Friday, March 12, 2021

H1 antagonist, Jet fighter generations, Progestogen (medication)

Antagonista H1:

Antagonisté H 1 , také nazývaní blokátory H 1 , jsou třídou léků, které blokují působení histaminu na receptor H 1 a pomáhají zmírňovat alergické reakce. Látky, u nichž je hlavní terapeutický účinek zprostředkován negativní modulací histaminových receptorů, se nazývají antihistaminika; jiné látky mohou mít antihistaminergní účinek, ale nejsou skutečnými antihistaminiky.

Generace proudových stíhaček:

Generace proudových stíhaček klasifikují hlavní technologické skoky v historickém vývoji proudových stíhaček. Různé úřady identifikovaly jako klíčové různé technologické skoky, které rozdělují vývoj stíhaček na různé počty generací. Nyní je široce uznáváno pět generací, přičemž probíhá vývoj šesté.

Progestogen (léky):

Progestogen , označovaný také jako progestagen , gestagen nebo gestogen , je druh léku, který vyvolává účinky podobné účinkům přirozeného ženského pohlavního hormonu progesteronu v těle. Progestin je syntetický progestogen. Progestogeny se nejčastěji používají při hormonální antikoncepci a menopauzální hormonální terapii. Mohou být také použity při léčbě gynekologických stavů, k podpoře plodnosti a těhotenství, ke snížení hladiny pohlavních hormonů pro různé účely a pro jiné indikace. Progestogeny se používají samotné nebo v kombinaci s estrogeny. Jsou k dispozici v široké škále formulací a pro použití mnoha různými způsoby podávání. Příklady progestogenů zahrnují přírodní nebo bioidentický progesteron a také progestiny, jako je medroxyprogesteron-acetát a norethisteron.

Progestogen (léky):

Progestogen , označovaný také jako progestagen , gestagen nebo gestogen , je druh léku, který vyvolává účinky podobné účinkům přirozeného ženského pohlavního hormonu progesteronu v těle. Progestin je syntetický progestogen. Progestogeny se nejčastěji používají při hormonální antikoncepci a menopauzální hormonální terapii. Mohou být také použity při léčbě gynekologických stavů, k podpoře plodnosti a těhotenství, ke snížení hladiny pohlavních hormonů pro různé účely a pro jiné indikace. Progestogeny se používají samotné nebo v kombinaci s estrogeny. Jsou k dispozici v široké škále formulací a pro použití mnoha různými způsoby podávání. Příklady progestogenů zahrnují přírodní nebo bioidentický progesteron a také progestiny, jako je medroxyprogesteron-acetát a norethisteron.

Pyrethroid:

Pyrethroid je organická sloučenina podobná přírodním pyrethrinům, které jsou produkovány květy pyrethrumů. Pyrethroidy se používají jako komerční a domácí insekticidy.

2. mezinárodní filmový festival Zlatá meruňka v Jerevanu:

2. Jerevan Golden Apricot International Film Festival byl filmový festival, který se konal v Jerevanu v Arménii od 12. do 17. července 2005. Přihlášky byly zaslány ze 45 zemí, jako je Rusko, Argentina, Nizozemsko, Afghánistán, Malajsie, Chile, Turecko, Finsko, Indie , Izrael, Írán a Kanada. Po výběru bylo do soutěžních i nesoutěžních programů zařazeno 144 filmů ze 37 zemí. Mezi hosty a účastníky byly zahrnuty některé z nejuznávanějších osobností světové kinematografie, jako Abbas Kiarostami, Krzysztof Zanussi a Nikita Mikhalkov, kterým byly uděleny ceny za celoživotní dílo. Hlavními výherci 2. Zlatého meruňkového festivalu byli Alexander Sokurov z Ruska s filmem The Sun, Pirjo Honkasalo z Finska s filmem The 3 Rooms of Melancholia a Arman Yeritsyan z Arménie s filmem Under the Open Sky.

2. vláda Turecka:

Druhá turecká vláda byla druhou vládou v historii Turecka.

Druhá třída:

Druhý stupeň je rokem primárního vzdělávání v Kanadě a USA. Druhý stupeň je druhý stupeň základní školy. Děti jsou v tomto ročníku obvykle ve věku 7–8 let.

Order of Fath:

Fath Medal je vojenské ocenění íránských ozbrojených sil, které uděluje vrchní velitel, nejvyšší vůdce Íránu. Medaile je podobiznou tří palmových listů nad Khorramshahrovou velkou mešitou, Íránskou vlajkou a nápisem „Fath".

2. polovina:

2. polovina je kriminální film z roku 2018 v kannadštině, který režíroval debutant Yogi Devegange a produkoval Nagesh pod hlavičkou Brindavan Enterprises a v hlavních rolích jsou Priyanka Upendra, Surabhi Santosh a Niranjan Sudhindra. Kameru zajišťuje RK Shivakumar a hudební režii má na starosti Chetan Sosca.

Serenáda z druhé ruky:

Secondhand Serenade je americká rocková skupina vedená zpěvákem, pianistou a kytaristou Johnem Veselým. Veselý dosud vydal čtyři studiová alba pod názvy Secondhand Serenade: Probuďte se v roce 2007, Twist in My Story v roce 2008, Slyšte mě teď v roce 2010 a Neporažený v roce 2014. Jeho debutové album využilo vícestopé nahrávání k vytvoření zvuku kapely s využitím technologie, zatímco jeho druhé album šlo jinou cestou, pomocí správné kapely a syntezátorů k dosažení dokonalejšího zvuku.

Pasivní kouření:

Pasivní kouření je vdechování kouře zvaného pasivní kouř ( SHS ) nebo tabákový kouř v prostředí ( ETS ) jinými osobami, než je zamýšlený „aktivní" kuřák. Nastává, když tabákový kouř vstupuje do prostředí a způsobuje jeho vdechování lidmi v tomto prostředí. Vystavení pasivnímu tabákovému kouři způsobuje nemoci, zdravotní postižení a smrt. Zdravotní rizika pasivního kouření jsou věcí vědeckého konsensu. Tato rizika byla hlavní motivací pro nekuřácké zákony na pracovištích a vnitřních veřejných místech, včetně restaurací, barů a nočních klubů, jakož i některých otevřených veřejných prostranstvích.

Harry Potter a Tajemná komnata:

Harry Potter a Tajemná komnata je fantasy román od britské autorky JK Rowlingové a druhý román ze série Harry Potter . Děj sleduje Harryho druhý rok na Bradavické škole čarodějnictví, během níž řada zpráv na stěnách školních chodeb varuje, že byla otevřena „Tajemná komnata" a že „Zmijozelův dědic" zabije všechny žáky kteří nepocházejí z magických rodin. Tyto hrozby se vyskytují po útocích, které nechávají obyvatele školy zkamenělé. Po celý rok Harry a jeho přátelé Ron a Hermiona vyšetřovali útoky.

Hilal-i-Jur'at:

Hilal-i-Jur'at je druhým nejvyšším vojenským vyznamenáním Pákistánu z celkem čtyř galantních ocenění, která byla vytvořena v roce 1957. Podle hodnosti přichází poté, co Nishan-i-Haider předcházel Sitara-i -Ju'rat.

Hudební ceny 2015 iHeartRadio:

Hudební ceny iHeartRadio v roce 2015 byly druhou přehlídkou hudebních cen, kterou představila platforma iHeartRadio iHeartRadio a NBC. Ceny se konaly 29. března 2015 v Shrine Auditorium v ​​Los Angeles a moderoval je Jamie Foxx.

