Thursday, March 11, 2021

2nd Battalion, 87th Infantry Regiment, 2nd Battalion, 8th Field Artillery Regiment, 2nd Battalion, 8th Marines

2. prapor, 87. pěší pluk:

2. prapor, 87. pěší pluk, je pěší prapor armády Spojených států. Původně vytvořený během druhé světové války se prapor zúčastnil aleutských a italských kampaní a poté byl po válce deaktivován. Později však byla znovu aktivována a v poslední době sloužila na Sinajském poloostrově a v Afghánistánu.

2. prapor, 8. polní dělostřelecký pluk:

2. prapor, 8. polní dělostřelecký pluk, je polní dělostřelecký prapor organický pro bojový tým 1. brigády, 25. pěší divize. Původně organizovaný v roce 1916, prapor zaznamenal bojovou službu v první světové válce, druhé světové válce, Koreji a globální válce proti terorismu. Poslední nasazení do Iráku na podporu operace Inherent Resolve. Automatický prapor získal 14 streamerů kampaní a nejméně 8 ocenění jednotek. Prapor je v současné době ve Fort Wainwright na Aljašce.

2. prapor, 8. mariňáci:

2. prapor, 8. mariňáci ( 2/8 ) je pěchotní prapor v námořní pěchotě Spojených států založený ze základny námořní pěchoty v Camp Lejeune v Severní Karolíně, který se skládá z přibližně 900 námořníků a námořníků. Pod přezdívkou „Americký prapor" spadají pod 8. námořní pluk a 2. námořní divizi.

2. prapor, 8. mariňáci:

2. prapor, 8. mariňáci ( 2/8 ) je pěchotní prapor v námořní pěchotě Spojených států založený ze základny námořní pěchoty v Camp Lejeune v Severní Karolíně, který se skládá z přibližně 900 námořníků a námořníků. Pod přezdívkou „Americký prapor" spadají pod 8. námořní pluk a 2. námořní divizi.

9. polní dělostřelecký pluk:

9. polní dělostřelecký pluk je polní dělostřelecký pluk armády Spojených států, který byl poprvé vytvořen v roce 1916. Pluk sloužil na Havaji během první světové války, 3., 4., 7. a 9. divize mezi světovými válkami a 3. pěší divize během Druhá světová válka a Korea. Od roku 1957 byl pluk mateřským plukem v rámci pluku Combat Arms Regimental System a US Army Regimental System, kde plukovní prvky sloužily u 3., 4., 10., 25., 79., 83. a 96. pěší divize a různých polních dělostřeleckých brigád. a skupiny. Jednotlivá aktivní složka pluku, 1. prapor, 9. polní dělostřelecký pluk, je přidělena k 2. brigádnímu bojovému týmu, 3. pěší divizi a umístěná ve Fort Stewart ve státě Georgia.

2. prapor, 9. mariňáci:

2. prapor, 9. mariňáci ( 2/9 ) byl pěší prapor námořní pěchoty Spojených států. Jednotka vytvořená během první světové války hrála pomocnou roli při porážce japonských sil v bitvách na Guamu a Iwodžimě během druhé světové války. Prapor se vyznamenal při obraně Khe Sanh během války ve Vietnamu a později se účastnil nešťastné invaze na ostrov Koh Tang v jihovýchodní Asii se záměrem zachránit posádku SS Mayaguez . Během operace Pouštní bouře sloužil prapor jako vedoucí prapor pro III. Námořní expediční síly.

2. prapor, 9. mariňáci:

2. prapor, 9. mariňáci ( 2/9 ) byl pěší prapor námořní pěchoty Spojených států. Jednotka vytvořená během první světové války hrála pomocnou roli při porážce japonských sil v bitvách na Guamu a Iwodžimě během druhé světové války. Prapor se vyznamenal při obraně Khe Sanh během války ve Vietnamu a později se účastnil nešťastné invaze na ostrov Koh Tang v jihovýchodní Asii se záměrem zachránit posádku SS Mayaguez . Během operace Pouštní bouře sloužil prapor jako vedoucí prapor pro III. Námořní expediční síly.

Argyll a Sutherland Highlanders:

Argyll a Sutherland Highlanders byl liniový pěší pluk britské armády, který existoval od roku 1881 až do sloučení do královského regimentu ve Skotsku dne 28. března 2006.

Černé hodinky:

Black Watch, 3. prapor, královský regiment Skotska je pěší prapor královského regimentu Skotska. Pluk byl vytvořen jako součást Childersových reforem v roce 1881, kdy byl 42. regiment nohy sloučen s 73. (Perthshire) regimentem nohy. Byla známá jako The Black Watch od roku 1881 do roku 1931 a The Black Watch od roku 1931 do roku 2006. Součástí skotské divize pro administrativní účely od roku 1967 byl vyšší vrchní pluk. Od roku 2017 je pro administrativní účely součástí skotské, velšské a irské divize.

103. lehká pěchota Mahratta:

103. lehká pěchota Mahratta byla pěším plukem britské indické armády. Mohli vystopovat svůj původ do roku 1768, kdy byli vychováni jako 2. prapor, Bombay Sepoys. Pluk byl první v akci v Mysore kampani během třetí Anglo-Mysore války, rychle následovaný Battle of Seedaseer a Battle of Seringapatam ve čtvrté Anglo-Mysore války. Jejich další akce byla v Beni Boo Ali proti pirátům ve východní Arábii a oblast Perského zálivu vedla Východoindickou společnost k uskutečnění represivní expedice v roce 1819 do Ras al Khaimah, která zničila pirátskou základnu a odstranila hrozbu z Perského zálivu.

2. prapor (východní Ontario Regiment), CEF:

2. prapor, kanadské expediční síly, byl pěší prapor kanadské armády vytvořený v reakci na vypuknutí první světové války v srpnu 1914. Prapor zahrnoval místní milice v mnoha oblastech Ontaria. Muži pocházeli ze Sault Ste. Marie, aby se připojila k kanadskému vojenskému úsilí. Místní milice se shromáždila ve Valcartieru v srpnu 1914 a stala se součástí 2. praporu.

2. prapor, kanadské pušky:

2. prapor kanadské jízdní pušky , byl schválen dne 7. listopadu 1914 jako 2. pluk, kanadské jízdní pušky, CEF . Prapor byl rekrutován ve Victorii a Vernonu v Britské Kolumbii a byl mobilizován ve Victorii. Předchozí inkarnace byla vznesena pro búrskou válku.

Britská Kolumbie dragouni:

Britská Kolumbie dragouni (BCD) je obrněný průzkumný pluk primárních rezerv kanadských sil. Sídlí v Kelowně a Vernonu v Britské Kolumbii. Dragounové z Britské Kolumbie jsou součástí 39 kanadské brigádní skupiny 3. kanadské divize.

127. prapor (12. York Rangers), CEF:

127. prapor CEF byl během první světové války jednotkou v kanadských expedičních silách. Se sídlem v Torontu v Ontariu začala jednotka rekrutovat koncem roku 1915 v York County. Poté, co v srpnu 1916 odplul do Anglie, byl prapor 8. listopadu 1916 přejmenován na 2. prapor, kanadské železniční oddíly. 127. prapor CEF měl jednoho velícího důstojníka: Lieut plk. FF Clarke, DSO .

