4. litevský předstihový pluk Josefa Bielaka .

394. bojová výcviková letka:

394. bojová výcviková eskadra byla jednotkou letectva Spojených států přidělená k 509. operační skupině, dokud nebyla deaktivována 13. dubna 2018. Byla umístěna na letecké základně Whiteman v Missouri. Posláním eskadry bylo vycvičit posádky Northrop Grumman B-2 Spirit, mise nyní prováděná 13. bombardovací eskadrou. 394. je čtvrtá nejstarší letka v letectvu Spojených států. Jeho historie sahá až do 5. května 1917 jako 4. Aero Squadron.

Squadron č. 4 RAF:

Letka č. 4 , někdy psaná jako letka č. IV , královského letectva provozuje BAE Hawk T2 ve výcvikové roli z údolí RAF.

4. cena Africké filmové akademie:

Slavnostní předávání 4. cen Africké filmové akademie se konalo 26. dubna 2008 v hotelu Transcorp Hilton v Abuji v Nigérii na počest nejlepších afrických filmů roku 2007. Slavnost byla vysílána v přímém přenosu v nigerijské národní televizi. Čestným hostem akce byla hollywoodská herečka Angela Bassett.

4. cena Africké filmové akademie:

Slavnostní předávání 4. cen Africké filmové akademie se konalo 26. dubna 2008 v hotelu Transcorp Hilton v Abuji v Nigérii na počest nejlepších afrických filmů roku 2007. Slavnost byla vysílána v přímém přenosu v nigerijské národní televizi. Čestným hostem akce byla hollywoodská herečka Angela Bassett.

4. Ai no Nanchara Shisū:

4. Ai no Nanchara Shisū je 4. album idolské skupiny J-pop Berryz Kobo, vydané 1. srpna 2007 v Japonsku a 25. května 2008 v Jižní Koreji. První tisk na CD přišel s 8 vyměnitelnými obaly a také sólovými záběry každého ze 7 členů.

4. Ai no Nanchara Shisū:

4. Ai no Nanchara Shisū je 4. album idolské skupiny J-pop Berryz Kobo, vydané 1. srpna 2007 v Japonsku a 25. května 2008 v Jižní Koreji. První tisk na CD přišel s 8 vyměnitelnými obaly a také sólovými záběry každého ze 7 členů.

4. Ai no Nanchara Shisū:

4. Ai no Nanchara Shisū je 4. album idolské skupiny J-pop Berryz Kobo, vydané 1. srpna 2007 v Japonsku a 25. května 2008 v Jižní Koreji. První tisk na CD přišel s 8 vyměnitelnými obaly a také sólovými záběry každého ze 7 členů.

4. armáda vzdušných sil a protivzdušné obrany:

4. armáda vzdušných sil a protivzdušné obrany je armáda ruského letectva, která je součástí Jižního vojenského okruhu a má sídlo v Rostově na Donu.

4. armáda vzdušných sil a protivzdušné obrany:

4. armáda vzdušných sil a protivzdušné obrany je armáda ruského letectva, která je součástí Jižního vojenského okruhu a má sídlo v Rostově na Donu.

4. peruť zvláštních operací:

4. letka zvláštních operací je součástí 1. křídla zvláštních operací v Hurlburt Field na Floridě. Provozuje letadlo Lockheed AC-130J, které poskytuje speciální operační schopnosti.

4. peruť zvláštních operací:

4. letka zvláštních operací je součástí 1. křídla zvláštních operací v Hurlburt Field na Floridě. Provozuje letadlo Lockheed AC-130J, které poskytuje speciální operační schopnosti.

4. letecký sbor (Německo):

IV. Fliegerkorps byla založena 11. října 1939 v Düsseldorfu ze 4. divize Flieger. Sbor byl rozpuštěn 16. září 1944 a jeho Stab vytvořil Kommandierenden General der Deutschen Luftwaffe v Dänemarku .

4. protivzdušná obrana:

4. dělostřelecká skupina protivzdušné obrany byla ustavena 1. června 1821 v řádné armádě jako 4. pluk dělostřelectva a organizována z nových a stávajících jednotek se sídlem v Pensacole na Floridě. V důsledku rozdělení dělostřeleckého sboru na jednotky pobřežního a polního dělostřelectva byl pluk rozdělen 13. února 1901 a jeho složky byly reorganizovány a redesignovány jako samostatné očíslované roty a baterie dělostřeleckého sboru.