Hasan ibn Ali:

Al-Hasan ibn Ali ibn Abi Talib , také hláskovaný Hasan nebo Hassan , byl starší syn Aliho a Muhammadovy dcery Fatimah, a byl starší bratr Husain, stejně jako pátý z Rashidun , nebo "správně vedených chalífů". Muslimové ho respektují jako vnuka islámského proroka Mohameda. Mezi šíitskými muslimy je Hasan uctíván jako druhý imám. Hasan byl zvolen do chalífátu po smrti svého otce, ale po šesti nebo sedmi měsících abdikoval na Muawiyah I., zakladatele umajjovské dynastie, aby ukončil první fitnu. Po Hasanově abdikaci se kalifát změnil na královský majestát. Al-Hasan byl známý tím, že daroval chudým, jeho laskavost k chudým a služebníky, a pro své znalosti, toleranci a statečnost. Po zbytek svého života žil Hasan v Medíně, dokud nezemřel ve věku 45 let a byl pohřben na hřbitově Jannat al-Baqi v Medíně. Jeho manželka Ja'da bint al-Ash'at je obvykle obviňována z toho, že ho otrávila.

Druhá inaugurace Abrahama Lincolna:

Druhá inaugurace Abrahama Lincolna za prezidenta Spojených států se konala v sobotu 4. března 1865 ve východním portiku Kapitolu Spojených států ve Washingtonu, DC. Jednalo se o 20. inauguraci, která znamenala zahájení druhého a posledního funkčního období. Abrahama Lincolna jako prezidenta a jediného funkčního období Andrewa Johnsona jako viceprezidenta. Lincoln byl zavražděn 42 dní do tohoto funkčního období a Johnson následoval prezidentský úřad. Hlavní soudce Salmon P. Chase složil prezidentskou přísahu. Jednalo se o první inauguraci, která měla v inaugurační přehlídce africké Američany.

Druhá inaugurace Andrewa Jacksona:

Druhá inaugurace Andrewa Jacksona ve funkci prezidenta Spojených států se konala v sněmovně amerického hlavního města v pondělí 4. března 1833. Inaugurace znamenala zahájení druhého čtyřletého funkčního období Andrewa Jacksona ve funkci prezidenta a jediného čtyřleté funkční období Martina Van Burena ve funkci viceprezidenta.

Druhá inaugurace Baracka Obamy:

Druhou inaugurací Baracka Obamy jako prezidenta Spojených států byla 57. inaugurace, která znamenala zahájení druhého a posledního funkčního období Baracka Obamy ve funkci prezidenta a Joe Bidena ve funkci viceprezidenta. V neděli 20. ledna 2013 se v Modrém pokoji Bílého domu konala soukromá slavnostní přísaha. Veřejná slavnostní inaugurace se konala v pondělí 21. ledna 2013 na západní frontě Kapitolu Spojených států ve Washingtonu, DC

Druhá inaugurace Billa Clintona:

Druhá inaugurace Billa Clintona ve funkci prezidenta Spojených států se konala v pondělí 20. ledna 1997 na západní frontě budovy Capitol Spojených států ve Washingtonu, DC. Jednalo se o 53. inauguraci, která znamenala zahájení druhé a poslední Bill Clinton jako prezident a Al Gore jako viceprezident. Jednalo se o poslední prezidentskou inauguraci, která proběhla ve 20. století, poslední ve 2. tisíciletí a první, která byla živě streamována na internetu.

Druhá inaugurace Calvina Coolidge:

Druhá inaugurace Calvina Coolidgea jako prezidenta Spojených států se konala ve středu 4. března 1925 ve východním portiku Kapitolu Spojených států ve Washingtonu, DC. Jednalo se o 35. inauguraci a znamenalo zahájení druhé a jediné celé funkční období Calvina Coolidga jako prezidenta a jediné funkční období Charlese G. Dawese jako viceprezidenta. Hlavní soudce William Howard Taft, který sloužil jako prezident v letech 1909 až 1913, spravoval prezidentskou přísahu. Jednalo se o první inauguraci, při které bývalý prezident USA složil přísahu, a první, která byla vysílána celostátně v rozhlase.

Druhá inaugurace Dwighta D. Eisenhowera:

Druhá inaugurace Dwighta D. Eisenhowera za prezidenta Spojených států se konala soukromě v neděli 20. ledna 1957 v Bílém domě a veřejně následující den, v pondělí 21. ledna 1957, ve východním portiku Spojených států. Státy Capitol; oba se sídlem ve Washingtonu, DC Jednalo se o 43. inauguraci, která znamenala zahájení druhého a posledního čtyřletého funkčního období Dwighta D. Eisenhowera jako prezidenta a Richarda Nixona jako viceprezidenta. Hlavní soudce Earl Warren složil prezidentskou přísahu poté, co vůdce Senátu pro menšiny William Knowland složil přísahu viceprezidentovi.

Druhá inaugurace Franklina D. Roosevelta:

Druhá inaugurace Franklina D. Roosevelta ve funkci prezidenta Spojených států se konala ve středu 20. ledna 1937 ve východním Porticu kapitolu Spojených států ve Washingtonu. Jednalo se o 38. prezidentskou inauguraci, která znamenala zahájení druhé funkční období Franklina D. Roosevelta ve funkci prezidenta a Johna Nance Garnera ve funkci viceprezidenta. Jednalo se o první inauguraci, která se uskutečnila 20. ledna na 20. dodatek k ústavě USA. Bylo to také poprvé, co viceprezident složil přísahu na zahajovací platformě, nikoli v senátním senátu.

Druhá inaugurace George W. Bushe:

Druhá inaugurace George W. Bushe jako prezidenta Spojených států se konala ve čtvrtek 20. ledna 2005 na západní frontě Kapitolu Spojených států ve Washingtonu, DC. Jednalo se o 55. inauguraci a znamenal začátek druhé a konečné funkční období George W. Bushe jako prezidenta a Dicka Cheneyho jako viceprezidenta. Chudý hlavní soudce William Rehnquist složil prezidentskou přísahu naposledy před svou smrtí 3. září téhož roku. Účast na inauguraci je údajně kolem 100 000, 300 000 nebo 400 000.

Druhá inaugurace George Washingtona:

V pondělí 4. března 1793 se v Senátní komoře kongresového sálu ve Filadelfii v Pensylvánii konala druhá inaugurace George Washingtona jako prezidenta Spojených států. Inaugurace znamenala zahájení druhého čtyřletého funkčního období prezidenta George Washingtona. a Johna Adamse jako viceprezidenta. Prezidentskou přísahu předal George Washingtonu přísedící soudce William Cushing. Jednalo se o první inauguraci, která se konala ve Filadelfii, a konala se přesně čtyři roky poté, co nová federální vláda zahájila činnost podle americké ústavy.

Druhá inaugurace Grovera Clevelanda:

Druhá inaugurace Grovera Clevelanda jako 24. prezidenta Spojených států se konala v sobotu 4. března 1893 ve východním portiku Kapitolu Spojených států ve Washingtonu DC. Byla to 27. inaugurace a znamenala zahájení druhé a druhé poslední čtyřleté funkční období Grovera Clevelanda ve funkci prezidenta a jediné funkční období Adlai Stevensona I. ve funkci viceprezidenta. Cleveland byl předtím 22. prezidentem a byl jediným prezidentem ve dvou dvou po sobě následujících funkčních obdobích. Hlavní soudce Melville Fuller složil prezidentskou přísahu. Během inaugurace sněží.