East York milice:

East York Militia byl na částečný úvazek domácí obranné síly v East Riding of Yorkshire. Milice a její předchůdci byli v Yorkshire vždy důležití a od svého formálního vytvoření v roce 1759 sloužil pluk v domácí obraně ve všech hlavních britských válkách až do roku 1919. Stal se praporem východního Yorkshire regimentu a jeho role během první světové války bylo vycvičit tisíce posil pro prapory pluku sloužící v zámoří.

Granátníci:

Granátnická garda je pěší pluk britské armády. Může sledovat jeho rodovou linii až do roku 1656, kdy byl v Bruggách zvýšen pluk lorda Wentwortha, aby chránil deportovaného Karla II. V roce 1665 byl tento pluk zkombinován s gardovým plukem Johna Russella a vytvořil současný pluk, známý jako 1. pluk nožních stráží. Od té doby pluk plnil jak ceremoniální, ochrannou, tak operační roli. V roce 1900 poskytl pluk kádr personálu pro vytvoření irské gardy; zatímco později, v roce 1915, poskytl základ jejich založení také velšským gardám.

2. prapor, lehký pěší pluk Maratha:

Kali Panchwin , nyní formálně nazývaný 2. prapor, Maratha Light Infantry Regiment , je jedním z nejstarších praporů indické armády. Skládá se z vojáků známých jako Ganpatové z Maháráštry v západní Indii. V 17. století tvořili součást Shivajiho armády, která porazila Aurangzeb na Deccanské plošině. Nyní je součástí lehké pěchoty Maratha.

Mercian Regiment:

Merciánský pluk je pěší pluk britské armády, který je rekrutován z pěti krajů, které tvořily starověké království Mercie. Známý jako „Srdce anglické pěchoty", vznikl 1. září 2007 sloučením 3 stávajících pluků. Od svého založení měl pluk osm operačních nasazení.

2. prapor, výsadkový pluk:

Druhý prapor, výsadkový pluk , je formací výsadkového pluku, který je součástí britské armády, a podřízenou jednotkou 16. letecké útočné brigády, jejíž velícím důstojníkem pro období 2013–2016 byl podplukovník Oliver Kingsbury OBE.

Královský regiment princezny z Walesu:

Královský regiment princezny z Walesu je vyšší anglický liniový pěchotní pluk britské armády, který je součástí královniny divize, a druhý v pořadí v pořadí přednostní pěchoty ke královskému skotskému regimentu.

Bolton Rifles:

Bolton Rifles , později 5. prapor, Loyal North Lancashire Regiment, byl dobrovolnickou jednotkou britské armády od roku 1859 do roku 1967. Sloužil na západní frontě během první světové války a na Dálném východě během druhé světové války. když byl při pádu Singapuru zajat jeden prapor.

Royal Anglian Regiment:

Královský anglický regiment je pěší pluk britské armády. Skládá se ze dvou řádných praporů a jednoho záložního praporu. Moderní pluk byl zformován v roce 1964, což z něj dělá nejstarší z liniových pluků, které nyní působí v britské armádě, a jeho historie sahá až do roku 1685. Pluk byl prvním z velkých pěších pluků a je jedním ze tří pluků Queen's Division.

2. prapor, královský australský pluk:

2. prapor, královský australský pluk, je obojživelný lehký pěchotní prapor australské armády, který je součástí 1. divize Obojživelné úkolové skupiny se sídlem v kasárnách Lavarack ve městě Townsville.

Royal Gurkha Rifles:

Royal Gurkha Rifles ( RGR ) je střelecký pluk britské armády, který je součástí brigády Gurkhů. Na rozdíl od jiných pluků v britské armádě jsou vojáci RGR rekrutováni z Nepálu, který není ani závislým územím Spojeného království, ani členem společenství.

Královský regiment střelců:

Královský regiment střelců je pěchotní pluk britské armády, který je součástí královny divize. V současné době má pluk dva prapory: 1. prapor, který je součástí pravidelné armády, je obrněný pěchotní prapor se sídlem v Tidworthu ve Wiltshire a 5. prapor, který je součástí rezervy armády, rekrutuje v tradičních náborových oblastech střelců po celé Anglii. Královský regiment střelců nebyl ovlivněn pěchotními reformami, které byly vyhlášeny v prosinci 2004, ale v důsledku zmenšení velikosti armády do roku 2020 byl jeho druhý prapor sloučen s prvním v roce 2014.

Royal Highland Fusiliers:

The Royal Highland Fusiliers, 2. Battalion, The Royal Regiment of Scotland je pěchotní prapor královského regimentu Skotska.

Duke of Lancaster's Regiment:

The Duke of Lancaster's Regiment ( LANCS ) je pěší pluk linie v rámci britské armády, která je součástí královské divize. Sídlí v Prestonu a rekrutuje po celé severozápadní Anglii. Vévoda z Lancasteru je titul vlastní panovníkovi a jako takový se nemění s pohlavím panovníka.

Mercian Regiment:

Merciánský pluk je pěší pluk britské armády, který je rekrutován z pěti krajů, které tvořily starověké království Mercie. Známý jako „Srdce anglické pěchoty", vznikl 1. září 2007 sloučením 3 stávajících pluků. Od svého založení měl pluk osm operačních nasazení.

2. prapor, výsadkový pluk:

Druhý prapor, výsadkový pluk , je formací výsadkového pluku, který je součástí britské armády, a podřízenou jednotkou 16. letecké útočné brigády, jejíž velícím důstojníkem pro období 2013–2016 byl podplukovník Oliver Kingsbury OBE.

Pušky:

The Rifles je pěší pluk britské armády. Vznikla v roce 2007 a skládá se z pěti regulárních a tří záložních praporů a řady společností v dalších záložních praporech armády. Každý prapor pušek byl dříve samostatným praporem jednoho ze dvou velkých pluků lehké divize. Od svého založení byl pluk zapojen do bojových operací, nejprve v pozdějších fázích války v Iráku a ve válce v Afghánistánu.

Royal Gurkha Rifles:

Royal Gurkha Rifles ( RGR ) je střelecký pluk britské armády, který je součástí brigády Gurkhů. Na rozdíl od jiných pluků v britské armádě jsou vojáci RGR rekrutováni z Nepálu, který není ani závislým územím Spojeného království, ani členem společenství.

8. / 7. prapor, Royal Victoria Regiment:

8. / 7. prapor, Royal Victoria Regiment je pěší prapor australské armády. Je to jeden ze dvou praporů, které tvoří Royal Victoria Regiment (RVR), přičemž její sesterskou jednotkou je 5./6. Prapor, Royal Victoria Regiment. Může vystopovat svou historii zpět do roku 1854 a prapor existuje od udržení nepřerušeného záznamu služby, i když v různých podobách a pod různými jmény. Dnešní jednotka sleduje svoji linii z řady předchozích jednotek, včetně 8. praporu, 59. praporu, 7. praporu a 38. praporu. Dnes je prapor součástí 4. brigády a je zodpovědný za většinu venkovských oblastí Victoria. Prapor sloužil viktoriánským komunitám v rámci operace Bushfire Assist 19/20 a operace Covid-19 Assist. Prapor udržuje přidružení k 5. praporu, královskému australskému pluku, s nímž mnoho členů 8/7 RVR v poslední době podniklo období služby na plný úvazek.

