Thursday, March 11, 2021

2nd Destroyer Squadron (United Kingdom), 1983 Detroit Grand Prix, 2nd Devonshire Artillery Volunteers

2. squadrona torpédoborců (Velká Británie):

2. torpédoborec byla od roku 1956 do roku 1971 správní jednotkou královského námořnictva.

Grand Prix Detroitu 1983:

Grand Prix Detroitu 1983 byl motorový závod Formule 1, který se konal 5. června 1983 v Detroitu v Michiganu.

2. dobrovolníci dělostřelectva Devonshire:

2. Devonshire Artillery Volunteers byla jednotka britských dobrovolnických sil a územní armády. Jednotka a její nástupci bránili Plymouth Dockyard a pobřeží Devonu od roku 1861 do roku 1961.

1. dobrovolníci dělostřelectva Devonshire:

1. dobrovolníci dělostřelectva Devonshire a jeho nástupnické jednotky sloužili v rezervních silách britské armády od roku 1859 do roku 1961. Během první světové války vykonával posádkovou službu v Britské Indii, ale pokračoval v aktivní službě ve třetí anglo-afghánské válce. Přechodem na roli protivzdušné obrany před druhou světovou válkou se její jednotky účastnily norského tažení a evakuace Dunkirk, bitvy o Británii a poté tažení v severní Africe, Itálii a Barmě

5. prapor (princ z Walesu), pluk Devonshire:

5. prapor, pluk Devonshire , byl útvarem britské armády na částečný úvazek rekrutovaným v hrabství Devon. Byla vytvořena v územních silách v roce 1908 sloučením dvou stávajících dobrovolnických praporů Devonshire Regiment. Prapor sloužil v Indii a během první světové války bojoval v Palestině a na západní frontě. Ve druhé světové válce poskytoval dvě protitankové dělostřelecké jednotky, které sloužily v Tunisku, Itálii a severozápadní Evropě. Oba byli sloučeni do jiných jednotek Devonshire v roce 1950.

2. dobrovolníci dělostřelectva Devonshire:

2. Devonshire Artillery Volunteers byla jednotka britských dobrovolnických sil a územní armády. Jednotka a její nástupci bránili Plymouth Dockyard a pobřeží Devonu od roku 1861 do roku 1961.

2. dobrovolníci dělostřelectva Devonshire:

2. Devonshire Artillery Volunteers byla jednotka britských dobrovolnických sil a územní armády. Jednotka a její nástupci bránili Plymouth Dockyard a pobřeží Devonu od roku 1861 do roku 1961.

Ocenění 2. Directors Guild of America:

2. cena Directors Guild of America Awards , oceněná za vynikající režijní úspěchy ve filmu v roce 1949, byla udělena v roce 1950.

229. brigáda (Velká Británie):

2. demontovaná brigáda byla formací britské armády v první světové válce. Vznikla v Egyptě v únoru 1916 absorbováním horské brigády a 2. jihozápadní jízdní brigády. V říjnu pohltila zbytky 1. demontované brigády. Brigáda sloužila jako součást západních hraničních sil a obrany Suezského průplavu.

Legislativní okresy Agusan del Norte:

Legislativní okresy Agusan del Norte jsou reprezentacemi provincie Agusan del Norte a vysoce urbanizovaného města Butuan v různých národních zákonodárných sborech na Filipínách. Provincie a město jsou v současné době zastoupeny v dolní komoře Filipínského kongresu prostřednictvím svých prvních a druhých okrsků.

2. obvod Budapešť:

2. obvod Budapešti je okres Budapešť, Maďarsko. Má rozlohu 36,34 km² a nachází se na jih od 3. okresu a na sever od 1. okresu a 12. okresu.

Pěší pluk z District of Columbia:

2. District of Columbia Infantry byl pěší pluk armády Unie, který sloužil během americké občanské války.

2. pěší prapor District of Columbia:

2. pěší prapor District of Columbia byl pěší prapor, který sloužil v armádě Unie mezi dubnem a červencem 1861, během americké občanské války.