Druhá inaugurace Harryho S. Trumana:

Druhá inaugurace Harryho S. Trumana jako prezidenta Spojených států se konala ve čtvrtek 20. ledna 1949 ve východním portiku Kapitolu Spojených států ve Washingtonu, DC. Jednalo se o 41. inauguraci a znamenalo zahájení druhé a pouze celé funkční období Harryho S. Trumana jako prezidenta a zároveň jediné funkční období Albena W. Barkleyho jako viceprezidenta. Hlavní soudce Fred M. Vinson složil prezidentskou přísahu, zatímco soudce Stanley Forman Reed složil viceprezidentskou přísahu.

Druhá inaugurace Jamese Madisona:

Druhá inaugurace Jamese Madisona jako prezidenta Spojených států se konala ve čtvrtek 4. března 1813 na Kapitolu Spojených států ve Washingtonu, DC. Inaugurace znamenala zahájení druhého čtyřletého funkčního období Jamese Madisona ve funkci prezidenta a jediného funkčního období Elbridge Gerry ve funkci viceprezidenta. Prezidentskou přísahu složil hlavní soudce John Marshall. Gerry zemřel 1 rok, 264 dní v tomto období, a kancelář zůstala prázdná kvůli jeho zůstatku.

Druhá inaugurace Jamese Monroea:

Druhá inaugurace Jamese Monroea jako prezidenta Spojených států se konala v pondělí 5. března 1821 v sněmovně amerického Kapitolu. Inaugurace znamenala zahájení druhého čtyřletého funkčního období Jamese Monroea ve funkci prezidenta a Daniela D. Tompkinse ve funkci viceprezidenta. Monroe téměř jednomyslně vyhrál volby v roce 1820 na druhé funkční období. Přísahal mu John Marshall, hlavní soudce Spojených států.

Druhá inaugurace Lyndona B. Johnsona:

Druhá inaugurace Lyndona B. Johnsona jako prezidenta Spojených států se konala ve středu 20. ledna 1965 ve východním portiku Kapitolu Spojených států ve Washingtonu, DC. Jednalo se o 45. inauguraci, která znamenala zahájení druhé a pouze celé funkční období Lyndona B. Johnsona jako prezidenta a jediné funkční období Huberta Humphreyho jako viceprezidenta. Přísahu vykonal hlavní soudce Earl Warren. Lady Bird Johnson založila tradici příchozích prvních dám účastnících se ceremonie tím, že držela přísahu v prezidentově Bibli. Místopředsedovi Humphreyovi složil přísahu předseda Sněmovny reprezentantů John W. McCormack. Jednalo se o první inauguraci, když prezident jel v neprůstřelné limuzíně.

Druhá inaugurace Richarda Nixona:

Druhá inaugurace Richarda Nixona ve funkci prezidenta Spojených států se konala v sobotu 20. ledna 1973 ve východním portiku Kapitolu Spojených států ve Washingtonu DC. Byla to 47. inaugurace, která znamenala zahájení druhé a poslední čtyřky - roční funkční období Richarda Nixona ve funkci prezidenta a Spira Agnewa ve funkci viceprezidenta. Agnew i Nixon rezignovali do 2 let od tohoto funkčního období. V prosinci 1973 Gerald Ford nahradil Agnewa jako viceprezidenta a v následujícím roce nahradil Nixona prezidentem. Díky tomu se Nixon stal prvním a od roku 2020 jedinou osobou, která byla uvedena do úřadu čtyřikrát jako prezident i viceprezident. Hlavní soudce Warren E. Burger složil přísahu prezidenta i viceprezidenta. Během obřadu zazněla píseň Look With Pride On Our Flag , věnovaná prezidentovi Nixonovi a složená Hankem Fortem.

Druhá inaugurace Ronalda Reagana:

Druhá inaugurace Ronalda Reagana jako prezidenta Spojených států se konala v televizním ceremoniálu 20. ledna 1985 v Bílém domě a byla zopakována následující den 21. ledna 1985 v rotundě Kapitolu. Jednalo se o 50. prezidentskou inauguraci, která znamenala zahájení druhého a posledního čtyřletého funkčního období jak Ronalda Reagana jako prezidenta, tak George HW Bushe jako viceprezidenta. Ve věku 73 let, 349 dnů věku v den Inaugurace, byl Reagan nejstarším americkým prezidentem, který byl slavnostně otevřen, až do inaugurace Joe Bidena jako prezidenta 20. ledna 2021, ve věku 78 let, 62 dní.

Druhá inaugurace Theodora Roosevelta:

Druhá inaugurace Theodora Roosevelta ve funkci prezidenta Spojených států se konala v sobotu 4. března 1905 ve východním portiku Kapitolu Spojených států ve Washingtonu. Jednalo se o 30. inauguraci a znamenal začátek druhé a jediné celé funkční období Theodora Roosevelta jako prezidenta a jediné funkční období Charlese W. Fairbankse jako viceprezidenta. Hlavní soudce Melville Fuller složil prezidentskou přísahu.

Druhá inaugurace Ulyssese S. Granta:

Druhá inaugurace Ulyssese S. Granta jako prezidenta Spojených států se konala v úterý 4. března 1873 ve východním portiku Kapitolu Spojených států ve Washingtonu, DC. Jednalo se o 22. inauguraci a znamenalo zahájení druhé a poslední čtyřleté funkční období prezidenta Ulyssese S. Granta a jediné funkční období Henryho Wilsona jako viceprezidenta. Hlavní soudce Salmon P. Chase složil prezidentskou přísahu. Jednalo se o jednu z nejchladnějších inaugurací v historii USA, kde bylo v poledne 16 stupňů Fahrenheita, a zahajovací ples skončil předčasně, když jídlo zamrzlo. Wilson zemřel 2 roky, 263 dní do tohoto funkčního období, a úřad zůstal prázdný, protože neexistovalo žádné ústavní ustanovení, které by umožňovalo plnění funkce viceprezidentské kanceláře v průběhu období; bylo by regulováno dvacátým pátým dodatkem z roku 1967.

Druhá inaugurace Williama McKinleye:

Druhá inaugurace Williama McKinleye jako prezidenta Spojených států se konala v pondělí 4. března 1901 ve východním portiku Kapitolu Spojených států ve Washingtonu. Jednalo se o 29. inauguraci, která znamenala zahájení druhé a poslední čtyřky -leté funkční období Williama McKinleye ve funkci prezidenta a jediné funkční období Theodora Roosevelta ve funkci viceprezidenta. McKinley zemřel 194 dní do tohoto období a Roosevelt následoval po prezidentském úřadu.

Druhá inaugurace Woodrowa Wilsona:

Druhá inaugurace Woodrowa Wilsona ve funkci prezidenta Spojených států se konala soukromě v neděli 4. března 1917 v prezidentské místnosti uvnitř Kapitolu Spojených států ve Washingtonu DC a veřejně v pondělí 5. března 1917 ve východním Porticu Kapitolu. Jednalo se o 33. inauguraci, která znamenala zahájení druhého a posledního čtyřletého funkčního období Woodrowa Wilsona jako prezidenta a Thomase R. Marshalla jako viceprezidenta. Hlavní soudce Edward D. White složil prezidentskou přísahu Wilsonovi.