4. protivzdušná obrana:

4. dělostřelecká skupina protivzdušné obrany byla ustavena 1. června 1821 v řádné armádě jako 4. pluk dělostřelectva a organizována z nových a stávajících jednotek se sídlem v Pensacole na Floridě. V důsledku rozdělení dělostřeleckého sboru na jednotky pobřežního a polního dělostřelectva byl pluk rozdělen 13. února 1901 a jeho složky byly reorganizovány a redesignovány jako samostatné očíslované roty a baterie dělostřeleckého sboru.

65. letecká divize:

65. letecká divize je neaktivní organizace letectva Spojených států. Jeho poslední úkol byl u vzdušných sil Spojených států v Evropě přidělených k sedmnáctému letectvu, které byly umístěny na letecké stanici Lindsey v Německu. Bylo inaktivováno dne 30. června 1991.

4. letecká divize:

4. letecká divize je neaktivní jednotka vzdušných sil Spojených států. Jeho poslední úkol byl u patnáctého letectva, umístěného na letecké základně Francise E. Warrena ve Wyomingu. Bylo inaktivováno dne 23. srpna 1988.

4. letecká divize (Německo):

4. Flieger Division byla jednou z hlavních divizí německé Luftwaffe ve druhé světové válce. Vznikla 1. srpna 1938 v Mnichově z Höheren Fliegerkommandeur 5. Divize byla přejmenována na 21. Flieger-Division 1. listopadu 1938 a přesídlila do Braunschweigu a znovu přejmenována na 4. Flieger Division 1. února 1939. Jednotka byla přemístěna do Düsseldorf dne 1. října 1939 a redesignated IV. Fliegerkorps dne 11. října 1939 a znovu reformován v červnu 1943 ve Smolensku.

4. letecká divize:

4. letecká divize je neaktivní jednotka vzdušných sil Spojených států. Jeho poslední úkol byl u patnáctého letectva, umístěného na letecké základně Francise E. Warrena ve Wyomingu. Bylo inaktivováno dne 23. srpna 1988.

Čtvrté letectvo:

Čtvrté letectvo je očíslované letectvo rezervního velení letectva (AFRC). Sídlí v březnové letecké rezervní základně v Kalifornii.

North Somerset Yeomanry:

North Somerset Yeomanry byl pluk kavalérie na částečný úvazek britské armády v letech 1798 až 1967. Udržoval pořádek v Somersetu ve dnech před organizovanými policejními silami a dodával dobrovolníky do boje v druhé búrské válce. V první světové válce sloužil na západní frontě. Po vypuknutí druhé světové války pokračovala v činnosti v namontované roli a poté jako speciální signální jednotka. Poválečné se připojilo k Royal Armoured Corps a později se stalo pěchotou. Jeho linii dnes udržuje 93. letka 39 (Skinners) Signal Regiment.

4. letecká skupina:

4. letecká skupina byl pozemní bombardovací letoun jednotky japonského císařského námořního letectva (IJNAS) během pacifické kampaně druhé světové války.

I Taktická letecká divize:

I Tactical Air Division je neaktivní jednotka letectva Spojených států. Naposledy byl přidělen druhému letectvu se sídlem v Biggs Field v Texasu. Bylo inaktivováno dne 22. prosince 1945.

4. letecká podpora Operations Squadron:

4. letka Air Operations Operations Squadron amerického letectva byla jednotka bojové podpory umístěná v německém Mannheimu s V. sborem, dokud nebyla deaktivována v roce 2013.

4. přepravná letka:

4. letecká letka je součástí 62. leteckého křídla na letecké základně McChord ve Washingtonu. Provozuje letadlo Boeing C-17 Globemaster III, které podporuje celosvětovou misi vzdušných sil Spojených států po celém světě. Za zmínku stojí, že dětský bavič Blippi je bývalý nakladač C-17 Globemaster III přidělený ke 4. letecké přepravě.