Pěší pluk z District of Columbia:

2. District of Columbia Infantry byl pěší pluk armády Unie, který sloužil během americké občanské války.

Legislativní okresy Manila:

Legislativní okresy Manily jsou reprezentacemi vysoce urbanizovaného města Manily v různých národních zákonodárných sborech na Filipínách. Město je v současné době zastoupeno v dolní komoře Filipínského kongresu prostřednictvím svého prvního, druhého, třetího, čtvrtého, pátého a šestého okrsku.

Legislativní okresy Rizal:

Legislativní okresy Rizal jsou zastoupení provincie Rizal v různých národních zákonodárných sborech na Filipínách. Provincie je v současné době zastoupena v dolní komoře Filipínského kongresu prostřednictvím svého prvního a druhého okrsku.

2. divize:

2. divize může odkazovat na následující vojenské jednotky:

2. pěší divize (Thajsko):

2. pěší divize, stráž královny Sirikit, známá také jako mechanizovaná pěší divize, je mechanizovaná pěší divize Královské thajské armády. V současné době je součástí prostoru první armády. Divize byla založena králem Chulalongkornem v roce 1910. V roce 1988 byla divize na základě rozkazu kabinetu označena jako jednotka královské gardy, ale jako značka rozdílu byla divize a všechny její pomocné jednotky pod záštitou královny Sirikit a od té doby byla známý jako Královnin stráž .

2. divize "Littorio":

2. divize „Littorio" („Lictor") byla jednou ze čtyř divizí vytvořených Mussoliniho italskou sociální republikou. Přestože se jednalo o pěchotní formaci, byla pro účely morálky často označována jako „granátnická" formace.

2. divize (Austrálie):

2. divize australské armády velí všem záložním brigádám v Austrálii. Jedná se o 4. místo ve Victorii, 5. místo v Novém Jižním Walesu, 9. místo v jižní Austrálii a Tasmánii, 11. místo v Queenslandu, 13. místo v západní Austrálii a 8. místo v celé zemi. Divize je také odpovědná za bezpečnost severních hranic Austrálie prostřednictvím svých regionálních jednotek pro sledování sil.

2. pěší divize (Velká Británie):

2. pěší divize byla pěchotní divizí britské armády, která byla několikrát zformována během 203 let. To bylo původně vytvořeno v roce 1809 generálporučík Arthur Wellesley pro službu ve válce na poloostrově. Poté, co válka skončila v roce 1814, byla rozpuštěna, ale měla být znovu vznesena v následujícím roce, kdy vypukla válka sedmé koalice. Divize bojovala v bitvě u Waterloo a hrála důležitou roli při porážce posledního francouzského útoku dne. Divize pochodovala do Francie a stala se součástí okupační armády a byla jedinou britskou silou, která mohla pochodovat přes francouzské hlavní město Paříž. V prosinci 1818 byla divize znovu rozpuštěna.

2. divize (Kolumbie):

2. divize je divize kolumbijské národní armády se sídlem ve městě Bucaramanga složená ze tří brigád; 5. brigáda se sídlem v Bucaramanga, 23. mobilní brigáda se sídlem v San José de Cúcuta, 30. brigáda se sídlem v Cúcuta. Divizi podporuje 2. skupina pro odstraňování výbušnin, 7. skupina speciálních sil a 8. skupina speciálních sil. V současné době se účastní války v Catatumbo.

2. divize (Estonsko):

2. divize byla jednou ze tří estonských divizí vytvořených během estonské války za nezávislost, která byla aktivní až do sovětské okupace Estonska. Od obnovení nezávislosti v roce 1991 neexistují v současné době mezi estonskými obrannými silami žádné divize.

2. divize:

2. divize může odkazovat na následující vojenské jednotky:

2. divize (Německá říše):

2. divize byla jednotka prusko-německé armády. Vznikla v Danzigu v březnu 1816 jako Troop Brigade ( Truppen-Brigade ). Stala se 2. divizí 5. září 1818. V roce 1890 bylo sídlo divize přemístěno do Königsbergu, hlavního města východního Pruska. V roce 1899 bylo sídlo přesunuto do Insterburgu, dále do vnitrozemí a blíže k hranici s Ruskou říší. Od jeho formace v roce 1820 byla divize v době míru podřízena I. armádnímu sboru. 2. divize byla rozpuštěna v roce 1919 během demobilizace německé armády po první světové válce.