Královská velština:

Royal Welsh je jedním z nových velkých pěších pluků britské armády. Po restrukturalizaci a reorganizaci armády v roce 2006 je Royal Welsh jedním ze tří pluků, které sledují jeho rodovou linii a získávají rekruty především z Walesu.

Yorkshire regiment:

Yorkshire Regiment je pěší pluk britské armády, který vznikl sloučením tří historických pluků v roce 2006. V současné době je jedinou liniovou pěchotní nebo puškovou jednotkou, která v nové pěchotní struktuře představuje jediný geografický kraj a slouží jako krajský pluk. Yorkshire. V rámci přezkumu obrany Army 2020 ztratil jeden prapor.

2. prapor, Ulster Defense Regiment:

2. prapor Ulster Defence Regiment byl vytvořen v roce 1970 jako součást sedmi původních praporů specifikovaných v Ulster Defence Regiment Act 1969, který obdržel královský souhlas dne 18. prosince 1969 a vstoupil v platnost dne 1. ledna 1970. Byl spolu s zbytek pluku, sloučený s Royal Irish Rangers v roce 1992 a vytvořil Royal Irish Regiment. To předtím bylo sloučeno v roce 1991 s 11. praporu Ulster Defence Regiment k vytvoření 2./11. Praporu Ulster Defence Regiment.

2. prapor pluku York a Lancaster:

2. prapor, pluk York a Lancaster, byl pěší prapor britské armády vytvořený v roce 1881 redesignováním 84. pěšího pluku v roce 1881. Prapor existoval od roku 1881 do roku 1948, kdy se spojil s 1. praporem.

Duke of Lancaster's Regiment:

The Duke of Lancaster's Regiment ( LANCS ) je pěší pluk linie v rámci britské armády, která je součástí královské divize. Sídlí v Prestonu a rekrutuje po celé severozápadní Anglii. Vévoda z Lancasteru je titul vlastní panovníkovi a jako takový se nemění s pohlavím panovníka.

Yorkshire regiment:

Yorkshire Regiment je pěší pluk britské armády, který vznikl sloučením tří historických pluků v roce 2006. V současné době je jedinou liniovou pěchotní nebo puškovou jednotkou, která v nové pěchotní struktuře představuje jediný geografický kraj a slouží jako krajský pluk. Yorkshire. V rámci přezkumu obrany Army 2020 ztratil jeden prapor.

2. prapor (Austrálie):

2. prapor byl pěší prapor australské armády. To bylo původně zvýšeno pro službu během první světové války jako součást australských císařských sil a bojů v Gallipoli, než byl poslán na západní frontu v polovině roku 1916, kde strávil dalších dva a půl roku účastí boje v zákopech Francie a Belgie. Po ukončení nepřátelských akcí byl prapor rozpuštěn počátkem roku 1919 jako součást procesu demobilizace.

2. prapor (východní Ontario Regiment), CEF:

2. prapor, kanadské expediční síly, byl pěší prapor kanadské armády vytvořený v reakci na vypuknutí první světové války v srpnu 1914. Prapor zahrnoval místní milice v mnoha oblastech Ontaria. Muži pocházeli ze Sault Ste. Marie, aby se připojila k kanadskému vojenskému úsilí. Místní milice se shromáždila ve Valcartieru v srpnu 1914 a stala se součástí 2. praporu.

2. prapor (Norsko):

2. prapor je pěchotní jednotka norské armády se základnou v táboře Skjold v kraji Troms v severním Norsku. Slouží v roli lehké pěchoty specializované na arktickou válku jako součást brigády Nord; prapor je jedním ze tří manévrovacích praporů v rámci brigády, spolu s praporem Telemark a Panserbataljonen. 2. prapor slouží dvěma rolím, primárně organizovaným pro domácí obranu; během příspěvku Norska k silám NATO v Afghánistánu však 2. prapor hrál zásadní roli. 2. prapor také soustavně přispíval k silám ISAF v severním Afghánistánu a podporoval elitní vycvičenou lehkou pěchotu organizovanou jako Síla rychlé reakce (QRF). Prapor je rozdělen na čtyři roty: rota Bravo, rota Charlie, jezdecká letka a rota podpory. Společnost Bravo a společnost Charlie slouží jako specializovaná lehká pěchota se zaměřením na arktickou válku a městskou válku. Jezdecká eskadra je jednotkou vnitřního zpravodajství praporu a skládá se z jedné čety střelců. Podpůrná společnost je největší ze čtyř a skládá se převážně ze zdravotníků, protitankového personálu, bojů, služeb a podpory. Prapor používá khaki baret, na rozdíl od tradičního černého baretu, který nosí jezdecké jednotky po celém světě, což symbolizuje dlouhou a hrdou historii praporu výroby některých nejelitnějších a nejlépe vybavených vojáků v Norsku.

2. prapor, 10. mariňáci:

2. prapor 10. mariňáci (2/10) je dělostřelecký prapor námořní pěchoty Spojených států, který obsahuje čtyři palebné baterie a baterii velitelství. Prapor je umístěný v základním táboře Marine Corps v Lejeune v Severní Karolíně a jeho hlavním zbraňovým systémem je houfnice M777A2 s maximálním účinným dosahem 30 km. Spadají pod velení 10. námořního pluku a 2. námořní divize.

2. prapor, 11. mariňáci:

2. prapor 11. mariňáci („Patriot") je dělostřelecký prapor skládající se ze tří palebných baterií a baterie velitelství. Prapor je umístěn v základním táboře Marine Corps Pendleton v Kalifornii a jeho hlavním zbraňovým systémem je lehká houfnice M777. Prapor byl první v námořní pěchotě, který plně přešel z houfnice M198. Spadají pod velení 11. námořního pluku a 1. námořní divize.

12. pěší pluk (USA):

12. pěší pluk je jednotka armády Spojených států. 1. pěchota bojovala v sedmi válkách od občanské války po globální válku proti terorismu a získala 19 citací prezidentských jednotek, pět ocenění Valorous Unit Award, cenu Joint Meritorious Unit Award, dvě citace v Řádu dne belgické armády „Kříže chamtivosti Devíti republikových republik, čestná medaile Vietnamské republiky za občanskou žalobu třetí třídy, pochvala za zásluhy o jednotku a belgická Fourragere.

2. prapor, 14. mariňáci:

2. prapor, 14. mariňáci (2/14) je rezervní dělostřelecký prapor složený ze tří palebných baterií a baterie velitelství. Velitelství praporu je v Grand Prairie v Texasu. Od roku 2006 se prapor stal prvním plně funkčním praporem HIMARS v námořní pěchotě. Fox Battery se sídlem v Oklahoma City, OK. byl nasazen v červenci 2007 na podporu operace Iraqi Freedom a vyznačuje se tím, že je první baterií Marine Corps HIMARS, která byla nasazena do boje.