2. pěší divize (USA):

2. pěší divize je formací armády Spojených států. Jejím současným hlavním posláním je preventivní obrana Jižní Koreje v případě invaze ze Severní Koreje. Ve 2. pěší divizi je přibližně 17 000 vojáků, z nichž 10 000 je umístěných v Jižní Koreji, což představuje asi 35% personálu sil USA v Koreji.

Íránští reformisté:

Íránští reformisté jsou v Íránu politickou frakcí. O íránské „éře reforem" se někdy říká, že trvala od roku 1997 do roku 2005 - délka dvou Chátamího funkčních období. Rada pro koordinaci fronty reforem je hlavní zastřešující organizací a koalicí v hnutí; existují však reformistické skupiny, které nejsou v souladu s radou, jako například reformistická fronta.

Druhý zákon:

Druhý zákon může odkazovat na:

  • Druhý z Newtonových pohybových zákonů
  • Druhý zákon termodynamiky
    • 2. zákon , hudební album anglické rockové skupiny Muse
  • Mendelův druhý zákon nezávislého sortimentu
  • Druhý zákon, nebo v řecké deuteróze Mišna, která přichází po Mojžíšově zákoně
Druhý zákon termodynamiky:

Druhý zákon termodynamiky zavádí pojem entropie jako fyzikální vlastnosti termodynamického systému. Entropie předpovídá směr spontánních procesů a určuje, zda jsou nevratné nebo nemožné, a to navzdory dodržování požadavku zachování energie, který je stanoven v prvním zákonu termodynamiky. Druhý zákon lze formulovat pozorováním, že entropie izolovaných systémů ponechaných na spontánní evoluci se nemůže snížit, protože vždy dospívají do stavu termodynamické rovnováhy, kde je entropie nejvyšší. Pokud jsou všechny procesy v systému reverzibilní, je entropie konstantní.

Francouzské legislativní volby 1962:

Dne 18. listopadu a 25. listopadu 1962 se konaly francouzské legislativní volby k volbě druhého Národního shromáždění páté republiky.

Podporučík:

Druhý poručík je mladší důstojník s vojenskou hodností v mnoha ozbrojených silách, srovnatelný s hodností NATO OF-1a.

Technická podpora:

Technická podpora se týká služeb, které subjekty poskytují uživatelům technologických produktů nebo služeb. Obecně platí, že technická podpora poskytuje pomoc týkající se konkrétních problémů s produktem nebo službou, namísto poskytování školení, poskytování nebo přizpůsobení produktu nebo jiných služeb podpory. Většina společností nabízí technickou podporu pro služby nebo produkty, které prodávají, a to buď v ceně, nebo za příplatek. Technická podpora může být poskytována telefonicky, e-mailem, živým softwarem podpory, živým chatem nebo webovou stránkou nebo jinými nástroji, pomocí kterých mohou uživatelé zaznamenat incident. Větší organizace mají často k dispozici svým zaměstnancům interní technickou podporu pro řešení problémů souvisejících s počítačem. Internet může být také dobrým zdrojem pro volně dostupnou technickou podporu, kde zkušení uživatelé pomáhají uživatelům najít řešení jejich problémů. Některé společnosti poskytující služby založené na poplatcích navíc účtují poplatky za prémiové služby technické podpory.

Richard Temple-Nugent-Brydges-Chandos-Grenville, 1. vévoda z Buckinghamu a Chandos:

Richard Temple-Nugent-Brydges-Chandos-Grenville, 1. vévoda z Buckinghamu a Chandosu , stylizovaný Earl Temple v letech 1784 až 1813 a známý jako Marquess z Buckinghamu v letech 1813 až 1822, byl britský vlastník půdy a politik.

Druhý kamarád:

Druhý důstojník nebo druhý důstojník ( 2 / O ) je licencovaný člen palubního oddělení obchodní lodi, který je držitelem osvědčení o způsobilosti druhého druha vydaného správou. Druhý důstojník je třetí velitel a strážní důstojník, obvykle navigátor lodi. Ostatní povinnosti se liší, ale druhý důstojník je často lékař a má na starosti údržbu nouzového signalizačního zařízení. Na ropných tankerech druhý důstojník obvykle pomáhá hlavnímu důstojníkovi s operacemi Cargo.

2. námořní křídlo letadla:

2. Marine Aircraft Wing je hlavní letecká jednotka amerického námořního sboru na východním pobřeží a její sídlo je v letecké stanici Marine Corps Cherry Point v Severní Karolíně. Křídlo poskytuje letecký bojový prvek pro II. Námořní expediční síly.

2. května:

2. května je v gregoriánském kalendáři 122. den roku. Do konce roku zbývá 243 dní.

2. mechanizovaná brigáda (Slovensko):

2. mechanizovaná brigáda je podřízenou složkou pozemních sil Slovenské republiky. Velitelství 2. mechanizované brigády se nachází v Prešově.

2. poledník:

2. poledník může odkazovat na:

  • 2. poledník na východ, linie délky na východ od greenwichského poledníku
  • 2. poledník západ, linie délky západně od Greenwichského poledníku
  • Druhý hlavní poledník v Illinois a Indianě ve Spojených státech, 86 ° 28 'západně od Greenwiche
  • Druhý poledník průzkumu půdy Dominion v Kanadě, 102 ° západně od Greenwiche
  • Meridian 2, ruský komunikační satelit
2. poledník východ:

Poledník 2 ° východně od Greenwiche je linie délky, která sahá od severního pólu přes Severní ledový oceán, Atlantický oceán, Evropu, Afriku, jižní oceán a Antarktidu až k jižnímu pólu.

2. poledník západ:

Poledník 2 ° západně od Greenwiche je linie délky, která sahá od severního pólu přes Severní ledový oceán, Atlantický oceán, Evropu, Afriku, jižní oceán a Antarktidu až k jižnímu pólu.

Druhá metakarpální kost:

Druhá metakarpální kost je nejdelší a její základna největší ze všech metakarpálních kostí.

2. tisíciletí:

Druhé tisíciletí Anno Domini neboli Common Era bylo tisíciletí trvající roky 1001 až 2000.

2. tisíciletí:

Druhé tisíciletí Anno Domini neboli Common Era bylo tisíciletí trvající roky 1001 až 2000.

2. tisíciletí před naším letopočtem:

2. tisíciletí před naším letopočtem trvala roky 2000 až 1001 před naším letopočtem. Na starověkém Blízkém východě to znamená přechod ze střední do pozdní doby bronzové. Starověké kultury Blízkého východu dobře zapadají do historické éry: První polovině tisíciletí dominuje Egyptská říše a Babylonie. Abeceda se vyvíjí. Ve středu tisíciletí se objevuje nový řád s minojskou řeckou dominancí v Egejském moři a vznikem chetitské říše. Na konci tisíciletí dochází ke zhroucení doby bronzové a přechodu do doby železné.

2. tisíciletí před naším letopočtem:

2. tisíciletí před naším letopočtem trvala roky 2000 až 1001 před naším letopočtem. Na starověkém Blízkém východě to znamená přechod ze střední do pozdní doby bronzové. Starověké kultury Blízkého východu dobře zapadají do historické éry: První polovině tisíciletí dominuje Egyptská říše a Babylonie. Abeceda se vyvíjí. Ve středu tisíciletí se objevuje nový řád s minojskou řeckou dominancí v Egejském moři a vznikem chetitské říše. Na konci tisíciletí dochází ke zhroucení doby bronzové a přechodu do doby železné.