2. divize (Japonská císařská armáda):

2. divize byla pěší divize v japonské císařské armádě. Jeho tsūshōgō byla odvážná divize .

2. divize (Irák):

2. divize byla formací irácké armády. Teoreticky má sídlo v Mosulu, ale byl z tohoto města vyhnán IS. Od června do července 2014 se neobjevily žádné spolehlivé zprávy o její další existenci. Dříve byla 2. divize jednou z nejzkušenějších formací v irácké armádě.

2. divize (Japonsko):

2. divize je jednou z devíti aktivních divizí Japonských pozemních sil sebeobrany. Divize je podřízena severní armádě a má sídlo v Camp Asahikawa v Asahikawě v Hokkaido. Jeho odpovědností je obrana severozápadního Hokkaida.

2. divize Nového Zélandu:

2. novozélandská divize , původně novozélandská divize , byla během druhé světové války pěchotní divizí novozélandských vojenských sil. Divizi po většinu své existence velel generálporučík Bernard C. Freyberg. Bojovalo v Řecku, na Krétě, v západní poušti a v Itálii. V kampani Západní poušť hrála divize významnou roli při porážce německých a italských sil ve druhé bitvě u El Alameinu a postupu britské osmé armády do Tuniska.

2 divize (Nigérie):

2. divize, nigerijská armáda, je divize aktivní od nigerijské občanské války. Její ústředí je nyní v Ibadanu na jihozápadě. Současným velícím důstojníkem je generálmajor AB Omozoje.

2. divize (Severní Korea):

2. pěší divize byla vojenská formace Korejské lidové armády, která bojovala během korejské války. Není jisté, kdy byla jednotka původně zvednuta, ale předpokládá se, že byla vytvořena někdy v letech 1946 až 1947. Oficiálně byla aktivována v Namanu v únoru 1948 pod vedením generálmajora Kang Kona s celkovou silou 14 000 vojáků.

2. divize (Norsko):

V rané fázi norské kampaně za druhé světové války byla za obranu východního Norska před nacistickým Německem odpovědná norská 2. divize , které velel generál Jacob Hvinden Haug.

2. pěší divize (Osmanská říše):

2. pěší divize byla formací osmanské turecké armády během balkánských válek a první světové války.

2. divize (Portugalsko):

2. divize byla jednou ze dvou divizí portugalského expedičního sboru, hlavní vojenské síly Portugalska, která bojovala v první světové válce na západní frontě na straně spojenců. Divize byla pod velením generála Simase Machada až do března 1918, kdy se stala pod velením generála Gomes da Costa.

650. pěší divize (Wehrmacht):

650. (ruská) pěší divize byla vojenská divize, která byla vytvořena německou armádou během druhé světové války. Přitahovalo své muže hlavně z ruských válečných zajatců.

2. divize (Reichswehr):

2. divize byla jednotkou Reichswehru.

2. divize (Royal Navy):

2. divize byla námořní formací britské domácí flotily, která byla vytvořena před první světovou válkou v březnu 1909 až do května 1912.

2. divize (Jižní Vietnam):

2. divize byla divizí Armády Vietnamské republiky (ARVN) - armády národního státu Jižní Vietnam, která existovala od roku 1955 do roku 1975. Byla součástí I. sboru, který dohlížel na nejsevernější oblast Jižního Vietnamu.

2. divize (Španělsko):

2. divize byla divizí španělské republikánské armády ve španělské občanské válce.

2. pěší divize (Velká Británie):

2. pěší divize byla pěchotní divizí britské armády, která byla několikrát zformována během 203 let. To bylo původně vytvořeno v roce 1809 generálporučík Arthur Wellesley pro službu ve válce na poloostrově. Poté, co válka skončila v roce 1814, byla rozpuštěna, ale měla být znovu vznesena v následujícím roce, kdy vypukla válka sedmé koalice. Divize bojovala v bitvě u Waterloo a hrála důležitou roli při porážce posledního francouzského útoku dne. Divize pochodovala do Francie a stala se součástí okupační armády a byla jedinou britskou silou, která mohla pochodovat přes francouzské hlavní město Paříž. V prosinci 1818 byla divize znovu rozpuštěna.