Bojový logistický pluk 3:

Combat Logistics Regiment 3 (CLR-3) je přímá podpora (DS) logistická jednotka námořní pěchoty Spojených států a její ústředí je v Camp Foster, Okinawa, Japonsko. Jednotka spadá pod 3. Marine Logistics Group a III Marine Expeditionary Force.

2. prapor, 1. mariňáci:

2. prapor, 1. mariňáci ( 2/1 ) je pěší prapor v námořní pěchotě Spojených států vycházející z Camp Horno v základním táboře námořní pěchoty v Pendletonu v Kalifornii. Prapor, přezdívaný „Profesionálové", se skládá z přibližně 1 200 námořníků a námořníků. Normálně spadají pod velení 1. námořního pluku a 1. námořní divize.

2. prapor, 23. mariňáci:

2. prapor, 23. mariňáci (2/23) je rezervní pěchotní prapor v námořní pěchotě Spojených států rozmístěný po celých západních Spojených státech sestávající z přibližně 1000 mariňáků a námořníků. Spadají pod velení 23. námořního pluku a 4. námořní divize.

2. prapor, 24. mariňáci:

2. prapor, 24. mariňáci (2/24) je prapor pěchoty v námořní pěchotě Spojených států se sídlem v Chicagu ve státě Illinois, který se skládá z přibližně 1 000 mariňáků a námořníků. Prapor spadá pod 23. námořní pluk a 4. námořní divizi.

2. prapor, 25. mariňáci:

2. prapor, 25. mariňáci (2/25) je rezervní pěchotní prapor v námořní pěchotě Spojených států.

2. prapor, 27. polní dělostřelecký pluk (USA):

2. prapor, 27. polní dělostřelecký pluk je neaktivní polní dělostřelecký prapor armády Spojených států, naposledy přidělený k dělostřelectvu 3. obrněné divize před jeho deaktivací v roce 1988. Jeho mateřským plukem je 27. polní dělostřelecký pluk.

2. prapor, 28. mariňáci:

2. prapor, 28. Marine Regiment, je pěší prapor námořní pěchoty Spojených států. Prapor, který je součástí 28. mořského pluku, 5. námořní divize, bojoval v bitvě u Iwodžimy během druhé světové války. Šest Marines of E Company, 2. prapor, 28. Marines byl uveden na historické fotografii Joe Rosenthal z americké vlajky vztyčené na vrcholu Mount Suribachi.

2. prapor, 29. polní dělostřelecký pluk (USA):

2. prapor, 29. polní dělostřelecký pluk, je jednotkou bojového týmu 4. obrněné brigády 1. obrněné divize armády Spojených států. Prapor je v současné době obsazen ve Fort Bliss v Texasu.

2. prapor, 2. mariňáci:

2. prapor, 2. mariňáci (2/2) je lehký pěchotní prapor v námořní pěchotě Spojených států vycházející ze základny Marine Corps Base Camp Lejeune v Severní Karolíně. Také známý jako „Válečníci", sestává z přibližně 1300 námořníků a námořníků a obvykle spadá pod velení 2. námořního pluku a 2. námořní divize. Prapor se vrátil domů v listopadu 2008 z Iráku, vrátil se z Afghánistánu v květnu 2010, vrátil se domů v březnu 2012 poté, co byl po dobu 11 měsíců nasazen s 22. expediční jednotkou námořní pěchoty jako výsadkový tým praporu 2/2 podporující operaci NATO UNIFIED PROTECTOR. Jednotka poté nasadila v dubnu 2013 na podporu BSRF a operace Trvalá svoboda. Fox Company se znovu vrátil z Afghánistánu v říjnu 2013, zatímco zbytek praporu se vrátil domů v srpnu 2013 z rotace Černomořských sil. V srpnu 2014 byl prapor opět nasazen na podporu SPMAGTF-CR Africa. Po návratu v lednu 2015 byla jednotka nasazena do tichomořského regionu na UDP a měla jít na japonskou Okinawu; Filipíny; Korea; Thajsko; a Singapur. Jednotka je nyní připravena k nasazení v blízké budoucnosti.

325. pěší pluk (USA):

325. pěší pluk je lehká pěchotní výsadková bojová síla armády Spojených států. Podřízené jednotky pluku tvoří převážnou část pěších prvků přiřazených k 2. pěší brigádě, 82. výsadkové divizi.

32. polní dělostřelecký pluk:

32. polní dělostřelecký pluk je polní dělostřelecký pluk armády Spojených států, který byl poprvé zřízen v roce 1918.

37. obrněný pluk:

37. Armor je obrněný (tankový) pluk armády Spojených států. Často je připomínán jako nástupce 37. tankového praporu 4. obrněné divize, kterému velel tehdejší podplukovník Creighton Abrams během druhé světové války.

2. prapor, 3. mariňáci:

2. prapor, 3. mariňáci ( 2/3 ) je pěchotní prapor v námořní pěchotě Spojených států založený na základně námořní pěchoty na Havaji, který se skládá z přibližně 1000 mariňáků a námořníků. Prapor spadá pod velení 3. námořního pluku a 3. námořní divize.

2. prapor, 3. polní dělostřelecký pluk (USA):

{{Vojenská jednotka Infobox | unit_name = 2. prapor 3. polního dělostřeleckého pluku | native_name = | image = Defense.gov Novinky Foto 100508-A-7780B-318 - Americká armáda 1. poručík Jeremy Lewis velitel čety 3. četa Bravo baterie 2. prapor 3. polní dělostřelecký pluk 1. těžká brigáda Combat.jpg | alt = | titulek = Voják 2. praporu, 3. polní dělostřelecký pluk s iráckými dětmi v roce 2010 | data = 1812-1934, 1939-1946, 1950-1957, 1957-dosud | rozpustil = | země = | země = | věrnost = | větev = Armáda Spojených států zadejte = Polní dělostřelectvo | role = [[Brigádní bojový tým # Strykerův brigádní bojový tým | Těžký prapor ABCT | velikost = prapor | command_structure = 1. Stryker BCT, 1. obrněná divize | posádka = Fort Bliss, Texas | garrison_label = | přezdívka = | patron = | motto = | barvy = | colors_label = | pochod = | maskot = | výročí = | vybavení = M109A7 Paladin | equipment_label = | bitvy = | dekorace = | battle_honours = | battle_honours_label = | flying_hours = | web = | current_commander = | velitel1 = | commander1_label = | Commander2 = | commander2_label = | Commander3 = | commander3_label = | Commander4 = | commander4_label = | Commander5 = | commander5_label = | velitel6 = | commander6_label = | velitel7 = | commander7_label = | Commander8 = | commander8_label = | Commander9 = | commander9_label = | notable_commanders = | identification_symbol = | identification_symbol_label = | identification_symbol_2 = | identification_symbol_2_label = | identification_symbol_3 = | identification_symbol_3_label = | identification_symbol_4 = | identification_symbol_4_label = | identification_symbol_5 = | identification_symbol_5_label = | aircraft_attack = | aircraft_bomber = | aircraft_electronic = | aircraft_fighter = | aircraft_helicopter = | aircraft_helicopter_attack = | aircraft_helicopter_cargo = | aircraft_helicopter_multirole = | aircraft_helicopter_observation = | aircraft_helicopter_transport = | aircraft_helicopter_trainer = | aircraft_helicopter_utility = | letadlo_interceptor = | aircraft_patrol = | aircraft_recon = | aircraft_trainer = | aircraft_transport = | aircraft_tanker = | aircraft_general =}}

2. prapor, 3. mariňáci:

2. prapor, 3. mariňáci ( 2/3 ) je pěchotní prapor v námořní pěchotě Spojených států založený na základně námořní pěchoty na Havaji, který se skládá z přibližně 1000 mariňáků a námořníků. Prapor spadá pod velení 3. námořního pluku a 3. námořní divize.