2. tisíciletí:

Druhé tisíciletí Anno Domini neboli Common Era bylo tisíciletí trvající roky 1001 až 2000.

2. tisíciletí:

Druhé tisíciletí Anno Domini neboli Common Era bylo tisíciletí trvající roky 1001 až 2000.

2. tisíciletí:

Druhé tisíciletí Anno Domini neboli Common Era bylo tisíciletí trvající roky 1001 až 2000.

2. tisíciletí před naším letopočtem:

2. tisíciletí před naším letopočtem trvala roky 2000 až 1001 před naším letopočtem. Na starověkém Blízkém východě to znamená přechod ze střední do pozdní doby bronzové. Starověké kultury Blízkého východu dobře zapadají do historické éry: První polovině tisíciletí dominuje Egyptská říše a Babylonie. Abeceda se vyvíjí. Ve středu tisíciletí se objevuje nový řád s minojskou řeckou dominancí v Egejském moři a vznikem chetitské říše. Na konci tisíciletí dochází ke zhroucení doby bronzové a přechodu do doby železné.

2. tisíciletí před naším letopočtem:

2. tisíciletí před naším letopočtem trvala roky 2000 až 1001 před naším letopočtem. Na starověkém Blízkém východě to znamená přechod ze střední do pozdní doby bronzové. Starověké kultury Blízkého východu dobře zapadají do historické éry: První polovině tisíciletí dominuje Egyptská říše a Babylonie. Abeceda se vyvíjí. Ve středu tisíciletí se objevuje nový řád s minojskou řeckou dominancí v Egejském moři a vznikem chetitské říše. Na konci tisíciletí dochází ke zhroucení doby bronzové a přechodu do doby železné.

2. tisíciletí před naším letopočtem:

2. tisíciletí před naším letopočtem trvala roky 2000 až 1001 před naším letopočtem. Na starověkém Blízkém východě to znamená přechod ze střední do pozdní doby bronzové. Starověké kultury Blízkého východu dobře zapadají do historické éry: První polovině tisíciletí dominuje Egyptská říše a Babylonie. Abeceda se vyvíjí. Ve středu tisíciletí se objevuje nový řád s minojskou řeckou dominancí v Egejském moři a vznikem chetitské říše. Na konci tisíciletí dochází ke zhroucení doby bronzové a přechodu do doby železné.

Archaické období (Severní Amerika):

V klasifikaci archeologických kultur v Severní Americe je archaické období v Severní Americe, které trvalo od 8000 do 1000 před naším letopočtem v pořadí severoamerických předkolumbovských kulturních etap, obdobím definovaným archaickou fází kulturního vývoje . Archaické stádium se vyznačuje existenčními ekonomikami podporovanými využíváním ořechů, semen a měkkýšů. Protože jeho konec je definován přijetím sedavého zemědělství, může se toto datum v různých Amerikách výrazně lišit.

Archaické období (Severní Amerika):

V klasifikaci archeologických kultur v Severní Americe je archaické období v Severní Americe, které trvalo od 8000 do 1000 před naším letopočtem v pořadí severoamerických předkolumbovských kulturních etap, obdobím definovaným archaickou fází kulturního vývoje . Archaické stádium se vyznačuje existenčními ekonomikami podporovanými využíváním ořechů, semen a měkkýšů. Protože jeho konec je definován přijetím sedavého zemědělství, může se toto datum v různých Amerikách výrazně lišit.

2. tisíciletí před naším letopočtem v hudbě:

3. tisíciletí před naším letopočtem v hudbě - 2. tisíciletí před naším letopočtem v hudbě - 1. tisíciletí před naším letopočtem v hudbě

2. tisíciletí:

Druhé tisíciletí Anno Domini neboli Common Era bylo tisíciletí trvající roky 1001 až 2000.

Druhý okamžik oblasti:

Druhý moment plochy , nebo druhý plošný moment , nebo kvadratický moment plochy a také známý jako plošný moment setrvačnosti , je geometrická vlastnost oblasti, která odráží, jak jsou její body rozloženy s ohledem na libovolnou osu. Druhý okamžik oblasti je obvykle označen buď nebo s . V obou případech se počítá s vícenásobným integrálem nad dotyčným objektem. Jeho rozměr je L (délka) ke čtvrté mocnině. Jeho jednotkou dimenze, když pracuje s Mezinárodním systémem jednotek, jsou metry ke čtvrté moci, m 4 nebo palce ke čtvrté moci, ve 4 , když pracuje v imperiální soustavě jednotek.

Druhý moment plochy , nebo druhý plošný moment , nebo kvadratický moment plochy a také známý jako plošný moment setrvačnosti , je geometrická vlastnost oblasti, která odráží, jak jsou její body rozloženy s ohledem na libovolnou osu. Druhý okamžik oblasti je obvykle označen buď
Druhý okamžik oblasti:

Druhý moment plochy , nebo druhý plošný moment , nebo kvadratický moment plochy a také známý jako plošný moment setrvačnosti , je geometrická vlastnost oblasti, která odráží, jak jsou její body rozloženy s ohledem na libovolnou osu. Druhý okamžik oblasti je obvykle označen buď nebo s . V obou případech se počítá s vícenásobným integrálem nad dotyčným objektem. Jeho rozměr je L (délka) ke čtvrté mocnině. Jeho jednotkou dimenze, když pracuje s Mezinárodním systémem jednotek, jsou metry ke čtvrté moci, m 4 nebo palce ke čtvrté moci, ve 4 , když pracuje v imperiální soustavě jednotek.

Druhý moment plochy , nebo druhý plošný moment , nebo kvadratický moment plochy a také známý jako plošný moment setrvačnosti , je geometrická vlastnost oblasti, která odráží, jak jsou její body rozloženy s ohledem na libovolnou osu. Druhý okamžik oblasti je obvykle označen buď
Nárokované měsíce Země:

Tvrzení o existenci dalších měsíců Země - tedy jednoho nebo více přírodních satelitů s relativně stabilními oběžnými dráhami Země, jinými než Měsíc - již nějakou dobu existují. Bylo navrženo několik kandidátů, ale žádný nebyl potvrzen. Od 19. století vědci skutečně pátrali po více měsících, ale tato možnost byla také předmětem řady pochybných nevědeckých spekulací a také řady pravděpodobných hoaxů.

2. brigáda horských vojsk (Rumunsko):

2. brigáda horských vojsk „Sarmizegetusa" je brigáda horských vojsk rumunských pozemních sil.

2. obec Neapol:

Druhá obec je jednou z deseti městských částí, v nichž je rozděleno italské město Neapol. Je to nejmenší obec na povrchu.

Druhá normální forma:

Druhá normální forma ( 2NF ) je normální forma používaná při normalizaci databáze. 2NF původně definoval E. F. Codd v roce 1971.

2. února:

2. února je v gregoriánském kalendáři 33. den roku. Do konce roku zbývá 332 dní.

2. ledna:

2. leden je v gregoriánském kalendáři druhým dnem roku. Do konce roku zbývá 363 dní.