2. divize:

2. divize může odkazovat na následující vojenské jednotky:

2. divize (Vietnam):

2. pěší divize je divizí Vietnamské lidové armády (PAVN), která byla poprvé vytvořena z jednotek Viet Cong (VC) a PAVN v září 1965.

2. divize (jugoslávští partyzáni):

2. proletářská divize byla jugoslávská partyzánská divize vytvořená v Tičevu dne 1. listopadu 1942. Byla vytvořena z 2. proletářské brigády, 4. proletářské brigády a 2. brigády v Dalmácii, v době formace se skládala z přibližně 2 680 vojáků. Jednotka se účastnila téměř všech důležitých partyzánských operací. Dne 1. září 1943 se stala součástí 2. útočného sboru.

2. divize:

2. divize může odkazovat na následující vojenské jednotky:

1972–73 2. divize Írán:

Následuje pořadí fotbalové sezóny 2. divize Iran Football 1972–73 . V roce 1973 byl Taj Ahvaz povýšen na Takht Jamshid Cup, ale ligová pravidla umožňovala účast pouze jednomu týmu stejného jména, proto Taj Teherán zůstal v lize a Taj Ahvaz FC byl nucen zůstat v nižších ligách.

1973–74 2. divize Írán:

Následuje pořadí fotbalové sezóny Iran Football 1973–74 .

1974–75 2. divize Írán:

Následuje pořadí fotbalové sezóny Iran Football 1974–75 .

1975–76 2. divize Írán:

Následuje přehled fotbalové sezóny Iran Football 1975–76.

1976–77 2. divize Írán:

Následuje pořadí fotbalové sezóny 2. divize Iran Football 1976–77.

1977–78 2. divize Írán:

Následuje pořadí fotbalové sezóny 2. divize Iran Football 1977–78.

1978–79 2. divize Írán:

2. divize Íránského fotbalu v letech 1978–1979 nebyla dokončena kvůli poruchám způsobeným íránskou revolucí.

I-League 2. divize:

I-League 2. divize je indická profesionální fotbalová liga. V současné době je to 2. úroveň indického systému fotbalové ligy, za indickou Superligou a I-League. Funguje jako systém propagace a sestupu s I-League.

Jednotky královských inženýrů:

Toto je seznam jednotek královských inženýrů britské armády.

2. divize (Kolumbie):

2. divize je divize kolumbijské národní armády se sídlem ve městě Bucaramanga složená ze tří brigád; 5. brigáda se sídlem v Bucaramanga, 23. mobilní brigáda se sídlem v San José de Cúcuta, 30. brigáda se sídlem v Cúcuta. Divizi podporuje 2. skupina pro odstraňování výbušnin, 7. skupina speciálních sil a 8. skupina speciálních sil. V současné době se účastní války v Catatumbo.

Vnitřní dům:

The Inner House je hlavní částí Court of Session, nejvyššího občanského soudu ve Skotsku; vnější dům tvoří mladší část Nejvyššího soudu. Je to odvolací soud a soud prvního stupně. Hlavním soudcem je Lord President, jehož zástupcem je Lord Justice Clerk, a soudci Inner House jsou stylizovanými senátory College of Justice nebo Lords of Council and Session . Trestní odvolání ve Skotsku vyřizuje Nejvyšší soudní soud, který zasedá jako odvolací soud.

Druhý lékař:

Druhý doktor je ztělesněním Doktora, protagonisty sci-fi seriálu BBC Doctor Who . Vylíčil ho herec Patrick Troughton.

2. Dragoon Guards (Queen's Bays):

2. dragounská garda byla jezdeckým plukem britské armády. Poprvé byl zvýšen v roce 1685 hrabětem z Peterborough jako hrabě z Peterboroughova regimentu koní sloučením čtyř existujících vojsk koně.

2. Dragoon Guards (Queen's Bays):

2. dragounská garda byla jezdeckým plukem britské armády. Poprvé byl zvýšen v roce 1685 hrabětem z Peterborough jako hrabě z Peterboroughova regimentu koní sloučením čtyř existujících vojsk koně.