2. prapor, 4. mariňáci:

2. prapor, 4. mariňáci (2/4) je pěší prapor námořní pěchoty Spojených států. Prapor, přezdívaný Magnificent Bastards , vychází ze základního tábora námořní pěchoty Pendleton v Kalifornii a je součástí 5. námořního pluku a 1. námořní divize.

2. prapor, 5. mariňáci:

2d Battalion 5th Marines je pěchotní prapor v námořní pěchotě Spojených států složený z přibližně 800 námořníků a námořníků. Jsou založeny ze základního tábora Marine Corps v Pendletonu v Kalifornii a spadají pod velení 5. námořního pluku a 1. námořní divize. Prapor zažil boje v první světové válce, druhé světové válce, korejské válce, válce ve Vietnamu a válce v Perském zálivu a byl mnohokrát nasazen na podporu operace Irácká svoboda a současné války proti terorismu.

2. prapor, 6. mariňáci:

2. prapor, 6. mariňáci (2/6) je pěší prapor v námořní pěchotě Spojených států vycházející z Camp Lejeune v Severní Karolíně. Také známý jako „The Ready Battalion" nebo „2/6 Spartans", sestává z přibližně 800 mariňáků a námořníků a spadá pod velení 6. námořního pluku a 2. námořní divize.

2. prapor, 7. mariňáci:

2. prapor, 7. mariňáci (2/7) je lehký pěší prapor námořní pěchoty Spojených států. Jsou založeny na Marine Corps Air Ground Combat Center Twentynine Palms a skládají se z přibližně 1200 mariňáků a námořníků. Prapor spadá pod velení 7. námořního pluku a 1. námořní divize.

80. polní dělostřelecký pluk 2. praporu:

2. prapor, 80. polní dělostřelectvo, bylo ustaveno 1. července 1916 v řádné armádě jako vojska C a D, 22. kavalérie. To bylo reorganizováno dne 21. června 1917 ve Fort Oglethorpe ve státě Georgia a poté konsolidovány, převedeny a redesignated dne 1. listopadu 1917 jako baterie B, 80. polní dělostřelectvo. Dne 10. září 1921 byla deaktivována v Camp George G. Meade v Marylandu. Dne 12. října 1939 byla aktivována ve Fort Lewis ve Washingtonu. Dne 1. října 1940 byl 2-80 FA reorganizován a přeznačen jako Baterie B, 80. prapor polního dělostřelectva. Dne 20. července 1947 byl inaktivován v Koreji. To bylo reaktivováno dne 4. října 1950 ve Fort Ord v Kalifornii, kde to bylo později inaktivováno dne 3. dubna 1956. Dne 2. června 1958, 2-80 FA byl redesignated s velitelství a velitelství, 2. raketový prapor, 80. polní dělostřelectvo. Prapor aktivován 25. června 1958 ve Fort Sill v Oklahomě, kde byl později deaktivován dne 25. března 1963. V září 1971 byl přejmenován na 2. raketový prapor, 80. polní dělostřelectvo. Dne 28. února 1987 byla 2-80 FA reorganizována a aktivována jako 2. prapor, 80. polní dělostřelectvo, skládající se ze tří základních výcvikových a dvou pokročilých individuálních výcvikových baterií. Později to bylo reorganizováno tak, aby sestávalo ze čtyř armád a jedné námořní polní dělostřelectva Advanced Individual Training baterií.

80. polní dělostřelecký pluk 2. praporu:

2. prapor, 80. polní dělostřelectvo, bylo ustaveno 1. července 1916 v řádné armádě jako vojska C a D, 22. kavalérie. To bylo reorganizováno dne 21. června 1917 ve Fort Oglethorpe ve státě Georgia a poté konsolidovány, převedeny a redesignated dne 1. listopadu 1917 jako baterie B, 80. polní dělostřelectvo. Dne 10. září 1921 byla deaktivována v Camp George G. Meade v Marylandu. Dne 12. října 1939 byla aktivována ve Fort Lewis ve Washingtonu. Dne 1. října 1940 byl 2-80 FA reorganizován a přeznačen jako Baterie B, 80. prapor polního dělostřelectva. Dne 20. července 1947 byl inaktivován v Koreji. To bylo reaktivováno dne 4. října 1950 ve Fort Ord v Kalifornii, kde to bylo později inaktivováno dne 3. dubna 1956. Dne 2. června 1958, 2-80 FA byl redesignated s velitelství a velitelství, 2. raketový prapor, 80. polní dělostřelectvo. Prapor aktivován 25. června 1958 ve Fort Sill v Oklahomě, kde byl později deaktivován dne 25. března 1963. V září 1971 byl přejmenován na 2. raketový prapor, 80. polní dělostřelectvo. Dne 28. února 1987 byla 2-80 FA reorganizována a aktivována jako 2. prapor, 80. polní dělostřelectvo, skládající se ze tří základních výcvikových a dvou pokročilých individuálních výcvikových baterií. Později to bylo reorganizováno tak, aby sestávalo ze čtyř armád a jedné námořní polní dělostřelectva Advanced Individual Training baterií.

2. prapor, 8. mariňáci:

2. prapor, 8. mariňáci ( 2/8 ) je pěchotní prapor v námořní pěchotě Spojených států založený ze základny námořní pěchoty v Camp Lejeune v Severní Karolíně, který se skládá z přibližně 900 námořníků a námořníků. Pod přezdívkou „Americký prapor" spadají pod 8. námořní pluk a 2. námořní divizi.

2. prapor, 9. mariňáci:

2. prapor, 9. mariňáci ( 2/9 ) byl pěší prapor námořní pěchoty Spojených států. Jednotka vytvořená během první světové války hrála pomocnou roli při porážce japonských sil v bitvách na Guamu a Iwodžimě během druhé světové války. Prapor se vyznamenal při obraně Khe Sanh během války ve Vietnamu a později se účastnil nešťastné invaze na ostrov Koh Tang v jihovýchodní Asii se záměrem zachránit posádku SS Mayaguez . Během operace Pouštní bouře sloužil prapor jako vedoucí prapor pro III. Námořní expediční síly.

2. prapor, 9. mariňáci:

2. prapor, 9. mariňáci ( 2/9 ) byl pěší prapor námořní pěchoty Spojených států. Jednotka vytvořená během první světové války hrála pomocnou roli při porážce japonských sil v bitvách na Guamu a Iwodžimě během druhé světové války. Prapor se vyznamenal při obraně Khe Sanh během války ve Vietnamu a později se účastnil nešťastné invaze na ostrov Koh Tang v jihovýchodní Asii se záměrem zachránit posádku SS Mayaguez . Během operace Pouštní bouře sloužil prapor jako vedoucí prapor pro III. Námořní expediční síly.