Íránští reformisté:

Íránští reformisté jsou v Íránu politickou frakcí. O íránské „éře reforem" se někdy říká, že trvala od roku 1997 do roku 2005 - délka dvou Chátamího funkčních období. Rada pro koordinaci fronty reforem je hlavní zastřešující organizací a koalicí v hnutí; existují však reformistické skupiny, které nejsou v souladu s radou, jako například reformistická fronta.

Rada pro koordinaci fronty reforem:

Rada pro koordinaci fronty reforem nebo Rada pro koordinaci reformní fronty je zastřešující organizací, koalicí a radou hlavních politických skupin v íránském reformním hnutí. Od roku 2015 na ni dohlíží Nejvyšší rada reformistů pro tvorbu politiky.

Íránští reformisté:

Íránští reformisté jsou v Íránu politickou frakcí. O íránské „éře reforem" se někdy říká, že trvala od roku 1997 do roku 2005 - délka dvou Chátamího funkčních období. Rada pro koordinaci fronty reforem je hlavní zastřešující organizací a koalicí v hnutí; existují však reformistické skupiny, které nejsou v souladu s radou, jako například reformistická fronta.

2. května:

2. května je druhé LP od britsko-kanadského tria May Blitz. To bylo propuštěno v roce 1971 v návaznosti na jejich předchozí eponymní vydání. Toto bylo první album May Blitz, které kapela nevyrobila sama. Místo toho skupina najala producenta Johna Anthonyho.

102. vlastní granátníci prince z Walesu:

102. vlastní granátníci prince z Walesu byl pěší pluk britské indické armády. Mohlo by to vystopovat jeho počátky do roku 1796, kdy byl vychován jako 13. prapor, Bombay Native Infantry.

2. otdelenie sovkhoza:

2. otdelenie sovkhoza je venkovská lokalita v Gereykhanovsky Selsovet v ruském okrese Suleyman-Stalsky. Populace byla 1265 od roku 2010.

2. otdeleniya sovkhoza 'Maslovskiy':

2. otdeleniya sovkhoza 'Maslovskiy' je osada v Novousmanském okrese ve Voroněžské oblasti v Rusku. Populace byla 335 od roku 2010. K dispozici jsou 3 ulice.

2. otdeleniya sovkhoza 'Maslovskiy':

2. otdeleniya sovkhoza 'Maslovskiy' je osada v Novousmanském okrese ve Voroněžské oblasti v Rusku. Populace byla 335 od roku 2010. K dispozici jsou 3 ulice.

2. rovnoběžka:

2. paralelní může odkazovat na:

  • 2. rovnoběžný sever, kruh zeměpisné šířky na severní polokouli
  • 2. rovnoběžka na jih, kruh zeměpisné šířky na jižní polokouli
2. rovnoběžka na sever:

2. rovnoběžný sever je kruh šířky, který je 2 stupně severně od rovníkové roviny Země. Překračuje Atlantický oceán, Afriku, Indický oceán, jihovýchodní Asii, Tichý oceán a Jižní Ameriku.

2. rovnoběžka na jih:

Druhý rovnoběžný jih je kruh šířky, který je 2 stupně jižně od rovníkové roviny Země. Překračuje Atlantický oceán, Afriku, Indický oceán, jihovýchodní Asii, Australasii, Tichý oceán a Jižní Ameriku.

1802 Všeobecné volby ve Spojeném království:

Všeobecné volby ve Velké Británii v roce 1802 byly volby do poslanecké sněmovny druhého parlamentu Spojeného království. Bylo to první, co se konalo po Unii Velké Británie a Irska. První parlament byl složen z členů bývalých parlamentů Království Velké Británie a Irského království.

Vývojář videoher:

Vývojář videoher je vývojář softwaru specializující se na vývoj videoher - proces a související disciplíny vytváření videoher. Vývojář her se může pohybovat od jedné osoby, která se ujme všech úkolů, až po velké firmy s odpovědností zaměstnanců rozdělenou mezi jednotlivé obory, jako je programování, design, umění, testování atd. Většina společností zabývajících se vývojem her má finanční a obvykle marketingovou podporu vydavatelů videoher. Samofinancovaní vývojáři jsou známí jako nezávislí nebo nezávislí vývojáři a obvykle vyrábějí nezávislé hry.

Druhá osoba:

Druhá osoba může odkazovat na následující:

  • Gramatická osoba
  • Vyprávění z druhé osoby, perspektiva ve vyprávění
  • Second Person (band), trip-hopová kapela z Londýna
  • Bůh Syn, druhá osoba křesťanské trojice
Osobní zájmeno:

Osobní zájmena jsou zájmena, která jsou spojována především s konkrétní gramatickou osobou - první osoba, druhá osoba nebo třetí osoba. Osobní zájmena mohou mít také různé formy v závislosti na počtu, gramatickém nebo přirozeném pohlaví, velikosti písmen a formálnosti. Termín „osobní" se zde používá čistě k označení gramatického smyslu; osobní zájmena se neomezují pouze na lidi a mohou také odkazovat na zvířata a předměty.

Venuše:

Venuše je druhá planeta od Slunce. Je pojmenována po římské bohyni lásky a krásy. Jako nejjasnější přirozený objekt na noční obloze Země po Měsíci může Venuše vrhat stíny a ve výjimečných případech může být viditelná pouhým okem za denního světla. Venuše leží na oběžné dráze Země, a tak se nikdy nezdá, že by se odvážila daleko od Slunce, ať už zapadá na západě těsně po setmění nebo vychází na východě chvíli před úsvitem. Venuše obíhá kolem Slunce každých 224,7 pozemských dnů. S periodou rotace 243 pozemských dnů to trvá déle, než se otáčí kolem své osy, než kterákoli jiná planeta ve sluneční soustavě zdaleka, a to opačným směrem než všichni kromě Uranu. Venuše nemá žádné měsíce, což je rozdíl, který sdílí pouze s Merkurem mezi planetami ve sluneční soustavě.

Papež Linus:

Papež Linus byl druhým římským biskupem. Jeho pontifikát vydržel od c. 67 po jeho smrti. Mezi těmi, kdo byli papeži, jsou v Novém zákoně výslovně jmenováni Peter, Linus a Klement I. Linus je pojmenován v rozsudku Druhé epištoly Timoteovi jako s apoštolem Pavlem v Římě těsně před koncem Pavlova života.

2. ocenění Pornhub:

2. cena Pornhub Awards byla významným ceremoniálem udělování cen za pornografii, který se konal 11. října 2019 v divadle Orpheum v Los Angeles v Kalifornii. Přehlídku moderovala Asa Akira a představovala hudební vystoupení Bad Bunny, Ty Dolla Sign, Rico Nasty, Tommy Genesis a Kali Uchis.

Zaifeng, princ Chun:

Zaifeng , formálně známý pod svým titulem Prince Chun , byl manchuský princ a vladař pozdní dynastie Čching. Byl synem Yixuana, sedmého syna císaře Daoguang, a otcem Puyi, posledního císaře. Působil jako princ-vladař od roku 1908 do roku 1911 za vlády svého syna, dokud dynastie Čching nebyla svržena revolucí Xinhai v roce 1911.

Druhá kvantizace:

Druhá kvantizace , označovaná také jako zastoupení počtu povolání , je formalismus používaný k popisu a analýze kvantových systémů mnoha těl. V kvantové teorii pole je známá jako kanonická kvantizace, ve které jsou pole považována za operátory pole, podobným způsobem, jakým jsou fyzické veličiny považovány za operátory v první kvantizaci. Klíčové myšlenky této metody představil v roce 1927 Paul Dirac a později je rozvinuli zejména Vladimír Fock a Pascual Jordan.