4. letecké křídlo (JASDF):

4. vzdušné křídlo je křídlo japonských vzdušných sil sebeobrany. Spadá pod pravomoc velení leteckého výcviku. Je založen na letišti Matsushima Air Field v prefektuře Iwate.

4. armáda vzdušných sil a protivzdušné obrany:

4. armáda vzdušných sil a protivzdušné obrany je armáda ruského letectva, která je součástí Jižního vojenského okruhu a má sídlo v Rostově na Donu.

4. velení vzdušných sil a protivzdušné obrany:

4. velení vzdušných sil a protivzdušné obrany bylo formací ruského letectva. Vznikla 1. prosince 2009 sloučením 4. armády vzdušných a protivzdušných obranných sil a 5. armády ozbrojených sil protivzdušné a protivzdušné obrany. Velitelství velení se nacházelo v Rostově na Donu a bylo odpovědné za protivzdušnou obranu Severokavkazského vojenského okruhu a vojenského okruhu Volha-Ural. Velení se stalo 4. armádou vzdušných sil a protivzdušné obrany znovu dne 1. srpna 2015.

4. peruť zvláštních operací:

4. letka zvláštních operací je součástí 1. křídla zvláštních operací v Hurlburt Field na Floridě. Provozuje letadlo Lockheed AC-130J, které poskytuje speciální operační schopnosti.

4. výsadkový sbor (Sovětský svaz):

4. výsadkový sbor byl výsadkový sbor Rudé armády ve druhé světové válce. Bojovalo se ve vzdušné operaci Vyazma, což bylo neúspěšné přistání během ofenzívy Rzhev-Vyazma.

4. výsadkový sbor (Sovětský svaz):

4. výsadkový sbor byl výsadkový sbor Rudé armády ve druhé světové válce. Bojovalo se ve vzdušné operaci Vyazma, což bylo neúspěšné přistání během ofenzívy Rzhev-Vyazma.

Britské podvodné formace ve druhé světové válce:

Během druhé světové války britská armáda rozsáhle využívala fiktivní armádní formace jako součást strategických nebo taktických vojenských podvodů. Jejich použití propagoval Dudley Clarke během severoafrické kampaně. Clarke nakonec formuloval propracovaný rozkaz bitevního podvodu, aby oklamal vrchní velení Osy, pokud jde o sílu spojeneckých sil v regionu. Na základě těchto úspěchů londýnská kontrolní sekce rozsáhle využívala fiktivní formace během operace Bodyguard - podvodná operace před přistáním Normandie v červnu 1944.

Britské podvodné formace ve druhé světové válce:

Během druhé světové války britská armáda rozsáhle využívala fiktivní armádní formace jako součást strategických nebo taktických vojenských podvodů. Jejich použití propagoval Dudley Clarke během severoafrické kampaně. Clarke nakonec formuloval propracovaný rozkaz bitevního podvodu, aby oklamal vrchní velení Osy, pokud jde o sílu spojeneckých sil v regionu. Na základě těchto úspěchů londýnská kontrolní sekce rozsáhle využívala fiktivní formace během operace Bodyguard - podvodná operace před přistáním Normandie v červnu 1944.

4. přepravná letka:

4. letecká letka je součástí 62. leteckého křídla na letecké základně McChord ve Washingtonu. Provozuje letadlo Boeing C-17 Globemaster III, které podporuje celosvětovou misi vzdušných sil Spojených států po celém světě. Za zmínku stojí, že dětský bavič Blippi je bývalý nakladač C-17 Globemaster III přidělený ke 4. letecké přepravě.

4. přepravná letka:

4. letecká letka je součástí 62. leteckého křídla na letecké základně McChord ve Washingtonu. Provozuje letadlo Boeing C-17 Globemaster III, které podporuje celosvětovou misi vzdušných sil Spojených států po celém světě. Za zmínku stojí, že dětský bavič Blippi je bývalý nakladač C-17 Globemaster III přidělený ke 4. letecké přepravě.

No comments:

Post a Comment

5th Battalion, Royal Australian Regiment, 5th Battalion (Australia), 5th Battalion (Western Cavalry), CEF

5. prapor, Královský australský pluk: 5. prapor, Royal Australian Regiment, je pravidelný motorizovaný pěchotní prapor australské armá...