2. prapor, 9. mariňáci:

2. prapor, 9. mariňáci ( 2/9 ) byl pěší prapor námořní pěchoty Spojených států. Jednotka vytvořená během první světové války hrála pomocnou roli při porážce japonských sil v bitvách na Guamu a Iwodžimě během druhé světové války. Prapor se vyznamenal při obraně Khe Sanh během války ve Vietnamu a později se účastnil nešťastné invaze na ostrov Koh Tang v jihovýchodní Asii se záměrem zachránit posádku SS Mayaguez . Během operace Pouštní bouře sloužil prapor jako vedoucí prapor pro III. Námořní expediční síly.

103. lehká pěchota Mahratta:

103. lehká pěchota Mahratta byla pěším plukem britské indické armády. Mohli vystopovat svůj původ do roku 1768, kdy byli vychováni jako 2. prapor, Bombay Sepoys. Pluk byl první v akci v Mysore kampani během třetí Anglo-Mysore války, rychle následovaný Battle of Seedaseer a Battle of Seringapatam ve čtvrté Anglo-Mysore války. Jejich další akce byla v Beni Boo Ali proti pirátům ve východní Arábii a oblast Perského zálivu vedla Východoindickou společnost k uskutečnění represivní expedice v roce 1819 do Ras al Khaimah, která zničila pirátskou základnu a odstranila hrozbu z Perského zálivu.

Imperial Yeomanry:

Císařský Yeomanry byl dobrovolnou silou britské armády, která se účastnila hlavně během druhé búrské války. Síla, která byla vytvořena 2. ledna 1900, byla původně rekrutována ze středních tříd a tradičních zdrojů yeomanry, ale následné kontingenty byly ve svém složení významněji dělnickou třídou. Stávající pluky yeomanry přispěly jen malou částí celkového císařského zařízení Yeomanry. V Irsku bylo v únoru 1900 přijato 120 mužů. To bylo oficiálně rozpuštěno v roce 1908, přičemž jednotlivé pluky Yeomanry byly začleněny do nových územních sil.

3. Massachusetts Cavalry Regiment:

3. Massachusetts Volunteer Cavalry Regiment byl jezdecký pluk, který sloužil v armádě Unie během americké občanské války. Bylo to organizováno sloučením 41. Massachusettské pěchoty a 2. praporu kavalérie Massachusetts 17. června 1863. Pluk sloužil u XIX. Sboru, armády Perského zálivu během tažení Red River v roce 1864. K jeho nejtěžšímu boji došlo během tohoto tažení. během bitvy o Sabine Crossroads.

Oxfordshire a Buckinghamshire lehká pěchota:

Oxfordshire and Buckinghamshire Light Infantry byl lehký pěší pluk britské armády, který existoval od roku 1881 do roku 1958 a sloužil ve druhé búrské válce, první světové válce a druhé světové válce.

Duke of Lancaster's Regiment:

The Duke of Lancaster's Regiment ( LANCS ) je pěší pluk linie v rámci britské armády, která je součástí královské divize. Sídlí v Prestonu a rekrutuje po celé severozápadní Anglii. Vévoda z Lancasteru je titul vlastní panovníkovi a jako takový se nemění s pohlavím panovníka.

Královský regiment princezny z Walesu:

Královský regiment princezny z Walesu je vyšší anglický liniový pěchotní pluk britské armády, který je součástí královniny divize, a druhý v pořadí v pořadí přednostní pěchoty ke královskému skotskému regimentu.

Yorkshire regiment:

Yorkshire Regiment je pěší pluk britské armády, který vznikl sloučením tří historických pluků v roce 2006. V současné době je jedinou liniovou pěchotní nebo puškovou jednotkou, která v nové pěchotní struktuře představuje jediný geografický kraj a slouží jako krajský pluk. Yorkshire. V rámci přezkumu obrany Army 2020 ztratil jeden prapor.

2. prapor, Ulster Defense Regiment:

2. prapor Ulster Defence Regiment byl vytvořen v roce 1970 jako součást sedmi původních praporů specifikovaných v Ulster Defence Regiment Act 1969, který obdržel královský souhlas dne 18. prosince 1969 a vstoupil v platnost dne 1. ledna 1970. Byl spolu s zbytek pluku, sloučený s Royal Irish Rangers v roce 1992 a vytvořil Royal Irish Regiment. To předtím bylo sloučeno v roce 1991 s 11. praporu Ulster Defence Regiment k vytvoření 2./11. Praporu Ulster Defence Regiment.

Královský regiment střelců:

Královský regiment střelců je pěchotní pluk britské armády, který je součástí královny divize. V současné době má pluk dva prapory: 1. prapor, který je součástí pravidelné armády, je obrněný pěchotní prapor se sídlem v Tidworthu ve Wiltshire a 5. prapor, který je součástí rezervy armády, rekrutuje v tradičních náborových oblastech střelců po celé Anglii. Královský regiment střelců nebyl ovlivněn pěchotními reformami, které byly vyhlášeny v prosinci 2004, ale v důsledku zmenšení velikosti armády do roku 2020 byl jeho druhý prapor sloučen s prvním v roce 2014.

2. Massachusetts baterie:

2. Massachusetts Battery byla dělostřelecká baterie, která sloužila v armádě Unie během americké občanské války. Jednotka byla původně známá jako „Cobbovo lehké dělostřelectvo" pro svého prvního velitele majora Mosese Cobba. Cobb, zkušený důstojník milice v Massachusetts, byl vybrán, aby 20. dubna 1861 organizoval a řídil baterii, ale když odešel do pole, s jednotkou nešel. Jednotka byla později známá jako „Nimova baterie" po svém následném velícím důstojníkovi kapitánovi Ormandovi F. Nimsovi. Byl to jeden z Massachusettských pluků organizovaných v reakci na výzvu prezidenta Abrahama Lincolna dne 2. května 1861, aby dobrovolné jednotky sloužily po dobu tří let. 2. Massachusettská baterie byla první jednotkou dělostřelectva, která byla v Massachusetts přijata na tříletou službu. Baterie byla vycvičena v Camp Adams v Quincy v Massachusetts a do federální služby byla nasbírána 31. července 1861.

2. Maine Light Artillery Battery:

2. Maine Light Artillery Battery byla dělostřelecká baterie, která sloužila v armádě Unie během americké občanské války.

2. bitevní letka:

2. bitevní letka byla námořní letka britského královského námořnictva sestávající z bitevních lodí. 2. bitevní letka byla původně součástí Velké flotily královského námořnictva. Po první světové válce byla Velká flotila vrácena k původnímu názvu, Atlantická flotila. Eskadra často měnila složení, protože lodě byly poškozeny, vyřazeny nebo přemístěny.

2. bitevní letka:

2. bitevní letka byla námořní letka britského královského námořnictva sestávající z bitevních lodí. 2. bitevní letka byla původně součástí Velké flotily královského námořnictva. Po první světové válce byla Velká flotila vrácena k původnímu názvu, Atlantická flotila. Eskadra často měnila složení, protože lodě byly poškozeny, vyřazeny nebo přemístěny.