2. Dragoon Guards (Queen's Bays):

2. dragounská garda byla jezdeckým plukem britské armády. Poprvé byl zvýšen v roce 1685 hrabětem z Peterborough jako hrabě z Peterboroughova regimentu koní sloučením čtyř existujících vojsk koně.

2. dragouni:

2. dragouni nebo 2. dragounský pluk mohou odkazovat na:

  • 2. dragouni, britský pluk obvykle známý jako Royal Skotští šedi
  • 2. dragouni, kanadský pluk, který se spojil do 2. / 10. dragounů
  • 2. dragounský pluk (Dánsko)
  • 2. dragounský pluk (Francie)
  • 2. jezdecký pluk, známý také jako 2. dragouni
2. dragounský pluk (Dánsko):

2. dragounský pluk byl dragounský pluk Královské dánské armády, aktivní od roku 1683 do roku 1910.

2. dragounský pluk (Francie):

2. dragounský pluk je jedinou obrannou jednotkou NBC francouzské armády umístěnou u Fontevraud-l'Abbaye u Saumuru v Maine-et-Loire. Současný pluk je sloučením starého 2. dragounského pluku a skupiny NBC , která vstoupila v platnost v červenci 2005. Zahrnuje schopnosti předchozích 2. dragounů, které se specializovaly na průzkumnou jednotku, do nové mise jako jediná jednotka francouzské armády věnovaná boji s chemickými, biologickými, radiologickými a jadernými (CBRN) zbraněmi.

2. dragouni:

2. dragouni nebo 2. dragounský pluk mohou odkazovat na:

  • 2. dragouni, britský pluk obvykle známý jako Royal Skotští šedi
  • 2. dragouni, kanadský pluk, který se spojil do 2. / 10. dragounů
  • 2. dragounský pluk (Dánsko)
  • 2. dragounský pluk (Francie)
  • 2. jezdecký pluk, známý také jako 2. dragouni
Royal Scots Grays:

The Royal Scots Grays byl jezdecký pluk britské armády od roku 1707 do roku 1971, kdy se sloučil s 3. karabinisty a vytvořil Královské skotské stráže.

2. dragouni:

2. dragouni nebo 2. dragounský pluk mohou odkazovat na:

  • 2. dragouni, britský pluk obvykle známý jako Royal Skotští šedi
  • 2. dragouni, kanadský pluk, který se spojil do 2. / 10. dragounů
  • 2. dragounský pluk (Dánsko)
  • 2. dragounský pluk (Francie)
  • 2. jezdecký pluk, známý také jako 2. dragouni
František, vévoda masky:

Francis de Lorraine II , první princ z Joinville , také vévoda masky a vévoda z Aumale , byl francouzský generál a politik. Prominentní vůdce během italské války v letech 1551–1559 a francouzských náboženských válek byl zavražděn během obléhání Orleansu v roce 1563.

František, vévoda masky:

Francis de Lorraine II , první princ z Joinville , také vévoda masky a vévoda z Aumale , byl francouzský generál a politik. Prominentní vůdce během italské války v letech 1551–1559 a francouzských náboženských válek byl zavražděn během obléhání Orleansu v roce 1563.

James Hamilton, 2. vévoda z Abercornu:

James Hamilton, 2. vévoda z Abercornu , stylizovaný jako vikomt Hamilton do roku 1868 a markýz z Hamiltonu od roku 1868 do roku 1885, byl britský šlechtic, ženich stolice a diplomat. Byl synem Jamese Hamiltona, 1. vévody z Abercornu, a lady Louisy Jane Russell.

Emanuele Filiberto, 2. vévoda z Aosty:

Princ Emanuele Filiberto Vittorio Eugenio Alberto Genova Giuseppe Maria di Savoia, 2. vévoda z Aosty, byl italským generálem a členem Savoye, jako syn Amadeo I., a byl také bratrancem italského Viktora Emanuela III. Filiberto byl během první světové války také velitelem italské třetí armády, která mu vynesla titul „neporažený vévoda". Po válce se stal maršálem Itálie.