Druhořadý:

V systému hodnocení královského námořnictva používaného ke kategorizaci plachetních válečných lodí byla druhořadá loď linie, která na začátku 18. století namontovala na tři dělové paluby 90 až 98 děl; dřívější sazby druhé 17. století měly méně zbraní a byly původně dvoupodlažní nebo měly jen částečně vyzbrojené třetí paluby zbraní.

2. okruh:

2. okruh je nejvnitřnější obchvat, který obklopuje centrum města Pekingu.

Cena:

Cena je cena udělená člověku, skupině lidí, jako je sportovní tým nebo organizace, za uznání a odměnu za akce nebo úspěchy. Oficiální ceny často zahrnují peněžní odměny i slávu, která s nimi přichází. Některé ceny jsou také spojeny s extravagantními slavnostními předáváním cen, jako jsou ceny akademie.

Cena:

Cena je cena udělená člověku, skupině lidí, jako je sportovní tým nebo organizace, za uznání a odměnu za akce nebo úspěchy. Oficiální ceny často zahrnují peněžní odměny i slávu, která s nimi přichází. Některé ceny jsou také spojeny s extravagantními slavnostními předáváním cen, jako jsou ceny akademie.

Druhá obrazovka:

Druhá obrazovka zahrnuje použití výpočetního zařízení k zajištění lepšího zážitku ze sledování obsahu na jiném zařízení, například na televizi. Termín zejména běžně označuje použití těchto zařízení k poskytování interaktivních funkcí během vysílání obsahu, jako je televizní program, zejména zveřejňování příspěvků na sociálních sítích na platformách sociálních sítí, jako je Facebook a Twitter. Tento typ technologie je navržen tak, aby udržel publikum zapojené do všeho, na čem se podílí. Použití druhé obrazovky podporuje sociální televizi a generuje online konverzaci kolem konkrétního obsahu.

Marseille:

Marseille je prefekturou departementu Bouches-du-Rhône a regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur ve Francii. Nachází se na pobřeží Lvího zálivu, části Středozemního moře, poblíž ústí řeky Rhôny. Marseille je druhé největší město ve Francii o rozloze 241 km 2 (93 čtverečních mil) a v roce 2016 mělo 870 018 obyvatel. Jeho metropolitní oblast, která sahá přes 3 174 km 2 (1 225 čtverečních mil), je třetím největším městem. ve Francii po Paříži a Lyonu s populací 1760653 k roku 2017 nebo 3100329 (2019) podle širší definice metropolitního regionu Eurostatem. Jeho obyvatelé se nazývají Marseillais .

2. senátorský okres Filipín:

2. senátorský okres na Filipínách , oficiálně druhý senátorský okres na Filipínách , byl jedním z dvanácti senátorských okresů na Filipínách, které existovaly v letech 1916 až 1935. Zvolilo dva členy do Senátu na Filipínách, horní komory dvoukomorového filipínského Legislativa pod ostrovní vládou filipínských ostrovů pro každou ze 4. až 10. legislatury. Čtvrť byla vytvořena podle zákona Jones z roku 1916 z provincií Luzon západně-centrální La Union, Pangasinan a Zambales.

2. senátorský okres Filipín:

2. senátorský okres na Filipínách , oficiálně druhý senátorský okres na Filipínách , byl jedním z dvanácti senátorských okresů na Filipínách, které existovaly v letech 1916 až 1935. Zvolilo dva členy do Senátu na Filipínách, horní komory dvoukomorového filipínského Legislativa pod ostrovní vládou filipínských ostrovů pro každou ze 4. až 10. legislatury. Čtvrť byla vytvořena podle zákona Jones z roku 1916 z provincií Luzon západně-centrální La Union, Pangasinan a Zambales.

Protifašistická rada pro národní osvobození Jugoslávie:

Protifašistická rada pro národní osvobození Jugoslávie, běžně zkráceně AVNOJ , byla poradním a zákonodárným orgánem, který byl založen v jugoslávské Bihaći v listopadu 1942. Byla zřízena na popud Josipa Broze Tita, vůdce Jugoslávští partyzáni - ozbrojené hnutí odporu vedené Komunistickou stranou Jugoslávie, aby odolávalo okupaci Osy v zemi během druhé světové války.

Práce na směny:

Práce na směny je praxe zaměstnávání, jejímž cílem je využívat nebo poskytovat služby napříč všemi 24 hodinami denně každý den v týdnu. V praxi se den obvykle dělí na směny, stanovené časové úseky, během nichž různé skupiny pracovníků plní své povinnosti. Pojem „práce na směny" zahrnuje jak dlouhodobé noční směny, tak pracovní plány, ve kterých zaměstnanci mění nebo střídají směny.

Hřích / Pecado:

Sin / Pecado je třetí studiové album portugalské gothic metalové skupiny Moonspell vydané v roce 1998.

Druhý sofistický:

The Second Sophistic je literárněhistorický termín odkazující na řecké spisovatele, kteří vzkvétali od doby vlády Nera do c. 230 n. L. A který byl katalogizován a oslavován Philostratem v jeho životě sofistů . Některé nedávné výzkumy však ukázaly, že tento Druhý sofistický, o kterém se dříve předpokládalo, že se velmi náhle a náhle objevil na konci 1. století, měl ve skutečnosti své kořeny na počátku 1. století. V 5. století na ni navázala filozofie byzantské rétoriky, někdy označovaná jako třetí sofistická .

Tour de France 2005:

Tour de France 2005 byla 92. edicí Tour de France, jedné z cyklistických Grand Tour. Proběhlo mezi 2. a 24. červencem a 21 etap absolvovalo vzdálenost 3 593 km (2 233 mil). Nemá žádného celkového vítěze - ačkoli americký cyklista Lance Armstrong původně tuto událost vyhrál, Americká antidopingová agentura v srpnu 2012 oznámila, že Armstronga diskvalifikovali ze všech jeho výsledků od roku 1998, včetně jeho sedmi vítězství Tour de France v letech 1999–2005. ; unie Union Cycliste Internationale tento verdikt potvrdila.

2. a King stanice:

Stanice 2nd and King je lehká železniční stanice metra Muni, která se nachází ve střední části ulice King Street poblíž ulice Second Street v čínské čtvrti San Francisco v Kalifornii. Sousedí s Oracle Parkem. Vlaky metra Muni používají ostrovní nástupiště na vysoké úrovni, zatímco historické tramvaje používají dvojici bočních nástupišť na jih.

Historie teorie strun:

Historie teorie strun zahrnuje několik desetiletí intenzivního výzkumu, včetně dvou superstrunových revolucí. Společným úsilím mnoha vědců se teorie strun vyvinula do širokého a rozmanitého předmětu spojeného s kvantovou gravitací, fyzikou částic a kondenzovaných látek, kosmologií a čistou matematikou.

Druhý desátek:

Druhý desátek je desátek uvedený v hebrejské Bibli a praktikovaný v rámci ortodoxního judaismu. Rozlišuje se od prvního desátku, třetího nebo špatného desátku a terumat hamaaser .