Druhá bitva o Bull Run:

Druhá bitva u Bull Run nebo Bitva o druhý Manassas se odehrála 29. - 30. srpna 1862 v okrese Prince William ve Virginii jako součást americké občanské války. Jednalo se o vyvrcholení kampaně v Severní Virginii vedené armádou generála Konfederace generála Roberta E. Leeho v Severní Virginii proti armádě Virginie ve Virginii generála Johna Popea a bitva mnohem většího rozsahu a většího počtu než první bitva u Bull Run bojoval 21. července 1861 na stejné zemi.

Druhá bitva o Champagne:

Druhá bitva o Champagne v první světové válce byla francouzská ofenzíva proti německé armádě v Champagne, která se shodovala s anglo-francouzským útokem na severovýchodě Artois a skončila francouzským ústupem.

Druhá bitva o Gazu:

Druhá bitva o Gazu se odehrála mezi 17. a 19. dubnem 1917, po porážce egyptských expedičních sil (EEF) v první bitvě o Gazu v březnu, během první světové války na Sinaji a v Palestině. Gazu bránila silně zakořeněná posádka osmanské armády, která byla po první bitvě posílena podstatnými silami. Obsadili obranu města a řadu silných pevnůstek, které se táhly na východ podél silnice z Gazy do Bersabé. Obránci byli napadeni třemi pěchotními divizemi východních sil, podporovanými dvěma jízdními divizemi, ale síla obránců, jejich opevnění a podpůrné dělostřelectvo útočníky zdecimovaly.

Druhá bitva o Homs:

Druhá bitva o Homs se odehrála v západní Sýrii dne 29. října 1281, mezi armádami egyptské dynastie Mamluk a Ilkhanate, divizí mongolské říše zaměřené na Írán. Bitva byla součástí pokusu Abaqa Khana o dobytí Sýrie od Mamluks.

Bitvy Kawanakajima:

Bitvy Kawanakajima byly série bitev bojovaných v japonském období Sengoku mezi Takedou Shingen z provincie Kai a Uesugi Kenshin z provincie Echigo od roku 1553 do roku 1564.

2. bitva o Kidal:

Vzhledem k tomu, zahraniční intervenci v Mali, Kidal byl retaken francouzských, Mali a čadských vojsk. Dne 17. května 2014, Moussa Mara, malajský premiér, přišel navštívit Kidala.

Bitva o Mogadišo (2006):

V období od května do července 2006 proběhla ofenzíva proti Svazu islámských soudů spojenectvím válečníků, kteří se pokoušeli zmocnit se somálského hlavního města Mogadiša. Warlord Alliance byla financována Spojenými státy. Tato ofenzíva vedla k bitvě u Mogadiša v roce 2006. Na konci konfliktu bylo oznámeno, že bylo zabito asi 350 lidí, tisíce z nich byly vysídleny.

Druhá bitva o Naktong Bulge:

Druhá bitva u Naktong Bulge byla střetnutím mezi velením OSN (OSN) a severokorejskými silami na počátku korejské války od 1. září do 15. září 1950 podél řeky Naktong v Jižní Koreji. Byla to součást bitvy o Pusanský obvod a byla to jedna z několika velkých bitev, které se odehrály současně. Bitva skončila vítězstvím Organizace spojených národů poté, co velký počet jednotek armády USA odrazil silný útok Korejské lidové armády (KPA).

Bitva u Noly (215 př. N. L.):

Druhá bitva u Noly se odehrála v roce 215 př. N.l. mezi Hannibalovou armádou a římskou armádou pod vedením Marka Claudia Marcella. Byl to Hannibalov druhý pokus zmocnit se Noly po neúspěchu před rokem. Byl znovu odrazen a příští rok by udělal ještě jeden, také neúspěšný pokus.

Bitva o Pavii:

Bitva u Pavie , vedená ráno 24. února 1525, byla rozhodujícím střetnutím italské války v letech 1521–1526 mezi Francouzským královstvím a habsburskou říší Karla V., císaře Svaté říše římské a vládce Španělska, Rakouska , nížiny a obě Sicílie.

Operace Michael:

Operace Michael byla hlavní německá vojenská ofenzíva během první světové války, která zahájila jarní ofenzívu 21. března 1918. Byla zahájena z Hindenburgovy linie poblíž Saint-Quentinu ve Francii. Jejím cílem bylo prorazit spojenecké (Entente) linie a postupovat severozápadním směrem, aby se zmocnily přístavů pod Lamanšským průlivem, které zásobovaly britské expediční síly (BEF), a vyhnat BEF do moře. O dva dny později generál Erich Ludendorff, náčelník německého generálního štábu, upravil svůj plán a prosadil ofenzívu přímo na západ, podél celé britské fronty severně od řeky Somme. To bylo navrženo tak, aby nejprve oddělilo francouzskou a britskou armádu a poté pokračovalo v původní koncepci tlačení BEF do moře. Ofenzíva skončila ve Villers-Bretonneux, na východ od spojeneckého komunikačního centra v Amiens, kde se spojencům podařilo zastavit německý postup; německá armáda utrpěla mnoho obětí a nebyla schopna udržet zásoby pro postupující jednotky.

Druhá bitva o Sabine Pass:

Druhá bitva o průsmyk Sabine byla neúspěšným pokusem armády Unie o invazi do státu Konfederace v Texasu během americké občanské války. To bylo často připočítáno jako nejvíce jednostranné válečné vítězství Konfederace.

Star Wars: Galactic Battlegrounds:

Star Wars: Galactic Battlegrounds je strategická videohra v reálném čase odehrávající se ve vesmíru Star Wars. To bylo vyvinuto Ensemble Studios a LucasArts. Byla vydána 11. listopadu 2001. Rozšiřující balíček Clone Campaigns byl vydán 14. května 2002 a přidal dvě nové frakce a kampaně. Později téhož roku byly Galactic Battlegrounds a Clone Campaigns vydány v krabičce Star Wars: Galactic Battlegrounds Saga .

Druhá bitva u St Albans:

Druhá bitva u St Albans se odehrála 17. února 1461 během Války růží v Anglii. To se konalo v St Albans v Hertfordshire, první bitva byla vybojována v roce 1455. Armáda yorkistické frakce pod hrabětem z Warwicku se pokusila zablokovat cestu do Londýna severně od města. Soupeřící lancastrianská armáda využila široký obchvatový manévr, aby Warwicka překvapila, odřízla ho od Londýna a vyhnala jeho armádu z pole. Vítězové také ze svého zajetí vysvobodili slabého krále Jindřicha VI., Který byl Warwickovým vězněm. Nakonec však své vítězství nevyužili.

Star Wars: Galactic Battlegrounds:

Star Wars: Galactic Battlegrounds je strategická videohra v reálném čase odehrávající se ve vesmíru Star Wars. To bylo vyvinuto Ensemble Studios a LucasArts. Byla vydána 11. listopadu 2001. Rozšiřující balíček Clone Campaigns byl vydán 14. května 2002 a přidal dvě nové frakce a kampaně. Později téhož roku byly Galactic Battlegrounds a Clone Campaigns vydány v krabičce Star Wars: Galactic Battlegrounds Saga .