John Campbell, 2. vévoda z Argyll:

Polní maršál John Campbell, 2. vévoda z Argyll, 1. vévoda z Greenwiche , stylizovaný lordem Lornem v letech 1680 až 1703, byl skotský šlechtic a vrchní velitel britské armády. Sloužil na kontinentu v devítileté válce a během války o španělské dědictví bojoval v bitvě u Kaiserwerthu. On pokračoval sloužit jako velitel brigády během pozdějších bitev války o španělské dědictví. Poté byl na popud ministerstva Harley pověřen velením všech britských sil ve Španělsku; po úspěšné evakuaci vojsk ze Španělska se stal vrchním velitelem ve Skotsku. Během Jacobite povstání, vedl vládní armádu proti Jacobites vedených hraběte z Mar v bitvě u Sheriffmuir. Dále sloužil jako lord Steward a poté generální mistr arzenálu pod ministerstvem Walpole – Townshend.

James Murray, 2. vévoda z Athollu:

James Murray, 2. vévoda z Athollu , stylizovaný jako markýz z Tullibardinu v letech 1715 až 1746, byl skotský vrstevník a lord tajná pečeť.

2. vévoda z Buckinghamu:

2. vévoda z Buckinghamu může odkazovat na:

  • Edmund Sheffield, 2. vévoda z Buckinghamu a Normanby (1716–1735), anglický šlechtic
  • George Villiers, 2. vévoda z Buckinghamu (1628–1687), anglický státník
  • Henry Stafford, 2. vévoda z Buckinghamu (1455–1483), rytíř podvazku
  • Richard Temple-Grenville, 2. vévoda z Buckinghamu a Chandosu (1797–1861), britský politik
William Cavendish, 2. vévoda z Devonshiru:

William Cavendish, 2. vévoda z Devonshiru, byl britský šlechtic a politik. Byl nejstarším synem Williama Cavendisha, 1. vévody z Devonshiru a lady Mary Butlerové. Prominentní Whig, složil přísahu na záchodové radě v roce 1707, a sloužil jako lord prezident rady v letech 1716 až 1718 a 1725 až 1729.

Charles FitzRoy, 2. vévoda z Graftonu:

Charles FitzRoy, 2. vévoda z Graftonu , byl irský a anglický politik.

2. vévoda z Newcastlu:

2. vévoda z Newcastlu může odkazovat na:

  • Henry Cavendish, 2. vévoda z Newcastlu (1630–1691), anglický politik
  • Henry Pelham-Clinton, 2. vévoda z Newcastlu (1720–1794), britský šlechtic
2. vévoda z Newcastlu:

2. vévoda z Newcastlu může odkazovat na:

  • Henry Cavendish, 2. vévoda z Newcastlu (1630–1691), anglický politik
  • Henry Pelham-Clinton, 2. vévoda z Newcastlu (1720–1794), britský šlechtic
2. vévoda z Norfolku:

2. vévoda z Norfolku může odkazovat na:

  • John Mowbray, 2. vévoda z Norfolku, od prvního stvoření
  • Thomas Howard, 2. vévoda z Norfolku, od třetího stvoření
2. vévoda z Norfolku:

2. vévoda z Norfolku může odkazovat na:

  • John Mowbray, 2. vévoda z Norfolku, od prvního stvoření
  • Thomas Howard, 2. vévoda z Norfolku, od třetího stvoření
William Bentinck, 2. vévoda z Portlandu:

William Bentinck, 2. vévoda z Portlandu , stylizovaný vikomtem Woodstockem v letech 1709 až 1716 a markýzem z Titchfieldu v letech 1716 až 1726, byl britský vrstevník a politik.

Seznam historicky významných anglických kriketových týmů:

Účelem tohoto seznamu je identifikovat všechny historicky významné anglické kriketové kluby a týmy, které hrály ve významných zápasech, z nichž některé mohly mít status prvotřídní. Soustředí se na ty, které jsou nyní zaniklé nebo nejsou v současné době významné. Seznam tedy nezahrnuje kluby County County, Marylebone Cricket Club (MCC), turistické týmy a hlavní univerzitní kluby. Kluby v kriketovém šampionátu Minor Counties nebo v některé z Premier League ECB jsou vyloučeny, pokud dříve nehrály v důležitých nebo prvotřídních zápasech.