Elvis: 2. až žádný:

2nd to None je sbírka písní amerického rock and rollového hudebníka Elvise Presleyho. Album vyšlo 7. října 2003 společností RCA Records jako pokračování velmi úspěšného předchozího roku ELV1S: 30 # 1 Hits .

Druhý triumvirát:

Druhý triumvirát byl politickou aliancí mezi třemi nejmocnějšími osobnostmi římské republiky: Octavianem, Markem Antoniem a Lepidem. Formálně nazvaný Triumvirát pro organizaci republiky nebo jeden ze tří mužů pro regulaci republiky byl založen 27. listopadu 43 př. N. L. Na základě uzákonění Lex Titia a existoval dva pětileté funkční období, pokrývající období do 33 PŘED NAŠÍM LETOPOČTEM. Na rozdíl od dřívějšího prvního triumvirátu byl druhý triumvirát oficiální, legálně ustavenou institucí, jejíž drtivá moc v římském státě dostala plnou právní sankci a jejíž imperium maius převyšovala moc všech ostatních soudců, včetně konzulů.

Druhá jednotka:

Druhá jednotka je diskrétní tým filmařů, kteří mají za úkol natáčet záběry nebo sekvence produkce, odděleně od hlavní nebo „první" jednotky. Druhá jednotka bude často střílet současně s druhou jednotkou nebo jednotkami, což umožňuje rychlejší dokončení fáze natáčení.

2. neoficiální šachová olympiáda:

Druhou neoficiální šachovou olympiádou byl šachový turnaj týmů, který se konal v Budapešti od 26. června do 15. července 1926 během třetího kongresu FIDE. Šest týmů se přihlásilo do soutěže o týmový turnaj, ale Rakousko a Československo před startem odstoupily. Maďarsko zvítězilo na turnaji před Jugoslávií, Rumunskem a Německem.

Druhý vatikánský koncil:

Druhý ekumenický koncil ve Vatikánu , běžně známý jako Druhý vatikánský koncil nebo II. Vatikánský koncil , se zabýval vztahy mezi katolickou církví a moderním světem. Koncil byl prostřednictvím Svatého stolce formálně otevřen, aniž by se dovolával neomylnosti za pontifikátu papeže Jana XXIII. Dne 11. října 1962, a byl uzavřen, i když nebyl prohlášen za neomylný koncil, za vlády papeže Pavla VI. O slavnosti Neposkvrněného početí dne 8. října 1962. Prosinec 1965.

Řetězcová část:

Smyčcový oddíl je složen z ukloněných nástrojů patřících do rodiny houslí. Obvykle se skládá z prvních a druhých houslí, violy, violoncella a kontrabasů. Je to nejpočetnější skupina v klasickém klasickém orchestru. V diskusích o instrumentaci hudebního díla se fráze „struny" nebo „a struny" používá k označení právě strunné sekce. Orchestr skládající se pouze ze smyčcové sekce se nazývá smyčcový orchestr. Menší smyčcové sekce se někdy používají v jazzové, popové a rockové hudbě a v jámových orchestrech hudebního divadla.

Feminismus druhé vlny:

Feminismus druhé vlny byl obdobím feministické činnosti, a ačkoli začal ve Spojených státech počátkem 60. let, trval zhruba dvě desetiletí. Rychle se rozšířila po západním světě s cílem zvýšit rovnost žen získáním více než pouhého zmocnění.

Dvoubarevný (hudební žánr):

Dvoubarevný nebo dvoubarevný je žánr britské populární hudby z konce 70. a začátku 80. let, který spojil tradiční jamajskou ska hudbu s prvky punkrocku a new wave hudby. Jeho název je odvozen od 2 Tone Records, nahrávací společnosti založené v roce 1979 Jerry Dammersem z The Specials, a odkazuje na touhu překonat a zmírnit rasové napětí v Thatcherově éře Británie: mnoho dvoutónových skupin, jako The Specials, The Selecter a The Beat představovali kombinaci černých, bílých a mnohonárodnostních lidí.

Druhý svět:

Druhý svět je termín používaný během studené války pro průmyslové socialistické státy, které byly pod vlivem Sovětského svazu. V prvních dvou desetiletích následujících po druhé světové válce vzniklo 19 komunistických států; všichni tito byli přinejmenším původně v sovětské sféře vlivu, ačkoli někteří se rozešli s Moskvou a vyvinuli vlastní cestu socialismu při zachování komunistických vlád. Většina komunistických států však zůstala součástí tohoto bloku až do pádu Sovětského svazu v roce 1991; poté zůstalo jen pět komunistických států: Čína, Severní Korea, Kuba, Laos a Vietnam. Spolu s pojmy „první svět" a „třetí svět" byl tento termín používán k rozdělení států Země do tří širokých kategorií.

Druhá světová válka:

Druhá světová válka a druhá světová válka, často zkrátil jak WWII a 2. světové války, byl globální válka, která trvala od roku 1939 do roku 1945. Jednalo se o drtivou většinu zemí světa, včetně všech velmocí tvořících dva protilehlé vojenské spojenectví: Spojenci a osa. Ve stavu totální války, který přímo zahrnoval více než 100 milionů zaměstnanců z více než 30 zemí, odhodili hlavní účastníci celé své ekonomické, průmyslové a vědecké schopnosti za válečné úsilí, čímž stírali rozdíl mezi civilními a vojenskými zdroji. Druhá světová válka byla nejsmrtelnějším konfliktem v dějinách lidstva, který vedl k 70 až 85 milionům úmrtí a bylo zabito více civilistů než vojenského personálu. Desítky milionů lidí zemřely na genocidy, úmyslnou smrt hladem, masakry a nemoci. Letadla hrála v konfliktu významnou roli, mimo jiné při strategickém bombardování populačních center, vývoji jaderných zbraní a jejich pouhé použití ve válce.

Sekundární:

Sekundární je adjektivum ve smyslu „second" nebo „second hand". Může odkazovat na:

  • Sekundární (chemie), termín používaný v organické chemii pro klasifikaci různých typů sloučenin
  • Skupina obranných zad ve fotbalovém zhlaví
  • Zastaralý název druhohor v geovědách
  • Sekundární vinutí nebo elektrický nebo elektronický obvod připojený k sekundárnímu vinutí v transformátoru
  • Sekundární emise, jev, kdy primární dopadající částice dostatečné energie při nárazu na povrch nebo při průchodu nějakým materiálem indukují emisi sekundárních částic
    • Sekundární elektrony, elektrony generované jako ionizační produkty
  • Sekundární barva, barva vyrobená smícháním primárních barev
  • Sekundární krátery, často nazývané „sekundární"
  • Sekundární spotřebitelé v ekologii Trofická dynamika
  • Sekundární dominantní v hudbě
  • Středoškolské vzdělání
    • Střední škola - Typ školy na středním stupni vzdělávání
  • Sekundární trh, trh s náhradními díly, kde se obchoduje s finančními aktivy
  • Sekundární zrcadlo, druhý zrcadlový prvek / zaostřovací plocha v odrazném dalekohledu
  • Sekundáři, druhá největší skupina remiges, které se připevňují k vnitřnímu dolnímu rameni

No comments:

Post a Comment

5th Battalion, Royal Australian Regiment, 5th Battalion (Australia), 5th Battalion (Western Cavalry), CEF

5. prapor, Královský australský pluk: 5. prapor, Royal Australian Regiment, je pravidelný motorizovaný pěchotní prapor australské armá...