Druhá bitva o Timbuktu:

Bitva o Timbuktu byla fází konfliktu v severním Mali, který se konal koncem března 2013, kdy se dva islamistické útoky zaměřily na malajskou armádu v Timbuktu. S pomocí Francouzů bylo oběma útokům zabráněno v dobytí všech významných míst ve městě.

Zachycení osy Tobruku:

Zajetí Tobruku Osou , známé také jako Pád Tobruku a druhá bitva u Tobruku, bylo součástí kampaně za pouštní západní poušť v Libyi během druhé světové války. Bitva byla bojována tankovou armádou Afrika a Axis (německo-italská) vojenská síla v severní Africe, která zahrnovala Afrika Korps , vedená generálporučíkem Erwinem Rommelem, a síly ze Spojeného království, Indie, Jižní Afriky a spojeneckých kontingentů v Britech Osmá armáda.

Druhá bitva o Ypres

Během první světové války byla ve druhé bitvě u Ypres bojována od 22. dubna do 25. května 1915 o kontrolu nad strategickým vlámským městem Ypres v západní Belgii. První bitva o Ypres se odehrála předchozí podzim. Druhá bitva u Ypres byla prvním hromadným používáním jedovatého plynu Německem na západní frontě. Také to pochodovalo na prvním místě, kdy bývalá koloniální síla porazila evropskou mocnost v Evropě.

Druhá bitva o Curych:

Druhá bitva o Curych byla klíčovým vítězstvím francouzské republikánské armády ve Švýcarsku pod vedením André Massény nad rakouskou a ruskou silou pod velením Alexandra Korsakova poblíž Curychu. Prolomil patovou situaci, která vyústila v první bitvě u Curychu o tři měsíce dříve, a vedl k vystoupení Ruska z druhé koalice. Většina bojů se odehrávala na obou březích řeky Limmat až k branám Curychu a uvnitř samotného města.

Daraa urážející (leden 2015):

Ofenzíva Daraa byla povstalecká ofenzíva zahájená v guvernorátu Daraa během syrské občanské války ve snaze zachytit zbývající pozice armády v Šajch Maskin a zajistit tak dálnici Daraa – Damašek a další pozice v provincii Daraa.

Druhá bitva na Marně:

Druhá bitva na Marně byla poslední velkou německou ofenzívou na západní frontě během první světové války. Útok selhal, když spojenecký protiútok podporovaný několika stovkami tanků přemohl Němce na pravém křídle a způsobil těžké ztráty. Porážka Německa znamenala začátek neúnavného postupu spojenců, který vyvrcholil příměří s Německem asi o 100 dní později.

Bitva o plynové pole Shaer (říjen – listopad 2014):

Bitva o plynové pole Shaer je bitva mezi Islámským státem Irák a Levantem (ISIL) a syrskou vládou o kontrolu nad plynovým polem Sha'er během syrské občanské války. Je to druhý útok, který zahájil ISIL na plynové pole.

Bitva o Yeongpyeong (2002):

Bitva o Yeongpyeong byla konfrontace na moři mezi severokorejskými a jihokorejskými hlídkovými čluny podél sporné námořní hranice poblíž ostrova Yeonpyeong ve Žlutém moři v roce 2002. Následovala podobná konfrontace v roce 1999. Dva severokorejské hlídkové čluny překročily spornou hranici a najal dva jihokorejské hlídkové čluny třídy Chamsuri. Severokorejci se stáhli, než dorazily jihokorejské posily.

2. bitevní křižníková eskadra:

2. bitevní letka byla letka královského námořnictva bitevních křižníků, která během první světové války viděla službu jako součást Velké flotily.

2. bitevní křižníková eskadra:

2. bitevní letka byla letka královského námořnictva bitevních křižníků, která během první světové války viděla službu jako součást Velké flotily.

2. divize bavorského Landwehru:

2. bavorská divize Landwehr byla jednotka bavorské armády, která byla součástí císařské německé armády, v první světové válce. Divize byla vytvořena 31. prosince 1916. Byla rozpuštěna v roce 1919 během demobilizace německé armády po světové válce Byl složen převážně z jednotek Landwehru.

2. divize bavorského Landwehru:

2. bavorská divize Landwehr byla jednotka bavorské armády, která byla součástí císařské německé armády, v první světové válce. Divize byla vytvořena 31. prosince 1916. Byla rozpuštěna v roce 1919 během demobilizace německé armády po světové válce Byl složen převážně z jednotek Landwehru.

2. festival studentských filmů v Pekingu:

2. Pekingský vysokoškolský studentský filmový festival se konal v roce 1995 v čínském Pekingu.

Stanice 2. Beizhan Road West:

2nd Beizhan Road West je přestupní stanice na lince 5 a 7 metra v Čcheng-tu v Číně. Bylo otevřeno 6. prosince 2017.

Stanice 2. Beizhan Road West:

2nd Beizhan Road West je přestupní stanice na lince 5 a 7 metra v Čcheng-tu v Číně. Bylo otevřeno 6. prosince 2017.

2. běloruská fronta:

2. běloruský front byl během druhé světové války vojenská formace sovětské armády velikosti armády. Skupiny sovětské armády byly známé jako Fronts.

2. běloruská fronta:

2. běloruský front byl během druhé světové války vojenská formace sovětské armády velikosti armády. Skupiny sovětské armády byly známé jako Fronts.

2. běloruská fronta:

2. běloruský front byl během druhé světové války vojenská formace sovětské armády velikosti armády. Skupiny sovětské armády byly známé jako Fronts.

2. kopiníci (Gardnerův kůň):

2. kopiníci jsou jedním z nejstarších a nejlépe zdobených obrněných pluků indické armády. Původně byl postaven v roce 1809. Sloužil v Nepálu a v první světové válce. Při rekonstrukci britské indické armády v roce 1922 byla sloučena se 4. jízdou

20. husaři:

20. husaři byli jezdeckým plukem britské armády. Po službě v první světové válce bylo sloučeno s husary 14. krále a v roce 1922 se z nich stali 14. / 20. královští husaři.

20. husaři:

20. husaři byli jezdeckým plukem britské armády. Po službě v první světové válce bylo sloučeno s husary 14. krále a v roce 1922 se z nich stali 14. / 20. královští husaři.

104. regiment nohy:

104. regiment nohy byl regimentem britské armády, který vyrostla Ctihodná východoindická společnost v roce 1765. Pod Childerskými reformami se sloučil se 101. regimentem nohy a vytvořil Royal Munster Fusiliers.

104. regiment nohy:

104. regiment nohy byl regimentem britské armády, který vyrostla Ctihodná východoindická společnost v roce 1765. Pod Childerskými reformami se sloučil se 101. regimentem nohy a vytvořil Royal Munster Fusiliers.

No comments:

Post a Comment

5th Battalion, Royal Australian Regiment, 5th Battalion (Australia), 5th Battalion (Western Cavalry), CEF

5. prapor, Královský australský pluk: 5. prapor, Royal Australian Regiment, je pravidelný motorizovaný pěchotní prapor australské armá...