Arthur Wellesley, 2. vévoda z Wellingtonu:

Generálporučík Arthur Richard Wellesley, 2. vévoda z Wellingtonu , byl ve stylu lorda Doura mezi lety 1812 a 1814 a markýz z Doura v letech 1814 až 1852, britský voják a politik. Nejstarší syn Arthura Wellesleye, 1. vévody z Wellingtonu, vítěz Waterloo a předseda vlády, nastoupil po svém otci vévodství v roce 1852 a zastával menší politickou funkci jako mistr koně v letech 1853 až 1858. V roce 1858 byl jmenován rytířem podvazku.

Hugh Grosvenor, 2. vévoda z Westminsteru:

Hugh Richard Arthur Grosvenor, 2. vévoda z Westminsteru , byl britský vlastník půdy a jeden z nejbohatších mužů na světě.

1. Durhamští inženýři:

1. Durham Engineers , později Durham Fortress Engineers , byla dobrovolnická jednotka Royal Engineers britské armády. Nejprve byla založena v roce 1868, někdy byla sjednocena s Tyne Electrical Engineers, jindy vytvořila samostatnou jednotku. Ačkoli její hlavní rolí byla obrana severovýchodního pobřeží Anglie, jednotka během první světové války poslala oddíly v aktivní službě na Suakinovu expedici, do druhé búrské války a na západní frontu a do Itálie.

190. (2. durhamská lehká pěchota) brigáda:

190. brigáda byla formací britské armády teritoriální síly 2. linie během první světové války. Byla vytvořena z praporů lehké pěchoty Durham a sloužila v domácí obraně, aniž by kdy odešla do zámoří jako kompletní formace.

Milice a dobrovolníci v hrabství Durham:

Milice a dobrovolníci v hrabství Durham jsou vojenské jednotky vyrůstající v hrabství nezávisle na pravidelné armádě. „Moderní" milice pochází z právních předpisů přijatých během sedmileté války. Dobrovolníci měli několik forem a samostatná období existence, dokud se v roce 1859 nestali stálým orgánem.

Milice a dobrovolníci v hrabství Durham:

Milice a dobrovolníci v hrabství Durham jsou vojenské jednotky vyrůstající v hrabství nezávisle na pravidelné armádě. „Moderní" milice pochází z právních předpisů přijatých během sedmileté války. Dobrovolníci měli několik forem a samostatná období existence, dokud se v roce 1859 nestali stálým orgánem.

Druhá dynastie Egypta:

Druhá dynastie starověkého Egypta je druhou ze dvou dynastií egyptského archaického období, kdy se sídlo vlády soustředilo na Thinis. To je nejvíce známé pro jeho posledního vládce, Khasekhemwy, ale je jinak jedním z nejasnějších období v egyptské historii.

Druhá dynastie Egypta:

Druhá dynastie starověkého Egypta je druhou ze dvou dynastií egyptského archaického období, kdy se sídlo vlády soustředilo na Thinis. To je nejvíce známé pro jeho posledního vládce, Khasekhemwy, ale je jinak jedním z nejasnějších období v egyptské historii.

2. dzogčhen rinpočhe:

Gyurme Thekchok Tenzin (nar.?) Byl 2. tibetský dzogčhen rinpočhe.

Druhý Dáil:

Druhým Dáilem byl Dáil Éireann, který se konal od 16. srpna 1921 do 8. června 1922. V letech 1919 až 1922 byl Dáil Éireann revolučním parlamentem samozvané Irské republiky. Druhý Dáil sestával z členů zvolených ve volbách v roce 1921, ale na jejich místa se posadili pouze členové Sinn Féin. Dne 7. ledna 1922 ratifikovala anglo-irskou smlouvu 64 hlasy proti 57, což ukončilo válku za nezávislost a vedlo k založení irského svobodného státu dne 6. prosince 1922.

2. ECO summit:

Summit ECO v roce 1993 byl druhým summitem Organizace pro hospodářskou spolupráci, který se konal ve dnech 6. – 7. Května v tureckém Istanbulu. Afghánistán byl během summitu přivítán jako 10. členský stát ECO.

Charles Gray, 2. hrabě Gray:

Charles Gray, 2. hrabě Gray , známý jako vikomt Howick v letech 1806 až 1807, byl britský politik, který sloužil jako předseda vlády Spojeného království od listopadu 1830 do července 1834. Potomek šlechtického rodu Šedých a člen Whigova strana, jeho vláda přijala zrušení otroctví v Britském impériu v roce 1833.

Robert Grosvenor, 1. markýz z Westminsteru:

Robert Grosvenor, 1. markýz z Westminsteru , byl synem 1. hraběte Grosvenora, kterého uspěl v roce 1802 jako 2. hrabě Grosvenor. Byl vytvořen Marquessem z Westminsteru v roce 1831. Byl anglickým poslancem (MP) a předkem současných vévodů z Westminsteru. Grosvenor pokračoval v rozvoji rodinných londýnských statků, přestavěl jejich venkovský dům Eaton Hall v Cheshire, kde také obnovil zahrady, a postavil nový londýnský dům Grosvenor House. Udržoval a rozšiřoval rodinné zájmy v získávání uměleckých děl, v koňských dostizích a chovu dostihových koní.

Frank Russell, 2. hrabě Russell:

John Francis Stanley Russell, 2. hrabě Russell , známý jako Frank Russell , byl starší přeživší syn vikomta a vikomtry Amberleyové a byl vychován jeho prarodiči z otcovy strany poté, co oba jeho nekonvenční rodiče zemřeli mladí. Byl vnukem bývalého předsedy vlády Johna Russella, 1. hraběte Russella a staršího bratra filozofa Bertranda Russella. Byl třikrát ženatý, naposledy s Elizabeth von Arnim, která ho karikovala ve svém románu Věra . Přes své významné úspěchy v jiných ohledech je tento hrabě Russell nejznámější tím, že byl v roce 1901 souzen za bigamii ve Sněmovně lordů, a byl znám edvardovskou společností jako „zlý hrabě".

George Spencer, 2. hrabě Spencer:

George John Spencer, 2. hrabě Spencer , stylizovaný jako vikomt Althorp od roku 1765 do roku 1783, byl britský whigský politik. Působil jako ministr vnitra od roku 1806 do roku 1807 na ministerstvu všech talentů.

Thomas de Gray, 2. hrabě z Grey:

Thomas Philip de Gray, 2. hrabě de Gray, 3. baron Grantham, 6. baron Lucas , KG, PC, FRS, Wrest Park ve farnosti Silsoe, Bedfordshire, byl britský konzervativní státník. Narodil se jako „Thomas Philip Robinson" a jeho příjmení se změnilo na „Weddell" v roce 1803 a na „de Gray" v roce 1833.

William Gordon, 2. hrabě z Aberdeenu:

William Gordon, 2. hrabě z Aberdeenu , známý mezi c. V letech 1691 a 1720 jako Lord Haddo byl skotský statkář a konzervativní politik, který krátce seděl v britské poslanecké sněmovně od roku 1708 do roku 1709, kdy byl prohlášen za nezpůsobilého a byl nejstarším synem skotského vrstevníka. Prokázal určité Jacobiteovy sympatie, ale na povstáních se nepodílel.

2. hrabě z Bristolu:

2. hrabě z Bristolu může odkazovat na:

  • George Digby, 2. hrabě z Bristolu (1612–1677)
  • George William Hervey, 2. hrabě z Bristolu (1721–1775)
William Cavendish, 7. vévoda z Devonshiru:

William Cavendish, 7. vévoda z Devonshiru , stylizovaný jako Lord Cavendish z Keighley v letech 1831 až 1834 a známý jako hrabě z Burlingtonu v letech 1834 až 1858, byl britský vlastník půdy, dobrodinec, šlechtic a politik.

William Cavendish, 7. vévoda z Devonshiru:

William Cavendish, 7. vévoda z Devonshiru , stylizovaný jako Lord Cavendish z Keighley v letech 1831 až 1834 a známý jako hrabě z Burlingtonu v letech 1834 až 1858, byl britský vlastník půdy, dobrodinec, šlechtic a politik.

No comments:

Post a Comment

5th Battalion, Royal Australian Regiment, 5th Battalion (Australia), 5th Battalion (Western Cavalry), CEF

5. prapor, Královský australský pluk: 5. prapor, Royal Australian Regiment, je pravidelný motorizovaný pěchotní prapor australské armá...